• Krátkometrážní

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Francouzská ztřeštěnost, kdy mě dostávaly gagy, divný styl kamery a střihu, Francouzský humor a ujetej nápad s cestováním v čase. Viděl jsem to dřív jak předchozí díl, proto ho mám raději a nedám na něj do smrti dopustit. 5* a.k.a 90%

Bruno (2009)

Nejlepší mockument Cohena a naprosto chápu, že to skoro nikoho nebaví. Za mě je to narvaný hidden jokama a k rakouským homosexuálním moderátorům mám blíž než ke kazašským reportérům. 5* a.k.a 90%

Džuon (2000)

První Ju-On v mém životě a hned to byla láska spojená s vyděšením, strachem z dlouhovlasých holek a hrdelního zpěvu. Vlastně to byla moje první hororová návštěva Japonska, při které jsem se zamiloval do tamnějšího folklóru a kleteb. Takaši Šimizu mi změnil život. 5* a.k.a 90%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Tarantino a Rodriguez ve smrtelné a nejlepší kombinaci vůbec. Klasický scénáristický Tarantinův obrat v půlce filmu mění tempo a servíruje groteskní grindhouse všemi směry a otvory. Tekutiny tečou, sebecvokatější cvoci vybuchují na sluníčku, Clooney sype hlášky jednu za druhou a Tarantino olizuje nohu Salmy Hayek. Co je víc? 5* a.k.a 90%

Záhada Blair Witch (1999)

První (?) found footage horor a pro mě láska na první pohled. Jak do žánru, tak do legendy čarodějnice z Blair county. Mystifikaci, že je to pravý, jsem nevěřil už od začátku, ale v té době mě to dokázalo vyděsit i ve dne. Nejde o symptom lekaček, ale o těžkou tíživou atmosféru a skvěle vymyšlenou legendu kolem čarodějnice. Tak moc mě to ovlivnilo, že si symbol Elly Kedward našel místo i na mém těle. 5* a.k.a 95%

Requiem za sen (2000)

Jeden z nejdepresivnějších filmů co jsem kdy viděl. Ale mohlo to být ještě o kapku horší, někteří dopadli až moc dobře. A hlavně Clint Mansell a jeho Lux Aetherna! 4* a.k.a 85%

Kniha přežití (2010)

Sympatickej post apo svět, badass hlavní postava, slušivej vizuál. Horší to bylo s Gary Oldmanem, jeho postava záporáka mi přišla celkem mimo a k ničemu, jeho motivace získat Svatů Biblu mi nepřišla dostatečná. Eliho sidekick s kozama taky nic moc. Ale ve výsledku to funguje a já nikdy neměl nic proti teologickým sračkám, spíš naopak. Solidnější nadprůměr. 4* a.k.a 70%

Rambo II (1985)

Zaručeně nejlepší Rambo! Vlhký sen každýho dnešního boomera, v té době puboše, kde ke štěstí stačí pár zajatců ve Vietnamu, neviditelnej žoldák, výbušný šípy, RPG a nervové zhroucení s M60E3 v ruce. Bezkonkurenčně 5* a.k.a 90%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

DiCaprio se 90% filmu plazí a skučí, Hardy nevypadá jak Hardy a pořád něco trousí, Gleeson a Poulter zdatně sekundují, Inariritu dává všem na place zahulit do poslední klapky. Normálně by to bylo za 4*, ale že Leo konečně dosáhnul orgasmu, tak ta pátá bude taky. 5* a.k.a 88%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Ještě celkem ucházející Bond a druhý Brosnanův. Ten to tahá kupředu a nese celej film na zádech, protože vše kolem je až moc stupidní a nudné, včetně záporáka. Já nemám nic proti villainům, kteří fyzicky proti hrdinovi nic nezmůžou, ale tak ať doprdele vymyslí něco lepšího, než jadernou hlavici. A Bondgirl taky stála za hovno. 3* a.k.a 55%