Příchozí (2016)

Škoda, že to neuměl říct bez mimozemšťanů. Podstata filmu a vlastně i skutečnosti byla vyřčená v prvních pár větách filmu, na dokreslenou pak už jen celý ten film. Paměť funguje jinak než jaká je představa lidí svázaných časem, kdy my si myslíme, že něco je napřed a potom a ve skutečnosti umíme vytvářet svou budoucnost a paradoxně i minulost a to ve zcela jiných zákonitostech než které ohraničuje čas. Výborná myšlenka,výborný nápad, docela slušný film.

Sámská krev (2016)

Jako pěkný a zajímavý to bylo, ale tenhle film má jen začátek a konec, prostředek chybí. Zajímavé řešení, většinou si divák domýšlí konec, velmi neobvyklé.

Přes kosti mrtvých (2017) odpad!

Další film z kategorie rozume braň se. Pověrčivá psychopatka venčí na vesnici feny, jak kdyby žila v paneláku, pak se jí nevím jak ztratí a protože psychopatka je učitelka, tak vezme v noci děti do lesa hledat psy, úžasně pomíchané hodnoty. Film nemá snad vůbec žádnou kontinuitu ani logiku, mimo to, že jeden nesmysl stíhá další. V dnešní době, kdy si kdejaká čarodějnice může oficiálně založit živnost, se už vážně není čemu divit, co dokážou lidi vyplodit a promíchat a zaměnit vědu s pověrou.Samozřejmě, že v době, kdy ochránci zvířat a lidi investujou velký prachy do zvířat, na lidi se kašle, zakomplexovaný důchodkyně oblíkají psy do značkových oblečků a krmí je šunkou a na druhý straně se úspěšně, ale zbytečně týrají zvířata, lidi jsou extrémisti a nedokážou už rozlišit pořadí hodnot, pak z toho vznikají psychopatický sračky kategorie, kterou jsem si pojmenovala v první větě. Naprosto nudná slátanina. Tenhle guláš mi nechutnal a to mám zvěřinu ráda.

7 životů (2017) odpad!

Hahahaha auauaaa skutečné scifi aneb dokonale nemožné. Planeta je přelidněná a proto je svět závislý na jediném úsudku magora v tomto případě magorky, aby lidé neumírali hlady a náhodou někdo jim nesnědl o jednu krysu víc, zřídí si tajný vyhlacovací tábor pro děti. Proč taková zbytečná práce, vždyť lidé si dneska zákonným způsobem vraždí své potomky sami, však na potratech bylo zabito mnohem víc lidí než ve světové válce. Ale což, však si odchovají nějaké ze zkumavky. Lidstvo se přeci dokáže zlikvidovat samo různými způsoby, i dneska lidé trpí hlady a hlady umírají i když na planetě jsou neobydlená místa nebo místa s hustotou obyvatel tak dva a půl na km2. Uzákoní se homosexualita a vymete je aida a mnoho dalších prostředků lidé mají a umí věci jejej,na to nepotřebuje nikdo jednu praštěnou čarodějnici, která by stejně nikdy takové moci nedosáhla. Za dokonalé zhnusení jsem chtěla dát jednu hvězdu, ale rozume braň se říká nic, tak nic....

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Film podle skutečné události, nijak se neztotožňuju s adventistama a navíc zastávám názor, že válka je zlo a je k ničemu, leda snad k tomu, že si lidé zvětšují utrpení, vlastní i těch, kdo si to nevybrali, civilistů. Hlavní poselství, které ve filmu zaznělo> "je nebezpečné mařit něčí přesvědčení, když jste o něčem přesvědčeni, není to legrace, to vás dělá kým jste" Pokud to není ničivé přesvědčení, měl by člověk člověku nechat svobodu, každý má svou cestu, jejíž smysl je vidět až na konci a lidé tak rádi předbíhají a představují si, že znají druhé, ve většině případů, ale neznají ani sami sebe a vůbec to zase nemusí být ve vřavě těžké bitvy se zbraněma. Je to látka k zamyšlení, hodně extrémně a naturalisticky zpracovaná.

Zlodějka knih (2013)

Každý vidíme jinak a každý vyslovíme jiná slova, potom je to i jiný obraz, jiný život a o tom to je, o setkání a rozloučení, o rozloučení a setkání, o slovech, o knihách, o slovech napsaných v knihách a o slovech, která dávají život a tím nás odlišují od hromady prachu. Nebyl to film o válce, ale o životě a smrti, docela klidně to mohlo být zasazené i do jiné atmosféry, ale ta válečná výborně posloužila. Úžasné herecké výkony, nádherná "žena oděná do vichřice" Emily Watson. Celkový dojem 90%

Bold Native (2010) odpad!

Mám ráda zvířata, ale taky je jím a jíst budu. Běžná menší chovná zvířata dokažu odchovat, zabít i upravit k jídlu, postupuju tradičním způsobem, bez týraní. Boj, který je tu agitován mi nepřijde ani správný způsobem a už vůbec ne účinností. Jsou tu použité některé záběry z týrání zvířat,pochopitelně vytržené z kontextu a zařazené do něčeho jiného, neschvaluju to, ale tenhle manipulativní typ filmů nemám ráda. Budou bojovat za práva zvířat, ale člověka budou nutit k tetování, protože všichni to mají a vůbec další nesmysly,které svědčí o nevyzrálosti protagonistů i tvůrců. Farmaceutický průmysl a jejich pokusy bych samozřejmě postavila mimo zákon, mnoha lidem by neuškodil návrat k bylinám, přírodě a půstu,když má hlad ať se nají, ale at se vrátí lidem rozum a poznají míru všeho a přestanou být extrémisti na jednu i na druhou stranu.

Uteč (2017)

Rasistickou kritiku ponechám na jiných, jsou tu na to odborníci, ale aby třebas bílá, sice trochu ujetá, baba zhypnotizovala někoho mícháním čajíčku, no to je vážně silný kafe teda čaj i na mě a to mám ráda hodně silný. Že by někoho mohla zdrogovat, to by v jejích silách bylo, ale hypnoza, vážně?

Kendrick Lamar - Alright (2015) (hudební videoklip) odpad!

Tak ten těžce není v pohodě i když to stále pokřikuje