Bastard (2011)

Tak opět jsem si prohlídla jeden film v originále. bez titulků bez dabingu, zkrátka ničím nezkreslený. Je to spíš průměrný snímek, ale hlavními "zmetky"dobře zahraný. Výborný výkon Antonie Lingemann, ve kterém představila odrzlou školačku, byl opravdu uvěřitelný, Markuse trochu trumfla, ale je to přeci jen mladíček, snad se časem vypracuje. Moc pěkná byla kamera, plno zajímavých nápaditých obrazů.

Osmy (2014) (TV film)

Dá se na to podívat, ale asi jen jednou. Mám hodně výhrad, pokud je to komedie, tak potom ano, tolik náhod najednou,kolik patnáctiletých udělá tohle a ještě slečna vypadá spíš na barbinu než na ruštinářku, mohla být klidně i blond, to by odpovídalo, nevidím smysl v tom, proč by to měl brát na sebe taťka, ani za komančů se nemusel otec označovat. Na řemeslníky se čekalo, peníze identické době, nohsledi v žigulíku byli taky spíš k smíchu než, aby mě přesvědčili. Výkon Trojana ovšem nezklamal, ale jediný herec celé dílo nemůže utáhnout a ani zalepit všechny trhliny v odpadu s.acek, které se celým dílem řinou a zavánějí...

Krutý a výjimečný (2014)

Konečně, konečně, konečně po předvádění pekla pohádkovými způsoby se spoustou čertíků v maškarádách nebo šílených hororových obrazů, se někdo přiblížil ke skutečnému principu duševního utrpení jako opravdového pekla a ještě ke všemu s vědomím, že to nikdy neskončí;-) K dokonalosti ještě chybí, ale je to velmi zdařilý počin.

John Wick (2014)

Zjednodušeně řečeno - moc dlouhý a pořád stejný. Po dojemném začátku nonstop zastřelím tisíc,sám jsem nesmrtelný se objevila jediná malinká nápaditost " slečno Vaše členství v hotelu bylo zrušeno" Takže asi tak... budu tvrďák a tady si vystačím s jednou hvězdou za pěkný pejsky a dokonale profesionální chování pana recepčního.

Darju těbe zvězdu (1975)

Kulykova verze bez konečníku je taky pěkná, ale nejspíš říkal bezkaněěěšno, což bych si přeložila jako nekonečně, v horším případě věčně umývat hrnce, takže bacha na hvězdy a hlavně slibotechny. Tohle dílko je perfektní varování, nejdřív vyzkoušejte jestli umývá a mlčí a pak si něco začínejte, páč zřejmě to nikdy neskončí. Ponechám bez hodnocení

Dexter (2006) (seriál)

Za ten konec jsem jednu hvězdu stáhla dolů, je mi líto, ale poslední série celý dojem pokazila a závěr - to je tvůrčí tragédie.

Final Cut (2004)

Tak tohle se mi moc nelíbilo, zajímavý nápad, ale práce s ním mizerná. Pořád jsem čekala něco a ono nic Zahraný dobře, ale někdy ani dobrý herec nemůže udělat už nic. U mě to nedosáhlo ani na padesát procent, opravdu slabý.

Odpojit (2012)

Je to můj čistě subjektivní pocit, ale tak vysoký hodnocení si tenhle film nezaslouží, je to trochu lepší průměr, ale snad tím tématem, který se zdá hodně aktuální, se to tak zvedá. Film byl podle mě zbytečně dlouhej a místama nudnej. Mám trochu slabost pro Sašu, tak to byla malá náplast, něco přidávám za volbu Sigur Ros: Musím zmínit ještě jednu pěknou scénu před koncem, kdy se filmové postavy pěkně zmasí, tím zpomalením to moc hezky vyniklo, hodně jsem se bála, že to všechno dopadne jak v pohádce a budou všichni hapy, tak to by mě asi vomejvali a moc daleko to k tomu nemělo, že aspoň u jedný postavy to nechali trochu otevřený zato teda jsem vděčná. 60% + jedna za hudební výběr

Na dřeň (2012)

Tak já jsem byla vcelku spokojená, na pět to není a ta čtyřka je trochu horší, určitě by se to dalo ještě propracovat. Čistá romantika to rozhodně nebyla. naopak zavánělo to surovou reálností , něco co běžně zažíváme, sledování zaměstnanců kamerama, aby je zaměstnavatel mohl vyhodit, kdy se to bude hodit, chlapa, co souloží stejně jako jí chleba, podle potřeby se nají doma, u kolegyně nebo v bufetu, případně posbírá zbytky, podle toho jak to zrovna vyjde a nemá potřebu to nějak řešit. Líbil se mi kontrast malého vyhublého děcka se svalovým vybavením taťky, který může kluka buď ubít v návalu vzteku nebo jejich využitím zachránit Pěkných nápadů tam bylo dost, jen si s nima víc pohrát. 61% Jacques měl tu filosofii dodělat, určitě by mu to prospělo v tvorbě, takhle mi to přijde nedodělaný, nepropečený a přitom základ se našel, ale je to trochu odfláknutý.

Anatomie lži (2009) (seriál)

S Housem bych to určitě nesrovnávala, to už bychom mohli srovnávat rovnou s Poirotem nebo Sherlockem. Roth nepoužívá žádné impertinence ani vulgarismy jako Haus, je prostě sympaťák, který se zabývá něčím tak běžným a jednoduchým jako je pravda a lež, řečí těla a mimiky vůbec, v jednoduchosti je vždycky pořádný kus geniality. Skvělá myšlenka, skvěle zahrané, má to kvalitního ducha,výborný nápad bylo prokládání fotografií politiků a celebrit, i když nějaká hluchá místa nebo nedostatky se najdou, přesto dávám za čtyři, bavila jsem se.