Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +kapitána a posádku si oblíbíte, období ve kterém se děj odehrává, spousta zajímavých nápadů a originálních situací, akce, efekty, napětí -opravdu hodně pomalí rozjezd, občas by si seriál zasloužil víc peněz, první triky vypadají hodně počítačově, taky je škoda že se herci trošku víc neprosadili/// Pro lepší přehlednost nejdříve napíšu hodnocení jednotlivých řad. 1 řada 60% 2.řada 65% 3.řada 95% 4. řada 85%. Jak je patrné, tak seriál se rozjíždí velmi pomalu a pozvolna. První dvě řady se drží hodně v duchu dřívějších seriálů. Jsou tedy hodně ukecané a málo akční. V tomto směru o něco lepší než Nová generace. Což ještě mohlo fungovat začátkem devadesátých let, ale ne dnes 10 let po vzniku seriálu. Najde se sice pár zajímavých částí, které vybočí z vesmíru průměrnosti, nicméně je nespojuje žádná dějová linie a tak je skoro jedno když nějakou část vynecháte. Je to možná i lepší, protože jen tak někdo prvních 40 částí nemusí vydržet. A byla by velká škoda, kdyby se nechal v první polovině odradit. Protože třetí řadou začíná něco neuvěřitelného. Troufám si tvrdit že se jedná možná o nejlepší řadu (sezónu) ve Star Trek universu. Hvězdná loď Enterprise má tentokrát proti sobě hodně silné nepřátele. Děj se rozplétá od první částí až po tu poslední. Vše na sebe navazuje. Je tu spousta napětí, výborné akce a krásných efektů. Upřímně se to dalo skoro srovnávat se seriálem Battlestar Galactica. Byl jsem nadšený. Čtvrtá řada sice trochu polevila a přesto si držela hodně vysokou úroveň a můžete v ní najít asi nejvíc nejzajímavějších částí. Třeba hned první dvě s alternativní "minulostí" kdy Němci rozpoutali druhou světovou i na území spojených států. Vlastně mi docela přišlo, že tvůrci hodně experimentovali a snažili se o originalitu a neviděné nápady. A docela úspěšně. Na posádku jsem si za ty "4 roky na palubě" zvykl a je obrovská škoda, že seriál předčasně ukončili a uzavřeli ho v tom nejlepším. Protože do vzniku federace zbývalo ještě 6 roků a ty by šlo klidně vyplnit dalšími 6 řadami./// Celkem 76%///

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +úvodní film k novému seriálu, časové období ve kterém se úvodní film odehrává, moderní zpracování "technicky zastaralé lodi" tedy pravý opak než co nabídl první Star Trek seriál -na herce a postavy je potřeba si zvyknout, dějově se jedná o průměr, který spíš nenadchne a může tedy i odradit od seriálu/// Setkání u Broken Bow jsou úplně první dvě epizody spojené do jednoho filmu. Nutno podotknout že v rámci úvodních filmů patří k tomu nejslabšímu co se v této kategorii dá najít. Nebýt zájmu o samotný seriál tak by tohle mohlo být první a poslední co uvidím. Po dokoukání seriálu to jen mohu potvrdit. Takže pro toho kdo to čte a seriál ještě neviděl: nedejte na první dojem, seriál se ještě pěkně rozjede./// Celkem 57%///

Taxi 4 (2007)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 7/10/// +původní herecká sestava, několik nových nápadů, spád, akce, humor -trochu se opakuje a vykrádá sám sebe, některé scény jsou hodně pitomé, přesto bych uvítal pátý díl, který zatím nevznikl/// Tak jsem konečně zhlédl čtvrtý díl, mojí oblíbené filmové série. Asi budu jediný, kdo bude tvrdit že má tato série vzestupnou tendenci. Alespoň tedy do třetího dílů. Čtvrté pokračování i vzhledem k tomu že ho vidím 5 let po vydání a 9 let od zhlédnutí předešlého dílu už nemá takové grády jak tomu bývalo. Přesto jsem se hodně pobavil a často i pořádně zasmál. Stále je to ta stejná odlehčená akční komedie, která opět přinese hodně nového humoru a občas dobrou a rychlou akční honičku./// Celkem 70%///

Prometheus (2012)

3D KINO/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +především je to úchvatná podívaná, příběh mě osobně velmi pohltil, párkrát jsem se lekl, technická a hudební stránka filmu je špičková, Noomi Rapace je zajímavá a Michael Fassbender má velice zajímavou roli -není tu toho zas tolik co by nepotěšilo, osobně by mi ale nevadilo kdyby rating byl ještě vyšší a to 18+, protože jsem čekal ještě větší horor, rovněž závěr mi přijde malinko uspěchaný/// Málokdy se mi stane, že na film koukám s otevřenou pusou a hltám všechny ty efekty, triky, herce a v mnoha směrech originální prostředí. Film jsem si opravdu užil jako málokterý před tím. Možná by mohl být i jiný scénář, ale jestli by byl lepší to už se dnes nedovíme. Co je dobré, tak že mám chuť se podívat na celou Vetřelčí ságu, protože si po tomhle filmu připadám víc v obraze. I proto Prometheus stojí za vidění./// Celkem 84%///

Westernstory (2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Prostředí 5/10/// +občas krásné záběry, takže kamera celkem potěší, stejně tak potěší účast Veroniky Kubařové, Kristýny Leichtové i Petry Molnárové, vydařený casting, některé postavy jsou prostě dobře zahrané (Bohumil Klepl, Matouš Ruml), taky docela povedený trailer, který mě nalákal -samotný film toho ale o moc víc nenabídne, hlášky, vtípky a srandičky aby člověk pohledal, není to tedy tak zábavné jak jsem očekával, někteří herci nepříjemně přehrávají (Zedníček), parodie na Vinnetua to vlastně taky není a moc si toho westernu tady neužijeme. Kdyby se v kulisách rozhodli natočit westernovou komedii (něco na způsob Manituova bota), udělali by rozhodně lépe, špatná režie to taky sráží/// Ač Westernstory docela fandím, protože potenciál tu byl. Je to i pro mě spíš promarněná šance na skvělou a zábavnou komedii. Několik maličkostí opravdu povedených a líbili se mi. Celkově však film není vůbec konzistentní a nedrží moc pohromadě. Nakonec jsem vlastně rád, že jsem na to nešel do kina./// Celkem 41%///

Věc: Počátek (2011)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +Mary Elizabeth Winstead, koukatelný a snesitelný horůrek, pár lekaček, celkem slušné efekty -mohlo to být ještě víc vražedné, akční efektní a strašidelné/// Rozhodně stojí za to vidět. Jak pro mladé publikum, které by asi starší snímek nudil tak i pro starší publikum, které alespoň může srovnávat. Nevýhodou pro něj je, že ho asi ledacos nepřekvapí a ani nevyleká. Nicméně řemeslně je to dobře natočený snímek a pokud nemáte moc nakoukáno, tak vám asi pěkně pocuchá nervi. Já byl bohužel celkem v klidu, hold už jsem jednu Věc přežil./// Celkem 68%///

Chicago: Zákon ulice (2011) (seriál)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +poutavý scénář, dobře napsané a zajímavé postavy, výrazní herci ve svých rolích, pěkně padnoucí hudba, především pak nosné téma a záporná postava pro celí seriál, v neposlední řadě působí to dost reálně -tak předně by mě rozhodně nevadila druhá řada, je potřeba sledovat každou část aby jste byli v obraze/// Velice příjemná kriminálka. Postavy si vás brzy získají a jednotlivé scény rovněž tak. Klaďasům budete fandit, výrazné záporné postavy naopak budete chtít chytit. K tomu všemu jeden tajný policista a příjemný český dabing a máme to seriál za lepší 4*. Nechybělo moc a byla by tu pátá./// Celkem 84%///

Sněhurka a lovec (2012)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +zpracování, herci, potěší Ian McShane viditelný i v menší roli, občas krásné efekty, příběh je takový jak ho známe už od Disneye -díky tomu je však předvídatelný a ničím kromě obrazu nepřekvapí, i proto mě to trochu občas nudilo/// V současné době bychom si asi nemohli přát lepšího zpracování. Kdo z vás by se třebas dnes díval na animovanou novou verzi Sněhurky? Já už bych asi do toho nešel. Ale zato tato moderní, triková, velkofilmová podívaná, to je něco jiného. Je celkem fain, že si říkáte, aha to znám a tak si to skutečně pamatuji. Oproti originálu tady prozradím jediný rozdíl. Kdo nechce vědět tak ať nečte: Sněhurku tady výjimečně neprobudí princ, ale právě hlavní mužská postava...lovec :-) Už teď se těším na jeho další dobrodružství. A naopak jednu scénu jsem pochopil jinak než dříve: Když se zlá královna promění ve starou babičku aby mohla oklamat Sněhurku a dál jí jablko, tak to není proto že by měla takovou čarovnou moc a chtěla se sama proměnit aby mohla Sněhurku napálit. Je to jinak, alespoň podle tohoto filmu: zlá královna ztrácí svojí moc a rychle stárne, proto došlo k této situaci. Doteď jsem to chápal jinak :-)/// Celkem 68%///

Kronika (2012)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +zajímavý pohled na "superhrdiny", respektive fascinující drama o tom jak je těžké se vypořádat s nabitými schopnostmi, a zároveň film o tom jak je to nebezpečné, nechybí tu pořádné napětí a zvuky -záznam na ruční kameru již nepaří k nejoriginálnějším a kupodivu brzy se okoukal, navíc zhoršená kvalita obrazu, na DVD disku chybí české titulky/// Jsem rád, že měl film úspěch. Jen houšť superhrdinských filmů. A je jedno, že tu žádný hrdina neoblíkne kostým (hasičský oblek nepočítám). Je to především film o tom co dělat a jak si užívat nabité schopnosti. Čeká vás tu několik překvapivých momentů a taky hodně napínavých. Ano napětí je to co tu pořádně graduje. Takže mohu jen doporučit./// Celkem 70%///

Spartakus (2010) (seriál)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// +líbil se mi John Hannah, líbilo se mi gradování v každé části, ale především pak ve finále, potěšili mě souboje, které byli celkem časté, nejlepší pak byl samotný závěr -úmrtí hlavního představitele, jsem zvědav jestli si zvyknu na náhradníka, relativní rozvleklost celé první řady, krev byla opravdu umělá/// Moderní seriál si žádá několik ingrediencí, aby byl v dnešní době pro diváka atraktivní. Takže se současný Spartakus neobejde bez sexu, násilí, krve, sprostých slov a drsného chování. Ale proč vlastně ne, než se to okouká tak nám televizní stanice přinesou několik oživení dávno zapomenutých hrdinů, postav a seriálů. Jen škoda, že to občas vypadá moc uměle./// Celkem 74%///