Resident Evil: Zatracení (2012)

***Celkem 84%***DVD/// Postavy 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Animace 8/10/// PLUS: známé postavy, jejich chování je uvěřitelné, animace výborná, původní dabing i ten český je kvalitní, atmosféra je přímo hororová, tvůrci si celkově toho dovolí hodně ukázat, občas jsem se bál nebo se vylekal, příběh je zajímavý, jsou tu i emoce, zajímavé dialogy a hlášky MÍNUS: přesto že to není nejkratší, tak to působí jako akční jednohubka ale spíš jde o to, že je škoda, že takových filmů není víc./// Shrnutí: Velká spokojenost, film jsem si opravdu užil a je překvapující (pro někoho naopak není), že Resident Evil: Damnation překonává svoje hrané bratříčky a to především tam kde právě hraný film na to nemá (odvaha něco ukázat, neuvěřitelná akce, kupodivu i příběh atd.)/// PS: Resident Evil je má oblíbená herní-filmová série a tohle patří k tomu lepšímu.

Vyvolávači deště (2005)

***Celkem 29%***TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 1/10 Akce 4/10/// PLUS: hlavní hrdina působí dobře, jeho zásady a chování si vás získají, zkorumpovaní poldové s prohnilým šerifem jsou opravdu dobrý základ na pořádnou akci MÍNUS: tady ovšem klady končí a nutno říct, že motiv prostředí a daných charakterů je tristně nevyužit, nejvíc ze všeho to však kazí úplně nevhodný hudební motiv, který patří do nějaké sladkobolné telenovely, ale rozhodně ne do akčního filmu, a o tom že v závěru je chování všech postav naprosto zcestné a neuvěřitelné je škoda mluvit./// Shrnutí S obsazením filmu nemám problém a příběh, ač mnohokrát viděný snad nikdy neomrzí, ovšem to zpracování je příšerné a je to škoda, mohl z toho být pěkný průměrný akčňák na nenáročnou podívanou./// PS: Výsledek, který jsem viděl bych připsal na vrub režisérovi, který prostě neumí.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

***Celkem 86%***KINO/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Akce 8/10/// PLUS: tři nej: Chuck Norris, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, ale samozřejmě potěší i Statham, Li, Van Damme, Stallone, Lundgern a nesmím zapomenout na ženský prvek Nan Yu, dále mě hodně potěšil humor a dělání si legrace sama ze sebe, skoro až sebeparodie některých akčních hrdinů, popravdě hodně jsem se zasmál a pobavil, Van Damme jako záporák rozhodně neurazí MÍNUS: přemýšlím co ještě vypíchnout, ale už mě toho moc nenapadá, celkově se mi druhý díl zdá o něco slabší, přes množství postav tu mnohé mají málo prostoru (Jet LI, Statham, ale vlastně skoro všechny), přitom u jedničky mi to tak nepřišlo, dále děj je tu jako na houpačce, chvilku akce, potom kecání nebo nicnedělání, akce je až příliš akční, už vypadá hodně neuvěřitelně, skoro až nesmyslně a přehnaně a do toho občas slabší dialogy nebo kempení na místě, i režie držela v předešlém díle víc pohromadě./// Shrnutí: Expendables 2 je podruhé splněný sen dnes už povětšinou dospělých diváků, kteří dodnes nedají na akční filmy osmdesátých a počátku devadesátých let dopustit společně s jejich hrdiny, kteří na to že nemládnou tady předvádí svůj výborný nadstandard. A zaručeně si každý z vás tady najde toho svého hrdinu./// PS: Už teď se hodně spekuluje kdo bude nebo by mohl hrát ve třetím pokračování, mě by největší radost udělal Clint Eastwood :-)

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

POZOR možné SPOILERY TV/// Soutěžící 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: kde začít s klady, především velký pokrok ve zpracování celého pořadu, je tu spousta prvků, které známe dodnes, výborní a mnohdy sympatičtí soutěžící, řekněme že s poslední sedmičkou soutěžících jsem byl velmi spokojen, to stejně platí o posledních pěti, je tu velmi sympatická Elizabeth a podle ohlasu jeden z nejoblíbenějších soutěžících Colby MÍNUS: moc špatných věcí nebo nezajímavých momentů tu nenajdete, ještě tu sice chybí prohození členů v týmu, ale to jsou jen drobnosti***Celkem 87%***Hned druhá řada příjemně překvapila. Je tu vidět velký vzestup oproti první řadě. Výběr soutěžících je velice zdařilí a celkově soutěžící působí jako milá parta, což určitě nebyl záměr tvůrců, ale občas se tak lidi sejdou. Myslím že je to pro mě jako diváka lepší než když bych polovině z nich nefandil a druhá polovina mi byla lhostejná. Navíc tato řada přináší spoustu emocí, což je jen a jen dobře./// PS: zajímavé na druhé řadě je i to, že soutěžící oproti jiným řadám opravdu hodně strádali, patří jim tedy obdiv.

Dostaňte agenty Bruce a Lloyda (2008)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// PLUS: Masi Oka, Jayma Mays, občas vtipné dialogy a parodické prvky na špionážní filmy, navíc je to krátké MÍNUS: Nate Torrence opravdu nezaujal, spousta scén vyzní naprázdno a často je děj i nudný***Celkem 47%***Dost jsem se těšil, ale žádná sláva to není. Snad mladší publikum se zasměje. Já se tedy taky občas smál, ale ne moc často. Rozhodně ale musím vyzdvihnout nápaditost tvůrců, ať už se jedná o název země nebo vymyšlené politické události, ale především za tvůrčí schopnost ve vynálezech, jejich provedení a používání./// PS: Mě osobně by se víc líbilo kdyby si film hrál na vážnou notu. Postavy bych neměnil, ale přitvrdil bych, protože jako komedie to zase tolik nefunguje.

V Bruggách (2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: atmosféra snímku a místa, netradiční postavy a jejich chování, pohlcující dialogy, mrazivé pointy MÍNUS: snad jen málo akční, ale o tom to tentokrát vůbec není***Celkem 86%***V Brugách jsem v životě nebyl, ale po zhlédnutí bych se tam rád podíval. Nejenže je to podle záběrů krásné město a filmaři si ho proto zvolili záměrně v kontrastu s dějem, ale především bych rád nasál tu atmosféru, kterou se filmařům podařilo dostat až ke mě do obýváku. Film mě natolik pohltil, že jsem hltal každou minutu a výborně se u filmu bavil. Hlášky, sprostý dialogy a černý humor je tu všude. Možná i díky tomu je to tak netradiční a neokoukaný film, že ho mohu jednoznačně doporučit./// PS: Gleeson i Farrell excelují a Colin opět dokazuje, že patří mezi nejlepší herce současné generace.

Moondance Alexander (2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: jméno hlavní postavy, z herců Don Johnson a oblíbená Kay Panbaker, krásný, milý a neškodný film, tedy především vhodný pro mladé slečny s poníky a děti a taky samozřejmě pro ty co mají rádi koně tak nějak všeobecně MÍNUS: naopak nevhodné pro zbývající část publika, moc přeslazené, přeslušnělé (to je ale slovo) a taky některé dialogy vystřižené jak z telenovely***Celkem 60%***Mému dědovi a jeho poníkovy by se tohle líbilo :-) Tím chci říct, že si Moondance Alexander své diváky ať už na tribuně nebo před televizí jistě najde. Rozhodně to však není film pro každého a laskavá a nedramatický laťka filmu to jen podtrhuje./// PS: Přitom není výjimkou kdy rodinný film svými emocemi dokáže strhnout celé spektrum diváků a dojmout je k slzám.

Sinister (2012)

KINO/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Atmosféra 9/10 Efekty 6/10/// PLUS: zvuky, ty jsou naprosto perfektní, několikrát jsem leknutím pořádně povyskočil, atmosféra, která jak bývá zvykem postupně houstne, a taky Ethan Hawke, který předvádí parádní výkon a vy mu ten strach a to zděšení baštíte MÍNUS: příběh, který nedává moc smysl, pomalý rozjezd a velká nuda, první třetina úplně zbytečná, až pak se začíná něco dít, závěr ovšem nešokuje a já si říkám wtf, nikdo nic pořádně nevysvětlil, z herců zaujme Ethan, jinak nikdo a postavit film jednom na jednom hercovi je odvážné, špatná kamera a obraz, rozostřené, odzoomované, divák toho moc neuvidí, musí si domýšlet a naopak ke konci toho tvůrci ukáží až přehnaně moc***Cekem 49%*** Sinistr se dá považovat v mém případě za fail roku. Už hodně dlouho jsem se v kině tak nenudil, jako právě u tohoto filmu. Přiznávám z velké části za to může mysteriózní žánr, nebo chcete-li česky "duchařina", který u mě platí za nejméně oblíbený žánr. Přesto i tady se pro mě najde několik výborných filmů (např. Frekvence). Co pak z takového filmu jakým je Sinistr, který je po všech stránkách perfektně ozvučený a já se u něj lekal jako malý kluk, když vám kromě toho nic jiného nenabídne? PS: přesto však zdejší hodnocení chápu, protože v rámci žánru se jedná o takové malé překvapení.

Kdo přežije (2000) (pořad)

POZOR možné SPOILERY TV/// Soutěžící 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: už kdysi dávno (Africa v roce 2003) jsem si zamiloval tuhle nejlepší reality show, která neustále dokáže překvapovat, v první sezóně jsem si oblíbil Collen a zjistil, že napoprvé vypadal pořad trochu jinak než v pozdějších sezónách MÍNUS: vypadal totiž celkem minimalisticky a levněji, hodně se tu divákovy vysvětluje, závěrečný Reuninon nemoderuje Jeff Probst, soutěže jsou jednodušší, ostrovy působí spíše jako dvě oddělené pláže a hra je díky Richardovi celkem jednostranná a Collen se svým kmenem nemá moc šancí. Je to ale taky důkaz že se stačí na začátku spojit do čtyřky a nezradit se.***Celkem 75%*** Je škoda, že jsem musel na první řadu čekat dlouhých 12 let, ale o to víc si jí vážím a sledování si užívám. Na Borneu jak jsem psal výše je poznat, že pořad teprve začíná a podle toho to i vypadá. Přesto se nejedná vůbec o špatnou řadu. Najdou se tu dobré momenty a pozorný divák který viděl pozdější řady si všímá několika rozdílů, které později zmizely. Viděl bych to tak že rok 2013 se ponese ve znamení trosečníka. PS: Vždy jsem hodnotil jednotlivé řady, proto zdejší hodnocení patří první řadě, tedy Borneu. Samotný pořád a jeho námět je to nejlepší co se na obrazovky dostalo.

Ztracená budoucnost (2010) (TV film)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 6/10/// PLUS: Annabelle Wallis, Sean Bean a Sam Claflin, celkem zajímavé prostředí, ucházející akce MÍNUS: největší škoda je v tom, že se z námětu dalo vykřesat mnohem víc, mohlo to mít větší rozpočet a nějaké efekty, to že je to trochu hloupé se dá odpustit, mohla tu ovšem být výraznější hudba***Celkem 50%***Ztracená budoucnosti je sice ztracená, ale čas u ní strávený není ztracený. Pokud nečekáte béčkovou podívanou, ale jen hloupý céčkový film, budete nejspíš překvapeni a možná i spokojeni. Příjemný byl nádech tajemna a ten fakt že se může zpočátku divák domnívat, že se děj odehrává v pravěku./// PS: tedy za předpokladu že nečetl oficiální text distributora nebo můj komentář :-)