Srpen před bouří (2008)

Jestli chcete vidět film totálně o ničem, máte příležitost

O život (2007)

další šílené dílko poslední doby...

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Dle místních komentářů jsem čekal nějakou hovadinku a ono ne. Film mě bavil hned od začátku a bez jakéhokoliv nucení jsem ho se zaujetím sledoval až do konce, čemuž napomohla i přiměřená stopáž. Keanu Reeves mě opět nezklamal, tento typ filmů je pro něj přesně kovaný. Jistě že se najdou momenty, které malinko pokulhávají, zejména jsou vidět trochu násilné dějové spojnice filmu, takové berličky v nouzi, a místy jsem se nemohl zbavit dojmu, že koukám na nějaký béčko. To vše ale směle vyvažují přednosti. Silný a poutavý děj, hlubší, smysluplná pointa, dobré technické zpracování a v neposlední řadě slušné herecké výkony. Možná je moje pozitivní hodnocení ovlivněno skutečností, že jsem neviděl starší zpracování z 50 tých let. Což mi ale v tuto chvíly vůbec nevadí. Dávám solidní 4 hvězdy.

Ztracené město (2008) (TV film)

Na jednu stranu nemastné, neslané dílko, s podprůměrným scénářem a hereckými výkony. Ale přeci jen jsem se nadruhou stranu celkem bavil, atmosféra celkem věrohodná a film jako takový má relativně dobrý spád. Prostě několik velkých záporů tu silně vyčnívá, ale vyvažují to i nějaké ty klady, takže celkový dojem je čistě průměrný. Typické béčko, které se dá zkousnout v případě nemožnosti jiné volby.

Rocky (1976)

Po dlouhé úvaze (a posledním zkouknutím) měním své hodnocení Rockyho o jeden stupínek nahoru. Přeci jen je ten příběh velmi zajímavý a holt ve mě uzrál jako zraje kvalitní víno.

World Trade Center (2006)

Nebylo to špatný, čekal jsem mnohem horší výsledek. Žádné velké pojetí ani idea. Prostě příběh dvou zavalených policistů, jejich rodin a jejich záchrana na pozadí největšího teroristického činnu v dějinách. Proč ne? Koukat se na to určitě dalo.

Kill Bill 2 (2004)

Druhý Bill rozvíjí příběh do všech stran a ukazuje to o čem se v minulém díle jen mluvilo, či naznačovalo. Ukazuje minulost, počátky, důvody, příčiny a následky. Je toho tady hodně na vyprávění a vysvětlování, ale taky na zničení a zabití. A Tarantino to tak mistrovsky do sebe zakomponoval, že o třídu převýšil první díl. Ve všech možnách aspektech. Jedním slovem. Zábava. Zábava na druhou. Filmová lahůdka nabízející opravdu velmi mnoho.

Kill Bill (2003)

V první řadě je to vynikající řežba alá akční filmy 80tých let, typu Shaolin Gigant apod. Tarantinova úcta k těmto filmům je evidentní a znát na každém metru tohoto filmu. Navíc je to ale okořeněné o tradičně silný příběh alá Tarantino, vypiplaný do posledního detailu. Samozřejmostí jsou perfektně sestavené dialogy. Uma Thurman působí naprosto přirozeně a přesvědčivě a je znát, že se na tuto roli připravovala dlouhou dobu. Ona je určitě velice silná deviza Kill Billa a Tarantino si to moc dobře uvědomoval, když ji do této role obsazoval.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino se vrací v plné síle a všem ukazuje jak přesně (ne)má vypadat film z druhé světové války. I když se tato kombinace může zdát naprosto šílená (Tarantino x IIWW) a mě se zdála také, výsledek je naprosto exelentní. Zábava, akce, příběh, zvraty, dialogy, prostě vše na co jsme od Tarantina zvyklí, je tu na nejvyšší úrovni a přesně splňuje a dost možná i převyšuje to, co od tohoto režijního ouleťáka očekáváme. Kdo jiný nám může ukázat zcela alternativní vyústění dějin IIWW a rozstříleného Hitlera spolu s Goebbelsem v lodži Pařížského kina samopalem MP40 :-) Celý film je opět jeden velký režisérův úlet a to je to co tento film dělá dobrým. Protože když Tarantino ulítne, tak já to žeru. PS: Pitt má opravdu velký komediální talent a měl by ho více zužitkovat :-D

Pianista (2002)

Z Pianisty jsem měl velmi hluboký a silný pocit. Co v zobrazení válečných hrůz a zobrazeným zločinům proti lidskosti, se téměř rovná Schindlerovu seznamu. Děj se sice odebírá jiným směrem, ale jádro zůstává identické. A to oceňuji, protože filmů, které ukazují ne bezmezné zločiny Třetí říše, není nikdy dost. Skvělý Adrien Brody, ale i řada dalších herců. Tento film je zkrátka klenot.