Kontakt (1997)

Pro mě asi nejlepší sci-fi vůbec!

Králíček Jojo (2019)

Silný 3*. Druhá polovina o parník lepší, než polovina první. Trochu paradoxně je mnohem zábavnější vážná linka, než ta komediální - ta sice nabídne pár opravdu dobrých fórů, ale většinu času mi přišlo, že to trochu láme přes koleno. Každopádně skvělá hudba a vynikající!!! Sam Rockwell, kamerka taky, ale až moc mi to připomíná filmy Wese Andersona.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Vztah mezi Mikem a Rachel je rakovinou tohohle seriálu. 1. a 2. řada 5*.

Kvílení (2010)

Naprosto originálně zpracovaný film o Allenu Ginsbergovi. Jakožto milovník Beat Generation nemám co vytknout.

Lenny (1974)

Ani nevíte jak dlouho jsem čekal na shlédnutí tohohle snímku, pač nikde nebyli cz titulky (na anglický si bohužel netroufnu a dabing mi smrdí). Dnes se konečně objevily, nutno podotknout, že i díky mému uhánění překladatelů. Tímto bych chtěl poděkovat tomu kdo si dal s titulky práci a já si díky němu mohl vychutnat tento prvotřídní film, který má všechno co správný film má mít. V první řadě je nutno vyzdvihnout naprostou otevřenost filmu a potom dokumentární prvky, které nabourávají děj v dobrém slova smyslu. Dustin Hoffman... Vynikající herecký výkon Dustina Hoffmana v titulní úloze hraničí až s jakýmsi souzněním s představovanou osobností. Když jsem si tohle četl v obsahu, tak sem si říkal jojojo asi to bude výkon. Byl. To co předvedl Dustin Hoffman je totiž ukázka toho nejčistšího herectví. Například jedna ze závěrečných scén, kdy má výstup a je úplně sjetej, je naprosto geniální. Tímto vítám pana Hoffmana zpátky v mé TOPce a omlouvám se mu, že jsem si ho vůbec kdy dovolil vyřadit. 6*

Liga spravedlnosti (2017)

Nerad bych recykloval svoje vlastní komentáře, nicméně platí tady to samý co jsem napsal k Wonder Woman.

Loutka (2002)

Po druhém shlédnutí nemůžu jinak, než dát plný počet. Perfektní Adrien Bordy, a překvapivě, i perfektní Milla Jovovich k tomu moje oblíbená Vera Farmiga. Co víc si přát, hm?

Mafiáni (1990)

Asi můj nejoblíbenější film o mafii, hlavně pro ten výbornej příběh, krerej ani na chvíli nenudí, ale taky kvůli hercům, který hrajou jako by se pro ty role narodily.