Divoké kočky (2000)

Rychlá svižná gradace, pěkné holky, divoká párty, spousta alkoholu. Inu dobrý příběh na nedělní odpoledne.

Dobrý Will Hunting (1997)

Film o tom, že když něco ve skrytu duše opravdu chcete, můžete toho s mírnou pomocí dosáhnout. Nádherný psychologický rozbor, který jsem si maximálně užil.

Half Nelson (2006)

Opravdu hodně dobrý těžký film na který musí být nálada. Občas jsem se v hlavním hrdinovi viděl, ne že bych snad při každém nutkání utéct od reality kouřil crack, ale snažím se navodit podobný pocit. Ryan Gosling zahrál postavu naprosto bezchybně, tak jako by to myslel upřímně.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Nemůžu jinak než *****, i když v hlubších dílech /až někde kolem 6 série/ seriál maličko upadá, tak je prostě nezapomentulný. Neustále mám v hlavě živou vzpomínku na první série, když jsem měl poprvé čest s Reném, poručíkem Gruberem /který mimochodem patří k nim :)))/, plukovníkem Strohmem a Hansem. Nehledě na to, že se skvěle bavím při skrytých narážkách na angličany od francouzů. No a vůbec, co postava, to perla :))).

Hannibal - Zrození (2007)

Nevím proč je tento film, tak bezdůvodně podhodnocován. Jako dodatečný snímek o vysvětlení Hannibalovi úchylky je film naprosto úchvátný. Příběh je vykreslený naprosto barevně ve všech směrech, nižší hodnocení připadá snad jen v úvahu, že bychom tento film brali jako pokračování Mlčení jehňátek, čímž není. Padesát procent zde film hodnotí stylem: "Když je to "in", tak já dám taky menší hodnocení".

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Naprostá paráda, po shlédnutí v kině Palace Cinemas byl zážitek ještě dvakrát tak silnější - efekt vysypaného skla v závěrečném boji byl neskutečný zážitek. Pro mě nejlepší díl Harryho, který tady zatím byl. Herecký výkon Radcliffa je úctyhodný a opravdu hrát umí, vlastně všichni ve filmu hráli skvěle. Příběh špičkový, chytil mě od začátku až do konce, efekty nádherné, interiéry a exteriéry taktéž a vlastně takhle bych to mohl rozepisovat donekonečna. Jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední dobu viděl, i když to je jen fantasy. Jednoznačně a bez debaty nejvyšší hodnocení - *****.

Horší už to nebude (2006)

Velmi příjemná podívaná, uvolněná atmosféra, vhodně zvolené herecké obsazení, neotřelé téma, vypravěč se dobře poslouchá a vůbec celkový dojem z tohoto romantického příbehu je výborný, nehledě na to, že závěr filmu mi vzdáleně připomíná film Láska Nebeská. Nadprůměrný snímek.

Incantesimo - Okouzlení I (1998) (série) odpad!

Měl jsem tu čest kdysi dávno před deseti lety vidět několik díů u babičky na prázdninách, kdy ještě nebyly notebooky :).

Já, robot (2004)

Bohužel nejsem příznivce žánru scifi, nicméně námět je opravdu výjímečný, efekty špičkové a jako scifi film dnešní doby naprosto nadprůměrný, ovšem k dokonalosti mu ještě krůček schází.

Jeden den v New Yorku (2004)

Taktéž můj první film s Olsenkami. Zrovna jsem měl volno, ležel jsem v posteli a sledoval tento film na notebooku a celkem mě to bavilo, takový jednoduchý průměrný zábavný příbeh o dvou blondýnkách, když nemáte co dělat, proč ne, vyloženě odpad bez nápadu to rozhodně není.