• Krátkometrážní

Wildling (2018)

Strašne naivný film. Fritz Böhm musí mať predstavy o fungovaní sveta tak na úrovni hlavnej hrdinky.

Your Filthy Heart (2018)

Nič extra, ale ten okamžik tam dole na zemi, pri posteli, ten je odporný. Fest.

Záhada Silver Lake (2018)

Nuda v L.A. Nepatrím medzi skupinu, ktorá je filmom unesená, ani medzi naštvaných odpadovačov, a jediné, nad čím som v závere premýšlal bolo, či mi to za 140 minút života stálo. Hlavne dúfam, že Mitchell neskončí rovnako zabudnutý ako Richard Kelly. Edit: Uležalo sa to. Zvyšujem na 4.

Za hranou možností (2018)

Wannabe Hollywood. Vysokorozpočtový. A zároveň vykrádačka všetkého od Počiatku, cez Now you see me, Dannyho parťákov, Mission Impossible a tak, až niekam k Jak prichádzajú sny. Mám rád myšlienkové domy a krásne outsiderky s komplexom menejcennosti, takže dva a pol, nech nežerem. Ale na rovinu, tvorcovia tohto filmu musia mať ruského diváka za úplného debila.

Zavrhnuté svedectvá (2018) odpad!

Milan Mazurek, poslanec NR SR, ktorý sa preslávil útokom dlažobnou kockou na ženu s kočíkom. Vredavý, steroidový primitív s vadou reči, považujúci sa za čistú rasu. Tento človek sa nám rozhodol zvestovať utajovanú pravdu, aby nám konečne otvoril oči. Nie je v tom nič nacistické, keď ujo z hlinkovej mládeže hajloval, tak len pri úsmevnej spomienke, a že premiéra mala byť 8.8. je tiež iba náhoda. Celkovo sa všetci páni vo filme zhodli, že v druhej svetovej nikto neumrel, židov netreba spomínať - šak načo, že to bolo krásne obdobie keď svietilo slniečko, Vojtech Tuka kakal dúhu a pán doktor, pán prezident, pán Tiso, deťom rozdával cukríky. Neexistovala nezamestnanosť, stavali sa školy, všetkého bol dostatok. Dokonca aj tí milí nemeckí vojaci nám naše pravé slovenské cigarety závideli. A ani kvapka krvi nepretiekla, až pokým sa tá najväčšia lúza nezobrala a nešla zradiť vlasť Slovenským (heč!) Národným (heč!) Povstaním. Boli to s tými dôchodcami milé chvíľky, nejeden vlastenec si z toho určite strekol do vírivky, alebo do kebabu, alebo jak dnes vlastne zástupcovia white trash trávia čas medzi mlátením ženy a detí, krčmou a pracákom. Prajem im všetkým hromadné dekubity a rozhodne si na nich spomeniem, keď tej fašistickej prasnici najbližšie pôjdem močiť na hrob. No pasarán!

Zora Ulla Keslerová: česká královna exploatačního filmu (2018)

Tak kukám, že (s výnimkou komparznej role vo Vtedy v Amerike a predabovaného šteku v Perinbabe) som s Keslerovou videl len Antropofága. Filmársky je to slabšie; väčšinu času v smyčke prelínanie dvoch statických kamier snímajúcich striedavé rozprávanie dvoch ľudí  s archívnymi zábermi (ona + komentár + ukážky), ale holt Vojkůvka je furt amatér. Na druhú stranu sme radi, že ho tu máme, a k osobe herečky z video nasties a talianskych brakov sa tento prístup hodí. Štyri hviezdy nedám, ale dúfal som, že dnes, keď už z ITA brakov čumím len Argenta, ma to donúti zohnať si aspoň jeden, a hej, dám si Hansel e Gretel (a možno časom ešte ten český Řetěz). Ps: Fulci musel byť haluzár.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Základ je pristúpiť nato, že sledujete rodinný seriál, kde najdôležitejší je pátos a rodinné hodnoty. SPOILERy! A jediná vec, ktorú máte vo svete Stratených vo vesmíre istú, že nikto z nich nikdy neumrie. Aj keď to každú časť vyzerá, že zomrú aspoň traja (prípadne všetci), alebo keď dokonca naozaj zomrú, vždy sa to nejak nakoniec spraví a prežije aj ten robot.  A tolerujete to, pretože ste si Robinsonovcov obľúbili, všetci sú charakterovo rozdielni, nepríliš iritujúci, a všetci rovnako odhodlaní. Je to taký príjemný chlapecký seriál na nedeľu ráno. Užil som si ho (aj napriek/vďaka  dvojročnému čakaniu, ktoré nám corona pripravila, po jednom z najdrsnejších cliffhangerov, čo televízia zažila). Obľúbené postavy: Judy, dr. Smith. Obľúbená epizóda: S02 E10.

Ztraceni ve vesmíru - Série 1 (2018) (série)

Vlastne ani neviem, načo sa tu celý čas hrám na troj- a štvor-hviezdičkovanie, keď je to celé hlavne guilty pleasure. Miestami značne Step by step a občas tie rozhodnutia, čo niektoré postavy činia (hlavne ty, Will Robinson) sú tak na vystrelenie do vesmíru. Skritizovať by šlo vlastne úplne všetko a potopiť pod čiernu hlinu, a určite to tu veľa ľudí spraví. Ja som si ale Robinsonovu famíliu obľúbil hneď v prvej epizóde a rozhodol som sa to pre tentokrát zobrať úplne nekriticky. Jak pri detskom seriále. Do nekonečna a ešte ďalej ... Will Robinson.