dr.horrible

dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

• 14.2.2017  19:16

Už fakt len za Kate v latexe..

• 14.2.2017  12:25
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan natočil jeden vyslovene zlý film, dva alebo tri (pod)priemerné a inak samé pecky. Split je prvýkrát niečo medzi. Ako thriller nič proti ničomu, toho nadprirodzena je tam buď veľa alebo málo, ale hlavne - a nech mi nikto netvrdí, že nie je sklamaný - načo, vole, vymyslí príbeh o 23och rôznych identitách a vo filme potom ukáže možno šesť? Pri väčšine sa neunúval vysloviť ani ich mená. Ešte aj ten McAvoy je nevyužitý a to sa fakt snažil. Takže neni zle, mohlo byť lepšie, a okrem spomínaného ústredného herca u mňa dilemu z nerozhodnosti ohľadom hodnotenia smerom nahor zaokrúhlila ešte Anya Taylor-Joy (v tej babe niečo je a funguje to v súčasnom USA rovnako perfektne ako medzi čarodejnicami anglického vidieka 19.teho storočia) a tá maximálne wtf posledná scéna s odkazom na Shyamalanov najlepší film, ktorý sa dočká pokračovania? Spin offu? Prosím, nech to neni len prvoplánová cameoidná geek haluška! 70%

• 8.2.2017  19:15
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Je to preč. A môžete si zato sami, páni Moffat a Gatiss. Keby každá časť nemusela byť apokalyptická, že to nerozdýcha ani Nolanov Batman, možno by ste sa po pár sezónach nedostali do situácie, kedy musíte crossoverovať so sci-fičkom, aby ste ustáli divácke očakávania. Milujem tento seriál, je to závislosť a stále stále je dostatočne vynaliezavý a zábavný, bohužiaľ už v levele Now You See Me. Na dve časti som dal štyri hviezdy (zrovna na tie najujetejšie) a to pretože Toby Jones, pretože SPOILER! Moriarty a pretože pani Sestra. Koniec SPOILERu. Ostatné dve tak 50%. Ďalšie rady už len zo zotrvačnosti

• 31.1.2017  23:20

Hogwarts meets America: Jedi Special :3

• 26.1.2017  13:54

Guilty pleasure štvrtá hviezda, pretože Star Wars. Hlavný zápor je teda značne odporná animácia ľudských charakterov, prístupnosť (žiadni mŕtvi) a agresívne tempo (v podstate každá scéna je akčná), čo tak nejak bráni tomu, brať ten príbeh vážne. Pričom nie je vôbec zlý. A hovorím, je to ten náš vesmír plný droidov, huttov, stormtrooperov, je tam ženský jedi, ženský sith... Na seriál sa nakoniec asi pozrem

• 25.1.2017  01:01
    This Is England '86 (TV seriál) (2010)

Dávam "iba" štyri hviezdy, nakoľko je to o dosť slabšie jak pôvodný film, zo všetkých tých klišé plne rozvinú iba jedno (ale že fest), a asi práve preto, už to šokuje iba formou. Respektíve výbornou réžiou. Tá posledná epizóda ... hmm. Vole triaslo ma ešte polhodinu. Drsné, drsné, drsné

• 25.1.2017  00:54

Menujete mi film z 21. storočia, ktorý smrteľne vážne prijde so scénou, v ktorej sa dvaja zlí smejú, jak im ten ich zlý plán vyšiel. Lebo oni sú zlí! Už tam chýbal iba Dr. Evil. Hrozný shit, táto atrapa. Asi som ešte nevidel tak naivný film, s tak vysokým hodnotením, od tak veľkého počtu ľudí.

• 14.1.2017  23:38
    Tiger (2015)

Predstavte si, že je to o kocúrovi...

• 8.1.2017  17:25

A Moran pravil: "Život sa delí na štyri časti: Detstvo, zlyhanie, staroba a smrť..." 13 rokov ubehlo od Monster a toho človeka stále drží rovnaká postava.

• 19.12.2016  00:16

Evropo dýchej ♥

• 10.12.2016  04:35

(What's the Story) Morning Glory? je album rovnako podstatný, ako najdôležitejšie veci od Dylana, Bowieho, Beatles, The Clash, Pulp, alebo Blur. Tento film je rocknroll; Oasis to sú 90.te roky; nesmrteľne, navždy...

• 2.12.2016  03:39

Nie je to iba o hercoch. Redmayne je omračujúci, Vikanderovú by som s jej Gerdou zaradil medzi 5 najlepších hereckých výkonov vôbec; obaja patria medzi elitu svojej generácie, a čo spolu dokázali je famózne a neuveriteľné. Ale umelecké dielo spravil z Dánskeho dievčaťa až Tom Hooper. Ani si neviem predstaviť, koľko času, námahy a peňazí muselo stáť, aby každý záber vyzeral ako dokonale naaranžovaná dobová fotografia, aby každá kulisa, detail mali svoje miesto a význam (schválne sledujte interiéry; už len ta spálňa...), každý pohyb kamery, Kodaň, Paríž... Som si vedomý toho, že v inej produkcii by z tohoto scenára vznikol nudný, priemerný film, téma mi tiež nepríde nijak atraktívna, ale čo dokázali vykúzliť tí traja, by vytvorilo zaujímavý zážitok, aj keby dve hodiny rozprával o geometrii. Vo všetkých obrazoch.

• 20.11.2016  00:08
    Cooltúra (2016)

"Fico je kokot." Strapo

• 17.11.2016  11:28
    Bridgend (2015)

Slaboduché pseudoartové zúfalstvo. 1* za prdelku Cassie Ainsworth.

• 7.11.2016  18:29
    The Bronze (2015)

Konečne ďalší z filmov typu Krása na zabití. Bohužiaľ, aj s rovnakým nedostatkom. Musí to byť značne schizofrénne, písať/točiť niečo podobné; celý čas byť drzý a politicky nekorektný a na konci zabrednuť do presne tých typických spotených amerických klišé sračiek, z ktorých ste si celý čas robili srandu. Tak som si ulavil a teraz idem na brko a pustiť si to znovu, nakoľko som väčšiu prdel dlho nevidel. Prvá polka za 5*. Ps: Haley Lu Richardson je neskutočná šupa. Schválne som si s ňou pustil aj ďalší film a tam už tak roztomilá nebola. Je to určite tou postavou a mám podozrenie, že je trochu taká aj v reále. Predsa len je to pravdepodobnejšie, ako že je dobrá herečka. Ale nepotvrdila mi priateľstvo na facebooku :(

• 7.11.2016  17:54
    Démon (2015)

Taka mała impreza •°

• 7.11.2016  17:37

Má to všetko čo má mať správna burtonovka a možno aj niečo naviac. Akurát, že Burton už od Sweeneyho Todda nedokázal vdýchnuť život jedinej postave. Neviem jak to lepšie vyjadriť; proste film, čo mal nato byť kult, keby aspoň minimálne fungoval v emocionálnej rovine. Nie je to tam, nie je tam spätná väzba, nie je tam ani ten kúsok nostalgie za vecami ktoré ste nazažili (ako v závere Alenky), a ten pocit, s ktorým ma Timove filmy sprevádzali celé detstvo, ten už asi nezažijem nikdy. Pár dní po zhliadnutí už si vlastne detailnejšie vybavujem iba Jacksonovho záporáka. No, ale furt je to film Tima Burtona... 75%

• 3.11.2016  13:44
    The Caller (2011)

Čo to kameraman používa za filtre, že aj červená vyzerá ako šedá? Hudba je tak zameniteľná, že ju v podstate ani nepostrehnete, a väčšina hercov charizmu nevidela. Je to vlastne umenie, natočiť film aby doslova všetko pôsobilo tuctovo a zaprášene, že vás to uspáva aj pri napínavých scénach. Párkrát som nad treťou hviezdou uvažoval, pretože nápad je to vskutku vynikajúci, ale zrealizovaný je taaaak strašne moc nezáživne.

• 2.11.2016  18:28
    Darebák (1985)

USA, 50's, stredná, trocha toho rebelovania, prvých lások, prvý sex, rockenroll a full naked Kelly Preston. Dokonca ešte väčšia pohodovka ako to znie.

• 30.10.2016  20:58
    Švýcarák (2016)

Že je Dano dobrý herec, som vedel aj bez nezávisláku o prdení.

• 28.10.2016  22:55
    Anthropoid (2016)

"Czechoslovakia is here with us!" Raz sa nehanbiť za minulosť národa.

• 28.10.2016  17:09
    Outcast (TV seriál) (2016)

Tak nejak rozmýšľam, čo je pri tomto novom Wingardovom výtvore, hlavný problém. Asi to bude počet epizód, respektíve to, že skrz ne je dej trochu nešikovne vystavaný a nevie si ujasniť priority. Ide o príbeh na pokračovanie, ale postavy až moc blúdia v kruhu; z ústredného tajomna sa dozvedáme až moc málo a navyše hodne pomaly. Takmer mi to pripomínalo detektívne seriály, kde sa v každej časti rieši iný prípad. O čo ide vieme len vážne v náznakoch a aj to minimum, ktoré nám je odhalené, sa dozvedáme až z posledného dielu. Niekoľkokrát scenár zabočí do vyslovene slepej uličky (celá tá vec s Grace Zabriskie, alebo Fugitovou matkou), čím diváka nechcene mätie. Chápem, že išlo o budovanie sveta Outcastu; chápem, že išlo o budovanie atmosféry. Ale ten svet by bol vybudovaný dostatočne aj mať o tri-štyri epizódy (a postavy) menej. Atmoška detto. Na druhú stranu, niekoľko scén je bez preháňania vynikajúcich (vyháňanie, celá dejová línia s Fugitovou ženou a dcérou, pomsta za znásilnenie, aféra na púti, decko v pivnici, záver prvej série...). Najlepšie mi príde, sústrediť sa práve na ne. Miernemu sklamaniu sa neubránim, na S02 sa každopádne teším, a snáď to naťahovanie dostane nejakého opodstatnenia. 70%

• 19.10.2016  23:44
    Bez konce (1985)

Celý film som bol rozhodnutý dať tam najvyššie hodnotenie, o opaku ma presvedčil až koniec. Je to asi trochu chyba mojich očakávaní. Proste som čakal/dúfal/veril, že po tej všetkej depresii príde nejaké vyslobodenie, uvoľnenie, satisfakcia (neviem čoho) - proste že všetko zas bude chvíľu fajn. Som to prehnal s tým optimizmom.

• 8.10.2016  09:26
    Strach.com (2002)

A objavil som ďalší atak na topku najblbších scenárov všetkých čias, ktorý prekonáva snaď aj Temnú legendu. "Zistite niekto čo je to za jazyk! Nemčina..."

• 8.10.2016  09:20

Keď pominieme nevýraznú ženskú postavu, chabého záporáka a jedného z najhorších a naslizkejších hercov vôbec (hlavná postava), ide nakoniec o celkom milé, oldschoolové guilty pleasure. To keby ste si takto zobrali sub sub žáner, kde dno tvorí R.I.P.D. a vrchol Beetlejuice, Dylan Dog by bol asi niekde v strede. Jak po rokoch natočiť celovečerák k Vlkodlakovi Tommymu. "Zombie power, bitch!"

• 5.10.2016  01:47

Vôbec neviem jak to ohodnotiť, ani jak sa k tomu postaviť. Niečo áno, niečo nie; každopádne som sklamaný, nakoľko je to najslabšia Feigova komédia. Po fantasy stránke ok, triky sú vynikajúce, všetky tie Ghostbusters trademarky rozhodne potešia (či už ide o auto, zbrane, alebo príšery). Dejová línia s Garciom má tiež niečo do seba, keby fungovala vo väčšej miere, namiesto len plnenia úlohy v podstate stále toho istého putovného vtipu. Cameá úplne zbytočné, vystrihnuté scény (pozeral som extended verziu) nezaujímavé. Chémia medzi ústrednými herečkami by ešte ako tak vychádzala, ale Ony štyri ako akčné hrdinky nesedia a to ani v satirickom zmysle. Omnoho lepšie boli úvodné scény bez kostýmov, s rovnakými charaktermi. Ale čo je najhoršie, je tam proste málo dobrých vtipov. Je tam celkovo málo vtipov. Zábava funguje na báze filmu pre celú rodinu, pričom využíva hlavne situačnej komiky vyplývajúcej z rozdielnosti charakterov, rovnako ako pôvodné filmy, ktoré ale obsahovali humoru viac. Tých pár fakt vydarených vtipov (hlavne výsmech hejterom, niekoľko stereotypových a sebeparodických) deti nedocenia, a naháňačky s prerastenými michelinkami zas neocenia dospelí; takže sa ponúka otázka, komu bol vlastne ten film určený. Celý čas vlastne sledujeme film pre decká, ktorý niekoľko komičiek neustále odľahčuje, pričom sa síce nedostanú na hranicu paródie aby to už bolo urážlivé, ale brať ktorúkoľvek scénu ako súčasť nejakého - ja neviem - neimprovizovaného filmového celku, sa nedá ani na sekundu. Je otázne do akej miery to bol úmysel. Každopádne, ten film neponúka veľa toho v čo som dúfal, a toho čo som bral ako nutné žánrové zlo zas ponúka až moc. Vlastne som si pri sledovaní viackrát spomenul na Sandlerove Pixels. Keď to poviem natvrdo; nové Ghostbusters neprekonávajú originál(y) ničím. Čo nahráva hejterom. Nenudil som sa, užil som si Wiigovú (Melissa sa držala prekvapivo na uzde) a schuti sa zasmial na Feigovom pokukávaní po tej mase ľudí, ktorú tak moc naštval, a tom, ako ich má hlboko. A ostatných asi tiež. Medzi 2 a 3*.

• 28.9.2016  02:03

Sklamanie prešlo až koncom. Pretože ma dojal. Na tú celkovú ..... ja neviem, nijakosť(?) vlastne až prekvapivo. Silné tri. PS: Kristen je dokonalá.

• 28.9.2016  01:50

S takýmito filmami je to ako s Partičkou. To si proste zoberiete zopár zábavných ľudí a necháte ich improvizovať. Niektoré vtipy vyjdu, niektoré sa podaria obzvlášť... Raz sa dokonca zjaví niekto z vašich obľúbencov. Ale je to furt to isté. Tie charaktery, tie situácie... Rozlíšiť takého Mikea a Davea od akejkoľvek inej bromedy, môžete snáď už len skúmaním jednotlivých citácií. 50% PS: Hulil som.

• 19.9.2016  19:48
    Válečníci (TV film) (1999)

Pomalé a devastujúce. Niečo na štýl Shake Hands with the Devil. Žiadne napínavé spielbergovské šok terapie so satisfakciou na záver - len brodenie sa mŕtvolami, všadeprítomná bezmocnosť a postupný psychický rozklad, sprvu tvrdých mladých chlapov. Po troch hodinách tejto depresie sa cítite, jak keby vám niekto dal facku cez celú hlavu. No a nakoľko máme dobu revizionizmu, keby toho masochizmu bolo málo, skočte po filme ešte na internet a prečítajte si, že to bolo vlastne celé správne. Alebo že sa to nestalo. Vy slniečkarskí vlastizradcovia!

• 30.8.2016  16:13

Ako si lepšie pripomenúť komika, ako príbehom o nešťastnej láske? K ovci... RIP Gene Wilder