• Krátkometrážní

S tváří anděla (2014)

Ztraceni v Mnichově na taliansky spôsob + dve božské Angličanky

Úctyhodní lidé (1975)

Hlavná hrdinka je tak trochu slepica, že ano. A na rovinu, takto si zábavný film nepredstavujem. Nadpriemerné hodnotenie dávam za päťhviezdičkový záver, a možno by neuškodil remake. Hororový. Takýto nijaký, obyčajný film, si tých posledných 10 minút ani nezaslúžil

Špionáž (2013)

Keď pozerám, že je to od scenáristu filmu Samec, už sa ani nedivím, kto bol asi schopný vytvoriť tak neuveriteľne nefunkčnú romantickú zápletku, ako mladý Hemsworth a zlatokopka Amber. A celkovo ide o naivný a hlúpy thriller; pozrite si radšej Hackera, alebo niečo. 45, že to neni nuda.

High Rise (2015)

Ben Wheatley sa rozhodol, že potrebuje svetu demonštrovať svoje politické názory. A tak tu máme skvelú réžiu, strih, soundtrack. Premrhané na stupidný film.

Nebojácný (1986) odpad!

Čo že je to sranda, keď je zas polka filmu pobehovanie po nejakých kopcoch? Neboli to tie isté čo v Turkish Star Wars? Tieto turecké plagiát masakre sú strašná nuda

Boys and Girls (2000)

Strašná pozérina, ktorá ale vzťahy mladých celkom výstižne reflektuje a (prekvapivo) vôbec nestarne. Pre štrnástky to môže byť ich vlastná Annie Hall :) Stop the rock som nepočul snáď 10 rokov

Truth (2015)

Celý čas som si vravel, o koľko sú nedivácke (Insider) a nepatetické (Spotlight) filmy na podobnú tému, lepšie. Ale vlastne som za tú hollywoodsku formu rád, sem tam; pri tých dvoch emotívnych scénach v závere, alebo nevadia ani tie vtípky... No tak je to o level nižšie. To ale furt stačí na hodne silné 4 hviezdy. A Redfordovi by som dal za to jeho "Courage!" nomináciu

Zoolander No. 2 (2016)

Cumberbatch bol geniálny. A Jeníčkove grupáčové zálety, to som ešte nevidel v žiadnom filme. A ako paródia na súčasnú vlnu dekadencie a hipsterstva, to funguje snáď ešte lepšie ako po komediálnej stránke. Finále zlo. A mladého Zoolandera už nechcem nikdy videť ani v reklame. 60 a niečo