• Krátkometrážní

Zůstaň se mnou (2000)

S odstupom dekády pozerám filmy, čo som videl v dobe vzniku. Už som si zopakoval Hadie oči, Stigmata, Impostor, Šerifov... Down to you som svojho času na HBO videl aspoň päťkrát. A nejak som zabudol, že je to až tak blbé. Oni jak keby presne vedeli čo chcú, ale nevedeli písať, ani točiť. S takýmto scenárom Allena nenapodobníš. Jedna hviezda za Juliu, druhá z nostalgie.

Titanic II (2010)

Poznáte to klišé, jak napríklad Bruce Wayne prichádza a okolo neho ovešaných kopa modeliek? No, tak to je tu tiež. Spomalený záber, bloňďatý frajer, muzička a tie modelky, ale že tak škaredé :) Ta scéna je pre mňa esenciou Asylumu.

Lucas (1986)

Aj nad piatimi som uvažoval. Rozkošná lúzerovina; teen 80's, Charlie Sheen, debutujúca Winona a Kerri Green, - jak píše eraserhead - totálna Emma Watson. Dokonca (SPOILER!) tlieskanie na konci dojemné a nie trapné. Dnes už to takto proste nejde natočiť. Vadí mi len dôvod toho tlieskania. Ono to neni stopercentne jednoznačné. A dosť to vyzerá, jak keby chceli povedať, ža sa človek musí zmeniť, aby ho brali (Koniec SPOILERU). Čo je blbosť. Hlavne keď tí druhí, sú drbnutí športovci, a v Lucasovom prípade obvzlášť.

G. I. Joe (2009)

Ok ok, tie dve hviezdy odvolávam. Je to prdel

Kovbojové a dinosauři (2015)

Videl som toho už fakt dosť a toto je zasa niečo nové. Väčšinu času nudná céčková sračka plná strielania a digitálnych dinosaurov (dojde aj na brontosaura), celkom prehnané gore (črevá a tak) a neskutočne nesympatickí a hysterickí herci. A je to taký nezmysel, že scenáristkou chybou - nejak omylom napísali viacvrstvové postavy, takže nielen, že sú všetci špatní, ešte ani neviete čo od nich čakať :) A párkrát niekto dostane jak keby záchvat; či už niektorá z playmate, alebo režisér a ... to ani nejde opísať. Strašná blbosť. Treba zahuliť a vidieť

Na dlažbě (2016)

Ani Cranston, Teller, MacLovin, ani Anča Kendrick, dokonca ani Alison Brie z tejto pohodovej komédie, nedokázali spraviť dobrý film. Najhlúpejší film o kríze ever, kde si každý niekoho najde, všetci budú bohatí a šťastní. Netreba pohnúť prstom. Ps: Trofeje už použil Jefferies

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

V drvivej väčsine prípadov, seriály hodnotím až po skončení prvej série. Naposledy som výnimku spravil u nového Raimiho a tu (s01e04) ju musím urobiť zas. Neskutočné. Dnes je to "len" kultový seriál. Čo to mohlo byť v 90.tych rokoch? Ohni se mnou pojď. "Dáte si čerstvý borúvkový koláč?" Milá Diane, stromy sú tu úžasné a ja nenachádzam slov...

Stigmata (1999)

Videné po vyše šestnástich rokoch. Odkedy som to mal ako novinku z videopožičovne, to teda zostarlo. A my asi tiež. Skurvený Salinger, pozerám horor a mám z toho depku.