• Thriller

Generace Zombies (2023)

Tvůrci New Kids Turbo a Léto 84 si vybrali slabší chvíli. Generace zombies má slibný námět, který kouká na zombies trochu jinak, jsou mezi námi ve společnosti, jen netouží po našem mozku, jsou zkrátka společnosti na obtíž. Se šikovnějšími tvůrci z toho mohla být velká pecka, takhle to zůstalo někde na půl cesty. Postavy jsou totiž celkem nesympatické, humor zafunguje jen zřídka- tady se rozhodně mohlo více přitlačit na pilu a vyloženě horor to začne být až posledních 15 minut, kde dojde i na trochu Gore a jedno moc pěkné zombie monstrum- to vypadalo opravdu moc hezky, ale stačí to na to na dobrý film ? Ne, ale na strávitelný průměr v pohodě. 55%

Jackpot! (2024)

Paul Feig svůj vrchol Spy už nejspíš nepřekoná, ale je to fajn zábava. Nápad s Loterií, kde možnost zabití vítěze a legálně převzít jackpot je hodně fajn, Awkwafina je většinou otravná, ale zde mi nevadila a John Cena je jako vždy zábavný a fajn, i ten Simu Liu je v pohodě. Akce je spíš zábavná a zajímavá, tady je velká škoda, že se nevyužilo Erko, kdyby tu bylo i fajn Gore, tak bych šel s hodnocením určitě výše, po stránce humoru to šlo určitě také lépe vyšperkovat, ale párkrát se zasmát dalo. Hezky to utíká, pořád se něco děje, za mě fajn výplach. 6/10.

Vetřelec: Romulus (2024)

Za sebe musím říct, že cítím menší zklamání. Alien Romulus měl vysoká očekávání, protože se čekalo, že půjde o Horor roku a zkušený Fede Alvarez s efektiními trailery k tomu měli slibně našlápnuto, jenže to se bohužel nekoná. Sice když se odprostím od očekávání, tak jde o solidní Sci-Fi Horor, jaký zde už delší dobu nebyl a jsou zde prvky, které jsou velmi působivé, ale pár věcí mi vadilo. Herci mě až tak neoslovili, David Jonsson jakožto Android je nejzajímavější postavou, ale opěvovaná Cailee Spaeny mě za srdíčko nevzala. Úvod je docela pomalý a než se objeví Vetřelec je pomalu půlka filmu pryč. Audiovizuálně je to výborné, celý ten vizuál lodi je parádní a hudba je taky velmi úderná, povedla se i stísněná atmosféra a scéna s gravitací/kyselinou je za mne highlight. Finální monstrum mi však přišlo trochu přes čáru a přestřelené, obešel bych se bez něj a úplně v pohodě stačil Vetřelec. Co však vnímám jako největší mínus a zklamání, tak že nedostanem téměř žádný Gore. Alvarez natočil jeden z nejbrutálnějších hororů remake Evil Dead, tak jsem očekával pořádný Vetřelčí Jatka, jenže na to je tu nízký bodycount a většina smrtí je mimo záběr, nebo zkrátka neuvíznou v paměti. Nečekal bych, že Scottův ALien Covenant bude 2x větší masakr než od Alvareze. Dokonce i ve srovnání s novým Predátorem, ALien hodně zaostává. Že po zhlédnutí z kina budu odcházet s pocitem, že jednou vidět mi to stačilo v to jsem opravdu nedoufal. 4 hvězdy si to však bez debat zaslouží, ale očekávání bylo prostě jinde. 7/10.

All My Friends Are Dead (2024)

Marcus Dunstan režisér Collectorů je tu s novým Slasherem a není to žádná sláva.Jde o Slasher klasického střihu, který fanoušky SLasherů sice neurazí, ale zároveň žánr ničím zajímavým neobohacuje a jede dle zarytých klišé. Skupina ústředních postav není moc zábavná a zajímavá a i tady je potřeba přežít úvodních 40 minut než dojde na první KILL, vraždy jsou naštěstí erkové a některé i hezky vynalézavé, to je plus ( občas je sice viditelná CGI krev, ale dá se to) a odhalení vraha taky není úplně marné. Celé je to však poměrně hloupoučké, trochu tu chybí humor, maska vraha se mi příliš nelíbila a prostředí baráku, taky není nic extra. Koukatelné ano, ale tak snadno zapomenutelné. Radši by si Dunstan měl pohnout s Collectorem 3. 55%

Hijack 1971 (2024)

očekávaný Korejský Thriller v zahraničí chválený ( IMDB 7,1 je na debut slušné score). Jde o pravdivý příběh, který se stal v roce 1971, kde je uneseno letadlo a terorista požaduje změnit směr jízdy do Severní Koreje, což je pro korejce z jihu velmi děsivá představa. Není to špatné, je to docela napínavé, hezky natočené, rychle to odsýpá, ale nejedná se bohužel o nic vyloženě strhujícího, na co bych si za týden vzpomněl. Kdo má rád tyhle únosové thrillery z Letadla, tak se nudit nebude, ale jsou lepší filmy na dané téma. Na můj vkus je to docela málo vyhrocené. 6/10.

Past (2024)

Trailery na Trap byly parádní a lákalo se na 2 comebacky. Shyamalana i Hartnetta a povedlo se to bohužel tak na půl. Na Shyamalana je film na můj vkus až moc basic, vše je docela jasně nalajnované, není tu dostatek překvapení a hlavně chybí typický Shyamalanovský zvrat, což je zklamání asi největší. Celý ten koncept s vrahem na koncertě je docela cool,Saleka Shyamalan hezky vypadá i zpívá, jen se tu imho pořádně nic neděje a vše zajímavé bylo už v traileru. Není to ani tak napínavé, inteligentní a úderné jak se na první pohled zdálo. Celkově vzato tedy not bad, Hartnett si psychopata dává slušně a úplně to naštěstí nenudí, jen znova si film určitě nepustím a Stream by film slušel více. Škoda, že nedošlo i na nějaký vraždy a mind fuck twist. 55%

Banda - Série 4 (2024) (série)

The Boys si kvalitu dokázaly udržet i po čtvrté. Sice tu chybí výraznější záporák a Homelander to opět táhne ( tedy když na scéně není vůbec, tak je to lehce znát). Postavy však diváka zajímají, když dojde na gore, tak je to opravdu efektní mŇamka a docela se přidalo na uchylárnách, což kvituji. Nejlepší byly létající ovce a slepice, to byl opravdu geniální nápad. Závěrem se schyluje k hodně velkým věcem, potěší propojení s Gen V a finále 5. řady bude tedy řádně epic řežba supíků a nejspíš taky dost mrtvých na obou stranách. 8/10.

Deadpool & Wolverine (2024)

Já toho Deadpoola prostě žeru ! :) Šíleně zábavnéj námrd narvaný hláškama, zábavnýma cameama a hezky brutální akcí, co víc si divák od letního blockbusteru může přát ?? Jako bonus je tu ještě návrat oblíbené postavy Logana, kde Hugh Jackman doručí i slušné herectví. Má to boží soundtrack, Shawn Levy si vybral nejlepší moment v kariéře a servíruje zábavné eye candy momenty ( Hned opening akční sekvence jak z Mortal Kombat) a takový fight Deadpoola a Wolverina v autě či fight s hromadou Deadpoolů, tak to byl peak jak prase ( Brutální nátěr s úžasnou kamerou sledující celý tenhle masakr z povzdálí). Camea jsou velmi zábavné a potěší, záporačka je však trochu slabší a příběhově to Marvel zas tak moc nikde neposouvá a myslím, že Deadpool spásou nebude, spíš se obávám, že půjde o poslední hezkou tečku za Marvelem. Hlášky jsou opět strop  a těším se na druhou projekci, ať je všechny můžu pořádně pobrat, protože ta kadence je šílená a intenzivní. Tady jsou všechny ingredience, které ve filmech miluji, takže o mém hodnocení je dávno rozhodnuto. Nicepool a ten ošklivéj pes byl top ! 9/10.

Kill (2023)

Slušná Akční řežba ve vlaku s bandity, která sice nedosahuje kvalit Indonésie, ale na Indické poměry vlastně dost fajn. Jde o první akčňák z Indie, který není vyloženě přepálený, narvaný CGI, tanečkama a podobnými věci a dějově je to na často zvratovitou Indii až moc jednoduché, ale nevadí. Film má sympatického hlavního hrdinu, těží z prostředí vlaku, ze kterého nelze utéct, záporák je taky slušný magor a při jednom nečekaném zvratu zafungují i Emoce. Od daného incidentu se hlavní hrdina přepne do Berserker módu a začne nepřátele zabíjet docela efektně, velkým plusem je slušná brutalita, která je taktéž na Indii docela nevídaná, co se týká choreografie, tak není příliš náročná a co si budem ta banda banditů prostě není žádná martial arts sebranka, takže  se od nich zázraky čekat nedají, vyloženě zatopil hlavnímu hrdinovi jen ten hromotluk. Mimo akci, je to však bohužel nuda, aktéři divně přehrávají a co mi docela lezlo krkem, že tu každého mrtvého musí půlka záporáků oplakat, protože to byl strejda/táta,bratranec/švagr/bratr- byl to trochu rušící prvek, ale dalo se to snést. Celkově fajn akční rubačka, ale nemám příliš potřebu si jí pustit znova, protože mimo akci nehezky táhlo a kdyby byl film osekaný na PG-13, tak se jde s hodnocením o hvězdu níže. 7/10.

Můj kámoš špión: Věčné město (2024)

První díl mám hodně rád a viděl jsem jej 3x. Je to taková velmi vtipná špionská rodinná akční komedie s perfektním Bautistou a dobře hrající Chloe Coleman, ale kouzlo jedničky je pryč a dvojka je vlastně úplně zbytečná, kde humor šel hodně do ústraní, akce je velmi průměrná a je jí málo a zápletka je ta nejobyčenější, co snad může být. Potěší jen hezké prostředí Itálie a Chloe Coleman, která roste ve skvělou herečku ( tady dokonce zvládá i akci sama, takže jsem zvědav, jestli z ní v budoucnu bude akční hrdinka). Škoda, těšil jsem se. 5/10.