Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Komedie
  • Thriller

Deníček (34)

Breaking BAD/SAD News.

Rok 2024 teda nezačal nejlépe. Je tu konec jedné velké Éry. Z ničeho nic začal nečekaný boj mezi mnou a Goliášem a Goliáš vyhrál. To vyústilo k faktu, že se Facebook rozhodl odebrat naší milovanou hororovou stránku Horror N3rds, na které jsem pracoval s Rollmanem 10 let, dosáhla 11 tisíc fanoušků, byly tam roky dřiny i fanouškovského zápalu a troufám si říct, že patřila k nejlepším hororovým stránkám na celém Facebooku v ČR/SK ( Ikdyž jsem svým hodnocením občas některé štval :D   ), ale tomu je teď bohužel konec. Stál jsem si za názorem, že za to nikdy nechci žádné finanční ohodnocení ani placené reklamy, dělal jsem to pro sebe a pro lidi zdarma ve svém volném čase, ale ani to nestačí facebooku na slitování. Někdo z Lionsgate nás nahlásil za porušení autorských práv ( podotýkám, že šlo o trailer k filmu Boy Kills the World, který jsem nahrával tak půl roku zpět!! ( po menším investigativním pátrání jsem zjistil, že 3 dny zpátky k tomu filmu Lionsgate zakoupil práva a ten stejný den odebrali stránku. Náhoda? Osud?Karma? a facebook teda nekompromisně bez žádného slitování zakročil smrtící ranou. Jsem v šoku.  Zůstala už jen skupina Hororová komunita by EvilPhoEniX.

Očekávané horory za rok 2024

1:Alien Romulus: Fede Alvarez po remaku Evil Dead se vrhne na Vetřelce a je z toho jeden z nejočekávanějších hororů roku? Alvarezovi věřím, má rád gore, umí i slušnou atmošku, Vetřelec v jeho podání se zkrátka jeví výživně.
2.Nosferatu : Velké očekávání je vkládáno i do nového Nosferatu. Režie se ujmul Robert Eggers (Maják,Seveřan, čarodějnice), který s temnými příběhy pracovat umí. navíc se film může opřít o parádní cásting. Bill Skarsgard, Lily Rose Depp, Willem Dafoe, Nicholas Hoult a Aaron Taylor Johnson- to je herecká sestava, která je v hororech vzácná, takže nechť už máme aspoň trailer!
3: SAW XI : letos by mělo dojít i na pokračování Saw 10 a jelikož 10 bylo jedno z největších překvapení minulého rkou, tak na další díl se nejde netěšit.
4: Smile 2: pokračování úspěšného hororu Smile z roku 2022 dostane letos sequel. Jednička bylo příjemné překvapení, takže na dvojku jsem zvědavý.
5: A Quiet Place:Day One: Letos dostaneme Prequel k filmům Quiet Place, kde si zahraje Lupita Nyongo z US a Djimon Honsou. Prequely se sice málokdy vyrovnají origálním filmům, ale tenhle svět Monster mám rád, takže se těším.
6: Terrifier 3: Letos se vrátí šílený vraždící klaun Art a jelikož dvojka byl slušný gore nářez, tak jsem zvědav jaké brutálnosti předvede ve 3. díle.
7: MaXXine: Ti West uzavře trilogii po X a Pearl. Vrací se Mia Goth a nově je připojená Elizabeth Debicki, Lily Collins, Giancarlo Esposito a Kevin Bacon. Snad si na finále nachystal West velké věci.
8: Trap: Letos se vrátí i M.Night.Shyamalan s hororem Trap. Kolem filmu je režisér tajnůstkařský, ale víme, že se tam objeví Josh Hartnett a půjde o psychologický horor. Shyamalan je už sice z nejlepší formy venku, ale pořád jde o režiséra, jehož filmy se vyplatí sledovat.
9: El Hoyo 2: Pokračování španělské Díry. Jednička byla perfektní záležitost, takže na dvojku se nelze netěšit.
10: Weapons. Režisér Barbariana letos doručí horor Weapons o studentech mizející z města. Zach Cregger po Barbarianovi nastavil latku vysoko, takže očekávání velké.
11: Salem´s Lot: tohle jsme měli vidět už minulý rok, tak snad se podaří letos. Městečko s upíry od scénaristy IT.
12:Return to Silent Hill: Pokud se zadaří, tak letos dostanem i novou adaptaci Silent Hill. Námět pro horor je jak stvořený, tak snad se to povede, byť může to dopadnout i velmi zle. Více napoví Trailer.

15: The Conjuring Last Rites: Nový Conjuring by mohl být zásadní duchařinou roku, ale zatím nevíme jméno režiséra a Wan se určitě nevrátí, takže očekávání nejsou tak vysoké.
16: Vermines: Další Francie, ale tentokrát Pavouci ! Film běžel na festivalech a utržel slušný rating 70%. Prý dostanem jeden z nejlepších hororů s pavouky za poslední roky. Tohle se těším dost.
17: The First Omen: prequel k původnímu Omen. zrození Damiena. Trailer moc nepřesvědčil, tady čekám max průměr.
18: The Strangers: Chapter 1: Letos dostanem i další Strangers, ale nevěřím, že banda 3 maskovaných zabijáků terorizující jeden pár v baráku někoho dnes šokuje. Nečekám moc.
19:The Watchers: Dcera od Shyamalana si zkusí natočit první horor a bude mít k dispozici i Dakotu Fanning. Příběh o slečně, která se ztratí v Irském lese a když nalezne úkryt s třemi cizinci, venku bude číhat mysteriozní kreatura. Zajímavý námět, uvidíme jestli dcera zdědila talent po Otci.
20: Speak no Evil: Dostaneme remake dánského Speak no Evil, kde si zahraje McAvoy a Mackenzie Davis. Kdo viděl originál, tak remake asi moc nepřekvapí, uvidíme jak se s tím Amíci poperou.
21: Never Let Go: Letos se vrátí na scénu i oblíbený Alexandre Aja a natočí horor o rodině, kterou straší temné síly už roky a dítě začne podezřívat, že zlo je reálné. Vypadá to na duchařinu, ale od Aji beru cokoliv.
22:Adrift. Darren Aronofsky, Jared Leto a loď duchů ??:) Uvidíme zda se letos vůbec dočkáme, ale kombinace zajímavá.
23:Abigail: Matt Bettinneli Olpin a Tyler Gillett- Krvavá Nevěsta,Vřískot 6 a Southbound. a dcera drákuly v atraktivně brutáln
24Pandemonium: Procházka peklem z Francie! Atraktivní a vizuálně stylový trailer se zajímavým námětem.Francouzi chtějí letos bodovat.

Update:

Cuckoo: High concept body horor gem Hunter Schafer a Dan Stevens a vypadá to pěkně creepy. Soul Eater: Novinka od francouzů Bustillo and Maury a vypado na detektivku kříženou nadpřirozenem, snad si vybrali lepší chvilku. Sting: Další letošní pavoučí horor, který asi nebude tak atmosférický jak Vermines, ale dle traileru to vypadá rozhodně atraktivně. In Violent Nature: Slasher natočen z pohledu vraha ? to tu ještě nebylo. dobréj trailer i spokojené ohlasy lákají na brutální slasher.

TOPKY 2023

Má očekávaná filmová topka za rok 2023.


Letos to udělám trochu jinak a spíše se o filmech rozepíšu. Nebudu dělat klasický žebříček. Rok 2023 byl pro horory docela výživný, minimálně po stránce Gore jsme dostali velmi slušné kousky. Královská pětka která nad ostatníma převyšuje je rozhodně Evil Dead, When Evil Lurks, Saw X, Thanksgiving a Cobweb- tady u mne padl plnéj počet a jsou to horory, které bych si rád pustil znova. Za zmínku letos stálo také Infinity Pool, Conference, Mal de Ojo, Renfield, Pope´s Exorcist, Last Voyage of Demeter a Vřískot 6. Zklamáním pro mne bylo přehajpované Talk to me a Insidious 5 i Nun 2 nestálo vůbec za řeč. Zamrzelo, že jsme nedostali vyloženě děsivou žánrovku, ale s ohlédnutím zpět to letos na horory nebylo až tak zlé, jak první půl rok predikoval.
Rok 2023 byl bohatý i na akční filmy. Kraluje John Wick 4, vzápětí Extraction 2, Creed 3, Equalizer 2, MI7- byŤ tady se čekalo více a potěšilo i béčko s Butlerem Plane, francouzská řežba v Raid stylu Farang či indický Jawan a Pathaan. Dostali jsme jedno výborné zábavné fantasy Dungeon and Dragons. které jsem viděl už 3x a je to fakt jeden z nejzábavnějších filmů roku. Za mne se velmi povedlo i Gran Turismo, predikovalo se, že půjde o bratříčka Need for Speed, ale má to blíže k Le Mans. Má to srdce, sympatické postavy, úžasné závody a celkově je to hodně feel good sportovní žánrovka. K memu překvapení se mi líbil i Wonka jakožto rodinná pohádka jasný letošní král. Z komedii určitě vítězí Vocasy na Tripu a francouzské Alibi na Klíč 2. Z moderní války se povedl The Covenant od Scotta a francouzský Rebel. Jediná povedená komiksovka bylo Guardians of Galaxy 3 zbytek stálo za hovno a z animovaných filmů je jasná špička Spiderman: napříč Paralelními světy + se vyvedl Netflixu animák Leo.
Na seriály byl rok 2023 myslím chudší než posledně, ale i teď se urodilo pár skvělých zářezů ( letos jsem však seriály trochu flákal, takže né vše jsem viděl). Za mne jasný vítěz je postapo nářez Silo, které jsem zhlédl na jeden nádech. Výborná akční mlátička z Jížní Koreje Čmuchalové, intenzivní napínák s Elbou v letadle Hijack, Spin off k the Boys Gen V, výborná druhá řada k the Bear, velkolepý návrat 3 série Warriora, Stallonenův comeback v gangsterce King of Tulsa a špatný nebylo i Your Honor s2, a Carnival Row s2. Last of us mě bohužel úplně nenadchlo a Pád Úsherů vzhledem k nenávisti k Flanaganovi jsem zavrhl.
Dále se přesouváme k Asii- Asie letos měla hodně chudý rok, ale i tak se objevily zajímavé věci. Z Jížní Koreje mě nejvíc nadchlo Pok Sun nesmí zemřít, vězeňské Christmas Carol, drsná akční jízda Childe, sérioví vrazi Devils, třetí díl Roundup s Ma Dong Seokem, zábavná heistovka Pašeračky a Thriller z blízkého východu Ransomed. Z Číny jsem viděl jen akční Comeback, z Thajska potěšilo kuchařské vypjaté Hunger a z Japonska akční historický masakr Kingdom 2.
Nejlepším dokumentem pro mne byl Křivák se Skalpelem, Svět Predátorů a Postarejte se o Mayu.
A na závěr nejlepší filmy z ranku Drama/Krimi/Thriller.
Tady to bylo poměrně hojné. Kraluje velkolepý, hvězdně obsazený a dynamický Babylon. Výborný thriller byl pro mne Nezvěstná a zdatně sekunduje česká annaismissing, povedl se i uchylný a hezky zvratovitý Saltburn, drsná a úžasně zahraná variace na Jokera Dogman, apokalyptické Nech Svět Světem, drsný God is a Bullet a soudní Red Rooms. Nejlepší krimi je bez debat To Catch a Killer, Ještěr a litevská Piktuju Karta. Z Dramat u mne vítězí podobná trojice Tetris,Air,Dumb Money a Ferrari a ještě musím vypichnout pefektní Zlato Rýna, což byla gangsterka jak bič.
Neviděl jsem Zabijáci rozkvetlého měsíce a zatím se na to nechystám. Všemi chválená a mnou nenáviděná Anatomie Pádu byl pro mne nejhorší kino zážitek za 10 let, tam nadšení naprosto nechápu a opovrhuji jím, takže to se u mne v Topce neobjeví a bohužel jsem nestihl ani Godzillu Minus One. Jinak jsem poctivě viděl vše  a málo toho letos nebylo.

TOP movies 2022

  
Top 20 Hororů
Barbarian
Sadness
Pengabdi Setan 2
The Menu
Prey: Predátor
Terrifier 2
Smile
Hellraiser
Eight for Silver
X
Speak no Evil
Fresh
Vřískot
Texaský Masakr motorovou pilou
Black Phone
Nope
Exorcism of God
Bones and All
La Abuela
Men
Pahanhautoja


Top 10 Seriálů:
Black Bird
The Terminal List
Peacemaker
Dahmer
Rod Draka
Reacher
Wednesday
Ďáblova hodina
Medium
All of us are dead


Nejlepší Blockbuster:
Top Gun: Maverick
Bullet Train
Seveřan
Batman
Šílená Noc
Kingsman: První mise
Black Panther:Wakanda Nechť žije
Denní směna
Avatar: Way of Water
Ambulance


Nejlepší Drama/Thriller
Small World
Pád letu A800
Nevyzpytatelné cesty boží
13 Životů
Furioza
Bod varu
Víly z Inisherinu
The Outfit
Šťastně až do smrti
Trojuhelník Smutku

Netflix Boom

Připravil jsem si seznam připravovaných filmů Netflixu do konce roku a je to nálož jak prase! Netflix před koncem roku překroutí filmové žebříčky napříč žánry a všem odpůrcům to teď pěkně nandá.
Mr. Harrigan’s Phone - Po delší době vyjde na Netflix i Horor a půjde o Kingovou adaptaci a režisérem je John Lee Hancock, který dělal Střípky, Sněhurku a Lovec a Zrození šampiona- tedy nemuselo by být vyloženě zlé.
The School For Good And Evil - Netflix zkusí větší Fantasy ve stylu Harryho Pottera. Jde o slavný bestseller a trailer nešetří hezkými monstry. Svět čarodějů mám rád, Fantasy také. Na tohle se těším. Režíruje Paul Feig, který natočil skvělého Špiona se Stathamem.
The Good Nurse - Tady se aspiruje na Thriller roku. Oscarový cásting- Eddie Redmayne a Jessica Chastain. Pravdivé události. Thriller o sériovém vrahu, který záhadně nechával zabíjet pacienty. Režíruje navíc šikovný Švéd Tobias Lindholm, který se podílel na Mindhunterovi, natočil skvělé R i Hon, tady se o vysoké kvality nebojím.
All Quiet on the Western Front - Adaptace literární klasiky od Remarqa a nejočekávanější film roku? Pořádný válečný masakr z 1. Světové evokující 1917 avšak akčnější. Těším se jak prase, režírují Němci, takže mělo by být i historicky věrné a bez patosu.
Slumberland - Jason Momoa si zahraje v snové pohádkové fantasy, která má čarovný vizuál. Režisér Hunger Games, Constantine i Já Legenda rozhodně vzbuzuje pozornost.
Pinocchio- Del Toro natočí klasiku slavné pohádky v netradiční animaci. Mám rád Del Tora, tak uvidíme.
Glass Onion: A Knives Out Mystery - Sequel chválené detektivky Knives Out s Craigem. Herecky nabité, vizuálně strhující. Tohle bude opět jeden z aspirantů na film roku.
Bílý Šum- Režisér skvělé Manželské Historie natočí netradiční Postapo , kde si opět zahraje Adam Driver. Žhavý oscarový kandidátm, nevím moc co čekat, ale půjdě o kvalitní režii.
The Stranger- Joel Edgerton i Sean Harris si zahrají v temném Australském Thrilleru. Jeden je podezřelý z vraždy a hledaný napříč zemí, druhý je policajt v utajení, který mu jde po krku, ovšem vytvoří si spolu zvláštní vztah.
Trol- Režisér Ledové smrti, Tomb Raidera, Útěku a Vlny natočí legendu o Norském Trollovi a mohlo by to být epické.
The Pale Blue Eye- Scott Cooper ( Paroží, Nepřátelé) a Christian Bale budou vyšetřovat záhadnou vraždu. Půjde o noirový krimi Horor a očekává se nářez.
The Big Four- Indonésský řezník Timo Tjahjanto natočí další erkovéj akční nářez. Víc netřeba dodávat, fanoušek martial arts i násilí bude v rauši.
O seriály taktéž nebude nouze.
Wednesday- Tim Burton s Jennou Ortegou oživí Addamsovou rodinu a vypadá to na další velký hit.
1899- Silný adept na seriál roku. IMDB zatím 9,4!! Tvůrci seriálů Dark údajně natočil další velkou pecku. Půjde o mysteriózní Horor odehrávající se v letech 1899 o migrantské lodi, která odchází ze starého kontinentu vstříc novému století, ale narazí na druhou loď, kde na palubě naleznou hotové peklo.
Cabinet of Curiosities- Opět Guillermo Del Toro a spousta vlivných tvůrců natočí zrvrácenou hororovou antologii, kde nebude nouze o monstra a gore. Těším jak svině.
The Witcher Blood Origin: prequel Zaklínače. víc netřeba dodávat, fanoušek temných Fantasy si příjde na své.
Berlín: Fanoušci La Casa de Papel se mohou těšit na prequel sérii o Berlínovi. Tohle bude paráda.
Copenhagen Cowboy - nová minisérie od Refna! Půjde o stylovéj, neonový, erotický a brutální Thriller, Tady se čekají vělké veci.
The Watcher- Opět Ryan Murphy, kterému Dahmer nestačí. Další pravdivý příběh o znepokojivém Watcherovi, který bude terorizovat manželský pár.
Vrátí se 2. série Barbarians i Alice in Borderland a na oboje se těším rovněž.

Filmové topky 2021

Topka Hororů:
1 Malignant
2 Last Night in Soho
3 Quiet Place 2
4 Armáda Mrtvých
5 Deep House
6 Meandre
7 ANTLERS
8 Conjuring 3
9 Paranormal Activity: Next Kin
10 Bloody Hell
Co se nevešlo, ale líbilo se mi : Son, Wrong Turn, Fear Street 1,2,3, Napětí, Honeydew, Gaia, V/H/S 94, Krvavě rudé nebe, The Medium, Escape Room 2, Resident Evil: Racoon City, Al Morir la Matinee, Hunted, Come True.

Asie Roku:
1. Writer´s Odyssey
2. Raging Fire
3. Shock Wave 2
4. Zhi-Chi
5. Nezha-Reborn
6. Ruroni Kenshin-The Final
7. The Rescue
8. Caught in Time
9. Noc v Ráji
10. Čističi Vesmíru

 

Seriály roku:
1.See s02
2. Nevina
3. Arcane
4. Modrá až na Kost
5. Squid Game
6. Your Honor
7. Them
8. Holky z červeného gauče
9. Hovory
10. Chapelwaite

Filmy Roku:
1. Nobody
2. Suicide Squad
3. Wrath of Man
4. Don´t Look Up
5. No Time to Die
6. Unforgivable
7. Rytíři Spravedlnosti
8. Cherry
9. Jak Zostalem Gangsterem.Historia prawdziwa
10. Free Guy

Hororová komunita by EvilPhoEniX.

https://www.facebook.com/groups/750969469183189 Mí přátelé jsou vítání do včera založené skupiny, která se bude zaměřovat na Hororové kvízy, ankety a čestným zmínkám starším hororům.

Letošní topky ( Asie, Horory, Seriály, zbytek)-

Top Horory roku 2020!
1- Mortuary Collection
2- Host
3- Voces
4- Malasaňa 32
5- The Dark and the Wicked
6- Queen of Black Magic
7- His House
8- Invisible Man
9- May the Devil take you Too
10- Anything for Jackson
11- Super Deep
12- Books of Blood
13- Ghost killers vs Bloody Mary
14- Yummy
15- The Hunt
16- Matianak
17- Satu Suro
18- Freaky
19- The Wretched
20- Babysitter 2


Co se do top 20 nevešlo, ale určite stálo za zmínku: Alive, Awoken, Impetigore, Underwater, Come Play, Hunter Hunter, Relic, Sputnik, 1BR, Antebellum, Detention. Co zde vypsáno není, se mi bohužel nelíbilo na víc jak 6 bodů.


Top 10 filmů z Asie roku 2020!
1. Eight Hundred
2. The Call
3. The Swordsman
4. Ip man 4
5. Deliver us from Evil
6. Hit and Run
7. Ashfall
8. Hitman
9. My First Client
10. Beasts Clawing at Straws


Top 10 Seriálů roku 2020!


1. Dámský Gambit
2. Gangs of London
3. Alice in Borderland
4. Chalifát
5. Outsider
6. Ratched
7. Barbaři
8. Servant
9. Nula nula nula
10. Sweet Home


Top 10 mix Thrillery/Komedie/Akční roku 2020!


1. Chicagský Tribunál
2. Toc Toc
3. Díra
4. Místnost Sebevrahů: Hater
5. Tenet
6. Bídníci
7. Extraction
8. Výhody cestování vlakem
9. Vidíš měsíc Danieli
10. Ďábel
Animovaný film roku: Croodsovi 2 a Duše.
Béčko roku: Boss Level
Český film roku: V Síti.
Oddechovka roku: Palm Springs
Zklamání roku: Asi to Ukončím a Tax Collector.

Filmové Topky 2019

Top 10 Horory:

1-Ready or Not
2-Zombieland 2
3-Midsommar
4-US
5-IT 2
6-Escape Room
7-Brightburn
8-Scary Stories to Tell in Dark
9-Perfection
10-Crawl

Co se do Top 10 nevešlo, ale líbilo se mi: Haunt, Eli, Daniel isn´t Real, Suspiria,Bliss, Der Goldene Handsuch, Prodigy, Anna a Apocalypse, Pet Sematary, Nightingale.

Top 10 Thrillery/Indýčka:

1-Parazit
2-Joker
3- Freaks
4-Hotel Mumbai
5-Fractured
6-Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
7-Durante La Tormenta
8-Journal 64
9-Dragged Across Concrete
10-Climax

Top 10 Blockbusters/Kino filmy:

1-Avengers Endgame
2-Green Book
3-John Wick 3
4-6 Underground
5-Alita Battle Angel
6-Le mans 66
7-Balkan Line
8-Terminator Dark Fate
9-Lion King
10-Rambo Last Blood

Top 10 Asie:

1-The Gangster, The Cop and the Devil
2-Kingdom
3-Bad Guys: Reign of Chaos
4-Inujašiki
5-Master Z: Ip Man Legacy
6-Untouchable Lawmen
7-12 Suicidal Teens
8-Revenger
9-The Body
10-Raging Bull

Top 10 Seriály!

1-Chernobyl
2-The Boys
3-See
4-Warrior
5-Carnival Row
6-Witcher
7-Deadly Class
8-Euphoria
9-Mandalorian
10-Kingdom

A nakonec udělení zvláštních kategorii:

Český seriál roku: Most

Hororový seriál roku: Servant

Animák roku: Klaus

Komedie roku: Good Boys

Česká komedie roku: Ženy v běhu

Béčko roku: Avengement

Historický film roku: King

Bizár roku: Art of the Self Defense

Co jsem neviděl a štve mě to: IP Man 4, The Lodge.

Filmové TOPKY 2018

Horory:

1.       Ghostland
2.       Hereditary

3.       Overlord

4.       Quiet Place

5.       Halloween

6.       Apostle

7.       Trauma

8.       The Ritual

9.       May the Devil Take You

10.     Boarding School

 

Podobné žánrové filmy:

1.     Searching

2.     Upgrade

3.     Bird Box

4.     Revenge

5.     The House that Jack Built

6.     Assasination Nation

7.     Summer of 84

8.     Cam

9.     Calibre

10.   Bad Samaritan

 

Top Bockbustery

1.       Deadpool 2

2.       Avengers Infinity War

3.       Mission Impossible Fallout

4.       Aquaman

5.       Ready Player One

6.       Fantastic Beasts

7.       Solo Star Wars

8.       Tomb Raider

9.       Bumblebee

10.     Venom

 

Komedie Roku: Game Night­,the Tag a Uncle Drew.

 

Béčko roku: Accident man

 

Top 10 Indie/Thrillery/Netflix/Akční.

1.       Outlaw king

2.       Sicario 2

3.       Den 12 Mann

4.       Only the Brave

5.       Prayer Before Dawn

6.       Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

7.       In the Fade

8.       Creed 2

9.       Den Skyldinge

10.     Hostiles

 

TOP ASIE:

1.       Night comes for Us

2.       Forgotten

3.       The Witch: part 1

4.       Operation Red Sea

5.       Inuyashiaki

6.       Fortress

7.       Jin Roh: Wolf Brigade

8.       Chasing the Dragon

9.       The Great Battle

10.     Re:born

 

Top Seriály:

1.       Altered Carbon

2.       Narcos: Mexico

3.       The Bodyguard

4.       Tom Clancy's Jack Ryan

5.       The End of the F***ing World

6.       Ghoul

TOPKY 2017 (Horory, Blockbustery, Asie).

Štastný nový rok a letošní hororová TOPKA zde.

1. IT
2. Get Out
3. Cure for Wellness
4. Mother
5. Annabelle 2
6..Jigsaw
7. Killing of Sacred Deer
8. Alien Covenant
9. Leatherface
10.Better Watch out

Co se do topky nevešlo, ale pořád se mi líbilo: Split, Girl with all the Gifts, The Void, The Life, Dont hang up, Raw, It Comes at Night, Killing Ground, Babysitter, Replace.

Celkově lepší rok na horory než minulý.

 

TOPKA Blockbusterů.

1. Logan
2.John Wick 2
3. War of the Planet Apes
4.Baby Driver
5.Hitman and Bodyguard
6.Jumanji
7.Kong Skull Island
8.Fast and Furious 8
9.Barry Seal
10. Kingsman Golden Circle

 

TOP Thrillery/Komedie/Drama.

1. Brawl in Cell block 99
2. Alibi.com
3. What happened to Monday
4. Wind River
5. My Blind Date with Life
6. Shot Caller
7. Thelma
8. Detroit
9.Small town Killers
10. Die Holle

 

TOPKA Asie

1.Wolf Warrior 2
2.Headshot
3.Battleship Island
4.Blade of Immortal
5.The Outlaws
6. Game Changer
7. Operation Mekong
8. Paradox
9. Midnight Runners
10. Villainess

Ještě se mi líbilo: Brink, Confidential Assignment, Extraordinary Mission, The Missing,Memoir of Murderer.

Asie má letos velmi úspěšný rok.

 

Topka Seriálů

1.Punisher

2. Godless

 

3. Gunpowder

4.Defenders

Celkově jsem letos spokojen na 80%.

TOPKY 2016 (Horory, Blockbustery, Asie).

Top desítka Hororů za rok 2016!!


The Autopsy of Jane Doe
Unfriend
I am Hero
Southbound
Conjuring 2
Lights out
Dont´Breath
Train to Busan
10 Cloverfield Lane
The Shallows

Co se do topky nevlezlo, ale stálo letos za pozornost:


The Boy, Invitation,Witch, ,Bite , Purge 3,Minds eye,31, Attack of the Lederhosen Zombies,Pet.

 

Top desítka kino návštěv za rok 2016!


13 hodin: Tajní vojáci z Benghází
Jungle Book
Hardcore Henry
Revenant
Warcraft
Zootropolis
Deadpool
Suicide Squad
Sedm Statečných
Captain America: Občanská válka

 

Top desítka filmů z Asie:


I am Hero
Missing you
Ip man 3
Train to Busan
Time Renegades
The Advocate: A Missing Body
The Wailing
The Phone
The Tunnel
The Bodyguard

Letošní Topky na filmy 2015

Horory Roku:

 

1 - The Visit

2 -Scouts Guide vs Zombie Apocalypse

3 - Clown

4 - Insidious 3

5 - GirlHouse

6 - The Hallow

7 -  Crimson Peak

8 -  Ich seh Ich Seh

9 - Krampus

10 -  Grizzly

Za zmínku ještě stojí: Bloodsucking bastards,Christmas horror story,Green Inferno, Let us Prey, Demonic, The Final girls, Howl, TAG, Hidden,Goosebumbs, Musaraňas,We are Still here a Knock Knock.

 

Největší zklamání hororů roku:


The Human centipede 3
Poltergeist
Harbinger down
Wyrmwood
He Never Died
Deathgasm
The Lazarus Effect
Sweet Home
Villmark 2
Bone Tomahawk

 

Seriály roku:


The Last Kingdom
Ash vs Evil Dead
Daredevil
Into the badlands
American Horror story Hotel
Scream
Sceam Queens

 

Nejlepší Mainstream roku:


Kingsman
Mission Impossible 5
Mad Max
Marťan
Fast and Furious 7
Jurský svět
Sicario

Avengers 2
Antman

 

Nejlepší Asie:

SPL 2
Brothers
Amsal
Tazza Hidden Card
The Rise of the Legend
Chinatown
SeaFog
Dragon Blade
Golden cane Warrior
Wolf Warrior

 

Nejlepší Indie( independent):


Tale of Tales
The Gift
Dope
The Standford Prison Experiment
The Wave
The Voices
John Doe Vigilante
Poker Night
Everly
The Dead Lands

Hororové události roku 2015

 

The Forest : Japonský Suicide Forest, krásný vizuál a děsivé výjevy.

Krampus: Vánoční mainstream s kouzelnou atmosférou, slušnými herci a příjemným záporákem. Pravděpodobně Hit roku.

Bite: Další body horor, tentokrát FFko se solídními masky. V USA lidé při filmu zvraceli a omdlévali.

Baskin: Policie zabloudí při satanské mši kde se jim otevřou  brány do pekla. Monstra zde nacházející se lákají diváka velmi hezky.

Mexico Barbaro : 8 povídek založených dle mexických tradic a legend. Trailer působivě drsný a špinavý.

Midnight Show:Sériový vrah rozjede svou show uprostřed nočního promítání v kině a nehodlá se s nikým mazlit, zde se půjde přes mrtvoly. Od asistenta tvůrců Macabre.

The Boy: Další břichomluvecká panenka, obrovský odlehlý zámek, fungující atmosféra, solidní řemeslná stránka.

Pride and Prejudice and Zombies: Hororový Update literární klasiky se mi zamlouvá. Bude sranda.

He Never Died: Introvertní nesmrtelný Kanibal drží dietu, rozhodl se, že už nebude nadále zabíjet lidi ovšem dozví se, že má dceru a začne jej pronásledovat jeho temná minulost, bude muset opět pár lidí sežrat. Chválená žánrovka.

Freaks of Nature: Zombie, Upíři,Lidé vs Alieni. Fajn herecký cásting, slušná  řežba.

Drifter:  Post-apokalyptický horor s Mad Max lookem odehrávající se ve městě, kde vládne psychopatická, vyšinutá rodina kanibalů a jejich sadistický starosta?? WOW, někdo nahoře vyslyšel mé přání.

Perfect Husband: Italské mučeníčko o šíleném manželi ,který si to rozdá se svou ženou a všemi, kteří budou otravovat. O gore nebude nouze.

Scouts guide vs Zombies: Fajn Zombie zábava se slušným gore a fajn hlášky.

Observance :  Nadšené ohlasy z festivalů, psychologická jízda, paranoia, bludy, temnota.

Ash vs Evil Dead: Nejbrutálnější záležitost roku. Hlášky, krve jak na jatkách a Campbell ve formě

 GooseBumps: 80 milionů rozpočet, všechny hororové kreatury v jednom filmu, trailer zábava. Film na styl Jumanji.

 31 : Rob Zombie, klauni, závod s časem, vražedná hra. Zní jako krevní skupina

The Void: Horor o zmutovaných, parazitních creaturách, kteří utečou z izolované nemocnice a budou ohrožovat jak personál tak officera, kteří budou bojovat o svůj život zuby nehty.  Trailer- masakr!

Before I Wake  : Duchařina od nováčka Mikea Flanagana, ten frajer točí jako blázen a fandíme mu všichni. Působí to oroginálně, hezky natočeně a velmi atmosféricky.

Amityville: The Awakening - Byť pořád dokola, trailer je velmi atmosféricky funkční a samotný film určitě dokáže vystrašit.

 

Vše od Amíků, je třeba se přesunout k nám do Evropy, kde nás budou letos překvapovat především Španělé,ale dojde i na ,Turky,Švédy,Lotyše či Rusy.

Francie je kupodivu letos v ústraní, tam nás může překvapit pouze Cold Skin od Xaviera Gense.

Španělé:

Summer Camp : Tohle bude můj černý kůň letošního roku. Evil Dead na Španělský způsob, z traileru se svírá zadek nadšením. Náběh na Masakr roku.

Od Lotyšska se velmi těším na Man in the orange jacket, který svým pojetím připomíná Haute Tension. Tíživé, temné, nepříjemné, brutální, psycho.

 Z Ruska naopak vypadá velmi lákavě III, který je vizuálně strhující a plíživě atmosféricky pohlcující Mystery horor na způsob Silent Hill

Z Turecka nás postraší MAGI, který svým trailerem děsí, straší a vyvolává velmi nepříjemné pocity.

Od Švédů Zon 261 - Akční zombie Horor, kde v izolovaném městě obyvatelé bojují proti nákaze.

TOP 10 BLOCKBUSTERS OF YEAR 2014!

1- Edge of Tomorrow

2- Dawn of the Planet of the Apes

3- X-Men: Days of Future Past

4- Snowpiercer

5- Interstellar

6- Fury

7- The Hobbit: The Battle of the Five Armies

8- 300: Rise of an Empire

9-  Guardians of the Galaxy

10-  Amazing Spider-Man 2

 

Opět velmi silný rok, co se Blockbusterů týče.

 

A Evilphoenixového Oscara dostávají filmy: Wild Tales: Za najlepší kameru, herecké výkony a režii. a Wolf of Wall Street: za herecké výkony, režii a story.

TOP TEN HORROR MOVIES OF YEAR 2014

1- Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý
2- Kristy
3- Wolf Creek 2
4- Daddy´s little girl
5- Savaged
6- Starry Eyes
7- Beneath
8- Countdown
9-  Annabelle
10-The Den

 

Za doporučení také stojí: Extraterrestrial, The Canal, Deliver us From Evil, Among the Living, Oculus, Horns. Raze, Dak Teol, Afflicted, The ABCs of Death 2, As Above, so Below.

 

Letos bylo spousta zábavných, koukatelných a slušných hororů, avšak žádný pořádně nezazářil, což je škoda. Uvidíme co příští rok.