• Thriller

The Stylist (2020)

The Stylist maniac wanna be, ale bez šance. Hororem bych film nenazval, je to z 90% Drama artového rázu o kadeřnici, která je psychicky narušená a občas si se zákazníků udělá skalp, ale je toho tady tak málo, že to pokryje ani ne 10 minut stopáže, co se děje zbylou hodinu a půl si můžete domyslet. Najarra Townsend není velmi dobrá herečka, aby dokázala utáhnout celý film sama a příběh mi přišel obyčejný a v závěru čitelný tak moc, že ten údajný Šok, co se měl dostavit na mě vůbec nefungoval. Natočeno to není úplně lacinně a že bych vyloženě umíral nudou se říct nedá, ale takové to čekání na něco, co možná příjde a ve výsledku nepříjde mě už fakt nebaví. Není to napínavé, chybí zde i jakýkoliv náznak atmosféry a ty 3 skalpy budou šokovat maximálně vyučené kadeřnice. Někdo si asi pohoní nad tím jak je to krásně pomalý, umělecký a jak se zde téměř nic zajímavýho neděje, tak Enjoy. 4/10.

Immortal Machine (2021)

Zajímavá animace i zajímavě vymyšlený svět. Kraťas spíš pro náročnější a pozornější diváky. Jedná se však o příběhovku, akce zde není. 6/10.

Danse macabre (2009)

Divných 6 minut, které mi neřekly absolutně nic. Nebavilo, je to divný, lyrický s né příliš zajímavým vizuálem, gore nula, pointa žádná. Šlo mimo mě. 3/10.

Asi se zblázním (2021)

Film má poměrně fajn nápad o muži, který se dobrovolně nechá příjmout na psychiatrii kvůli ženě, do které se po první noci zamiloval, ovšem podepíše smlouvu a už se nebude moct dostat ven a žena nejeví příliš zájem. Chvílemi jsem doufal, že Španělé se povezou na úspěšné vlně Toc Toc, přece jen podobné postavy, avšak humorná stránka zde šla bokem absolutně, pobaví maximálně tak paní s Tourettovým syndromem, ale zbytek pacientů je trestuhodně nevyužitý. Škoda, že místo komedie se film zaměřuje spíš na romantiku, drama a emoce, což já rozhodně nevyhledávám. Ušlo, ale mohlo být lepší. 5.5/10.

Nightlife: Na tahu (2020)

Elyas M'Barek je zárukou kvality na poli Německých komedií a ikdyž Fakjů pane učiteli zůstane jeho největším hitem, povedlo se i tohle. Sympatické postavy, fajn zápletka, místy nečekaně napínavé, finále přineslo jeden slušný zvrat a po stránce humoru to sice není taková nálož, že bych se válel smíchy na zemi, ale je na úrovni a vrcholem je nejspíš scéna ala game night, kde sjetí geekové hrají dračí doupě :D Velmi zábavné, sympatické i přítomná romantika je víc než fajn. 8/10.

Zlověstné ticho (2007)

Dal jsem si opáčko po letech a líbilo se mi to víc než předtím. Wan se nezapře. Masky jsou super a atmosféra parádní. Lekačky sice moc nefungují. ale měl jsem z toho dobré pocity. 7/10.

Help (2015)

Vizuálně slušný kraťas s pěkným monstrem a díky 360° kameře, se divák ocitá v samotném prostředí a požitek je daleko intenzivnější. 8/10.

GTA VR (2016)

Skvělé. GTA v reálném světě. Steven Ogg je báječný. Je to vtipné, má to šmrnc, vizuál supr. Fuckkin Modders TOP! 8/10.

La French – Francouzská spojka (2014)

Výborná Francouzská drsná Krimi v retro looku ala 70´s o novém soudci v Marseille, který jde proti organizovanému zločinu, kterému vévodí skvělý Gilles Lellouche. Nenudil jsem se, tempo je fajn, došlo i na krvavou akci, finále je poměrně šokující. Francii tyhle filmy jdou výborně a tahla gangsterka řízlá Krimi není výjimka. 8/10.

Gantz: O (2016)

Neskutečnéj nářez a má nová srdeční záležitost! Tohle je víceméně film pro mne šitý na míru. Ideální stopáž 90 minut, Akce od začátku do konce, Gore, Monstra a dech beroucí vizuál, co víc chtít. Příběh sleduje hlavního hrdinu, který je brutálně zavražděn v metru a probouzí se v jakési alternativní realitě/posmrtný život ovládaný počítačem Gantz, který načrtne pravidla Hry, která brzy započne. Teda skupina lidí je vyslána v noci do ulic Japonského města Osaky, kde pobíhají všelijaké monstra a úkolem je přežít a zabít jich, co nejvíce. Děj je zajímavý byť v jádru jednoduchý, ale o ten naštěstí nejde, protože vše ostatní je naprostý MASAKR! Celý film je v úžasné CGI 3D Animaci ( něco jako Alita) a nevzpomínám si na lepší CGI film než tohle. Jelikož to není reálné, tak fantazie tvůrců nezná mez a mohou si dovolit víceméně vše, co chtějí. Tedy všechny ženy zde běhají v latexu a mají pevné trojky, jsou zde cool a vynalézavé zbraně, s Gore se zde fakt nešetří, krev protéká ulicemi Osaky proudem a samotná monstra.. TVL tady nemám slov. Pokud se scénarista ptal režiséra jaké druhy monster chce mít ve filmu, tak odpověď musela znít VŠECHNY! Je zde tak 100 druhů šílených potvor, že mi to hlava nebrala. Monstrum poskládané z nahých ženských těl je fakt Úlet, ale vypadalo božsky. Fanoušek Her, akce, násilí a monster si zde příjde na své a těch orgasmů bude při sledování víc než jeden, to mohu zaručit. Příběh***, Akce*****, Humor>Ne, Násilí*****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí***. 9/10.