lacerta

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.3.2018  04:00
    Padlé ženy (2002)

Docela děsivý film, když si člověk uvědomí, že nekouká na zpracování Jeptišky, ale na příběh z 60. let 20. století. Na druhou stranu to není film, který by se dal zapamatovat na dlouho, chyběl tam příběh, který by to nějak víc táhl a ve finále na mě film působil spíš jako výčet nepěkných věcí, které dělaly (a věřím, že skutečně dělaly a fakt ne jen výjimečně) jeptišky "hříšným" ženám.

• 11.1.2018  00:35

Nechápu, proč je ten film tak nadhodnocenej, ale asi ho nedokážu patřičně ocenit. Za mě je to příběh o žhavým adeptovi na udání sociální péči. Manželka byla tak šťastná z toho všeho, že si to raději hodila. Osobně mi tam chybělo jen prznění nějaký z dcer s pokračováním ve stylu Hory mají oči. Ten film je děsivější než Vesnice.

• 8.10.2017  06:15

Až moc přeslazený a ten brutální happy end už byl fakt moc. V podstatě Zápisník jedné lásky z prostředí rodea. Jediné pozitivum tam byl Alda.

• 15.7.2017  04:40

První půlka filmu byla výborná, druhá půlka byla strašná. Nejít na to do kina, nedokoukala bych to. Závěr megatrapnej. Už dlouho se mi nestalo, aby mi za protagonisty filmu bylo trapně, tady to trapno přetrvávalo celej film. Anální humor mě asi opustil s Prcičkama. Ani soundtrack nebyl nic moc. Přitom to bylo tak zábavně rozjetý. Kdyby to mělo o fous nadupanější soundtrack, šla bych do 3*, takhle 2* za Kidman a začátek.

• 10.7.2017  10:27
    Rozpolcený (2016)

První dvě třetiny filmu 5*, ale pak se to začne rapidně kazit s bestií. Co mohl být dobrý thriller, bylo pokaženo béčkovým hororem ke konci.

• 2.7.2017  04:40

První půlka je v podstatě kompletní předělávka animované verze. Co mi vadilo fakt hodně byla animace u Zvířete - hlavně ta mimika nebo co to mělo být. Obsazení některých postav bylo fakt spíš úsměvný a asi bych čekala víc, než předělávku animáku. Animáku se to nevyrovná ani omylem. Tři hvězdy za Emmu, zbytek bych asi oželela, ale neurazilo to (bohužel ani nenadchlo). Když už muzikál, tak aspoň s novou hudbou, než v původním filmu.

• 25.5.2017  15:21
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Líbil se mi celkovej koncept a první díly mě i bavily. Ale celkově bych to brala spíš jako ukázku, jak může jedna trhlá holka šikanovat spolužáky i po svý smrti. Když bych to měla brát vážně, tak je fakt úlet, že vykresluje svoje spolužáky jako by byla jejich oběť a přitom se většinou chovala ona jako blbka. Vlastně asi jediný, co bylo jakž takž obhajitelný byl stalking, situace se značkou a znásilnění, ale jinak se jí vůbec nic nestalo. Takže trochu reálných obrysů to získává až v posledních dílech, přesto to je celkem osvěžující seriál, kterej je trochu jinej než ostatní a hlavně má výbornej soundtrack.

• 21.12.2016  23:36

Přemýšlím, jestli jsem viděla stejný film, jako zdejší hodnotící. Chápu, že někomu to mohlo sednout, ale označit to za nejlepší díl BJ, to teda fakt ne. Pozitivem předchozích dílů byla obyčejná ne příliš atraktivní ženská, které se dějou zmatené, ale reálné věci. Tohle bylo vyloženě mimo - od čekání na určení otcovství až po hromadné účastnění se všech předporodních nesmyslů.

• 11.12.2016  22:34
    Gilmore Girls: A Year in the Life (TV seriál) (2016)

Nevadí mi, že nebyl happy end. Nevadilo by mi ani zacyklení příběhu a návrat daleko před začátek. Ale nedalo se na to koukat, byla tam spousta blbin kolem a děje minimum. Postavy z předchozích řad tam skákaly jen ve skečích a ve finále by bylo líp, kdyby pokračování nebylo. A to i když vynechám subjektivní dojem, že pokazily i samotné postavy a udělaly z Gilmorových děvčat slepice.

• 29.11.2016  22:58
    Čokoláda (2000)

Film se mi líbil do doby, než jsem četla knihu. Bohužel ve srovnání s knihou je děj okrouhaný jen na ty jednodušší části a je tam přidáno celkem dost patetických a přehnaných částí a vlastně úplně chybí podstatné a vysvětlující části příběhu. Dneska bych zkrouhla hodnocení ze 4* na 2*.

• 12.10.2016  19:05
    U moře (2015)

Rozhodně se mi ten film nezdál jako až takový brak. Líbila se mi atmosféra, vadilo mi akorát velké očekávání toho, co se přihodilo tak strašlivého, člověk čeká minimálně úmrtí pěti dětí a psa a nakonec se to odhalí tak btw. a ještě nic extra. Asi je to tím, že jsem od filmu nečekala nic, nakonec se mi celkem líbil.

• 10.10.2016  02:30
    Summerhill (TV film) (2008)

Z toho happy endu až trnuly zuby.

• 1.10.2016  21:29

Nechápu to vysoké hodnocení. Nejen, že to byla blbina, ale ještě dost nudná blbina.

• 10.8.2016  11:49

Uniká mi, jak taková slátanina mohla dostat tak super hodnocení. Mělo to pár světlých momentů, všechny byly v traileru.

• 14.7.2016  01:28

Super film... kdyby to byla pohádka od Disneyho. Takhle to vypadá, jako by Jumanji, Disneyho Tarzan a James Bond počali hodně podivný dítě. Na pohled pěkný, ale jinak strašná blbina. Jedna hvězda za hezký zvířátka, druhá hvězda za hlavního hrdinu do půl těla a třetí za Leona Rona.

• 15.6.2016  23:51
    Senzační svět (1992)

Je hodně málo filmů, který jsou nesnesitelný i jen jako kulisa. Tohle je jeden z nich. Chápu, že animace nebyly na takový úrovni jako teď, ale tohle bylo hodně nepovedený.

• 26.5.2016  20:32
    Upovídaná láska (TV film) (2015)

Na to, že je to TV film, tak to dávalo víc smysl, než většina podobných velkokomedií.

• 24.5.2016  21:12
    Zoolander No. 2 (2016)

Nechápu, proč se do takový kraviny nechali ukecat herci jako je Penelope Cruz, John Malkovich a další. Málokdy se mi stane, že bych film nedokoukala aspoň jako kulisu, ale tohle se fakt nedalo.

• 18.3.2016  01:58
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Nebýt otravné, ošklivé a celkově nesnesitelné hlavní hrdinky, mohl to být fajn seriál. Takhle to na tři hvězdy zvedá jen Richard Fish a jeho lekce fishismu a Lucy Liu. Jinak to dost často klouže k trapnosti a uječenosti. Tak popojedem.

• 2.1.2016  23:10
    Pán času (TV seriál) (2005)

Vzhledem k hodnocení jsem čekala víc. Doufala jsem, že to bude něco jako trpaslík a nepopírám, že jsem nepochopila. Komediální mi to nepřišlo ani trochu, spíš trapné - ale zase že by to bylo drama, to bych taky neřekla. Už dlouho jsem neviděla seriál, kde by bylo takové utrpení prokousat se první řadou.

• 25.12.2015  14:03
    Městečko Haven (TV seriál) (2010)

Krásná ukázka jak se ze zajímavého a napínavého seriálu dá udělat ucajdaná telenovela. Původně jsem dala 4* a s koncem seriálu o dvě srážím, protože poslední cca dvě řady jsem dala jen se sebezapřením, abych věděla, jak to dopadne. Kdyby se seriál odvíjel pořád tak, jako v prvních sériích, bylo by to podstatně lepší. Románek, který se do toho snažili napasovat a dohnali ho až k happy endu byl nelogický a trapný. Záhady se motaly čím dál víc a nelogičtěji, každé další zlo se postupem času ukazovalo méně zlé a mě doteď mrzí, že Audrey nešla hned jak měla do stodoly, ušetřila by tím potíže městu a divákům 2 řady utrpení. Seriál se navíc nevyhnul typickým hříchům - trapnému a nelogickému oživování postav, pokusům o milostný trojúhelník a překombinovanosti děje. Navíc ústřední pár byl víc než nesympatický. Závěr série byl celkem zklamání, mohli si nechat aspoň trochu důstojnosti.

• 25.12.2015  09:50

Na to, o čem film byl, to byla neskutečná otrava a nuda. Ani fakt, že byl podle skutečné události, to nezachrání.

• 21.12.2015  21:23
    Krev jako čokoláda (2007)

Neměla bych nic proti nízkorozpočtovýmu filmu o vlkodlacích. Zaujal mě hlavně název. Ale tady na tom jen těžko hledat pozitiva. Vlkodlačí dívka pracující ve fabrice na čokoládu se zakouká do osamělého člověka. Ač ho nechce představovat rodině, toulá se s ním po městě, kde se vyskytuje x členů smečky. Velký div, že se setkali. A zrovna tahle dívka, jak jinak, je vyvolená vůdci klanu. Jo, to je taky novinka. Takže nic nového, jen si nejsem jistá, jestli to víc vykrádalo Underworld, nebo Stmívání. Největší brutus byly záběry skoků s aurou kolem a proměna na vlka. To bylo fakt moc a snad to ani nemohlo být myšleno vážně. Naopak se mi líbilo, že vlkodlaci pak nebyli počítačoví, ale skuteční vlci. Nicméně tím pozitiva tak nějak končí a ani na tu jednu * by to nebylo.

• 18.12.2015  01:56

Čekala jsem hodně, hlavně vzhledem k vysokému hodnocení... ale asi jsem to nepochopila nebo nevím. Na komedii tam bylo dost málo vtipných okamžiků. Na drama tam bylo hodně málo vážných a seriózních okamžiků. Murphy asi odvedl dobrou práci, ale bylo to celé takové přehrávané, očividně záměrně, ale spíš to vypadalo jako škatulka "jak by se měl chovat transexuál". Fakt, že aktér celou dobu hledá matku a nakonec to k ničemu není, tomu jen dodá. Už popis filmu - hraje si na drsného chlápka? Ne. Je to o hledání se? Ne. On se nemění. Moc nechápu, co bylo na tom filmu tak super. Podle mě nic.

• 18.12.2015  01:40

Další strašlivě artový film strašlivě o ničem. Nemá to začátek, děj a ani konec.

• 10.12.2015  23:16
    Hunger Games (2012)

Předlohu neznám, tak nemůžu posoudit, jak moc je to hloupé kvůli předloze a jak moc samo o sobě. Nepochopila jsem, co je na tom filmu tak super. Je to další looser-hrdina - tentokrát v podobě tuctové holky (opravdu jsem nepochopila, co je na J. Lawrence tak super, nebo proč má být taková hvězda), která jako zázrakem vždy udělá to nejsprávnější. Tradiční milostný trojúhelník a vlastně jsem se celý film nemohla zbavit dojmu, že je to vykrádačka jiného filmu. Jen nevím, jakého. Říkala jsem si, že se to třeba ještě nějak záhadně rozjede a další díly budou lepší, teď nechápu, proč to má vlastně 4 díly. Snad i Labyrint byl lepší.

• 2.12.2015  23:30
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Prvních cca 5 dílů mě fakt nadchlo. Pak už to jen protahovali. Vždy už bylo jasné, že Kilgrave zase unikne, i když za sebenepravděpodobnější situace. Tak jak tak to ale bylo příjemné překvapení. Hlavní hrdinka dobrá, záporák výbornej. Jen škoda, že to ke konci sklouzlo k telenovele s nevyrovnaným magorem. Takže za prvních pár dílů 5* a pak to klesalo tak na 3*, jednu přidávám za Tennanta.

• 7.11.2015  01:42
    Spectre (2015)

Strašný úvodní song, video k němu jak z japonskýho porna, ošklivá bond girl a hlavně děj tak nějak o ničem a plný nelogičností. Asi nejhorší Bond, co jsem viděla. Jediné, nad čím jsem díky filmu uvažovala bylo, že karneval v Mexiku by mohl být zajímavý.

• 9.10.2015  18:54
    Všiváci (2014)

Film mě dost nebavil a tak se nedokážu úplně vyznat v ději. Nic tak šílenýho jsem asi ještě neviděla, zlatý Babovřesky. Spoiler: Ok, tak tu máme jednoho blba, kterej se po návratu z Afghánistánu nedokáže postarat o svoje dcery. Kde je vzal je mi otázkou. V dětství se mu podařilo v podstatě zabít otce. Následně se mu bratr vyspí s holkou. Pač je úplně normální, že si takhle zajdete na Mikulášskou a tam čistě náhodou ojedete holku svého bratra, o které nevíte. Ta úplně náhodou přijde do jinýho stavu... a úplně náhodou matka rozhodne, že si ji vezme váš bratr. Prostě klasika. Logika. Vy vůbec neprotestujete, holka taky neprotestuje, ale na svatbě s váma zdrhne. Následně vás sleduje vlastní bratr (kterej se vás taky pokusil zabít a proto o něj matka opřela žehličku) a vy se vysekáte, dotyčná to samo nepřežije. Jak jinak. Najednou držíte v rukou dítě (btw. to jste zvládli hodně hopem, nebo jsem tu metaforu nějak nepochopila). Tím máme první konflikt na světě. Pak se nějak octne v Afghánistánu a tam si najde divnýho kámoše. Vrátí se a chce svýmu bratrovi zabít králíka. Jen kvůli tomu pošle dva týpky, aby mu sebrali klíče. Jasný. Ve skutečnosti je ten králík navíc jeho dcery. Totiž jeho údajný dcery, která je vlastně jeho neteř, že. Ta si mezitím dá trojku se zlodějem, kterej pracuje pro kamaráda jejího "otce" a okradl jejího otce. A ten čistě náhodou během trojky (jak to zvládl s oběma je mi záhadou) zemře na následky pádu ze střechy jejího otce při lovu jejího králíka. Ok. Ona samo otěhotní (jak jinak taky). To, že její milenec při oné noci zemřel, vůbec neřeší. Vlastního králíka taky nepoznává. Místo toho, aby si odskočila na brigádu vydělat na ten potrat, tak jde do banky vybrat 10 000 (i když to stojí asi tak polovinu), které jí odkázala mrtvá babička. Při té příležitosti zastřelí svého "otce" a ji postřelí jeho kamarád. Aby mohl jít s kámošem vyrabovat banku, tak ho nejdřív musel vyhodit do vzduchu v kiosku s novinama (po mrtvé matce). Bůh ví proč. "Otec" přežije a jde pomstít "dceru" a sám je raněn. Což nám umožňuje parádní dojemný závěr, kdy se jeho bratr rozhoduje, koho z nich operovat. Pač je neurochirurg. Otázkou mi zůstává, čí je druhá dcera. Při ukládání jí říká, že maminka je v nebi, ale asi nestihla porodit do svatby dvě děti... Takže to bude asi ta, co od něj utekla. Nehodlám si to dát znovu, abych to zjistila. Jediné pozitivum filmu - retard Mádl a králík. Ale i králík nakonec zmizí v parku.

• 7.10.2015  05:59
    Nešika (TV seriál) (2011)

První řada byla parádní, ale každá další je větší a větší úlet. Opakování vtipů a sklouzávání k trapnosti tomu nepomáhá.

<< předchozí 1 2 3 4 5