• Romantický

Juno (2007)

Jo, je to film o vážných věcech, chápu, že Juno je puberťačka a chápu, že asi byl cíl, aby byla tak nesnesitelně nesnesitelná. Ale vážně v okamžiku, kdy dává dítě k adopci bude řešit vztah s divným klukem a další věci, které tam řeší? Nějak jsem nezaznamenala posun k lepšímu. Mimoto mi to přišlo celkem absurdní. Jde na potrat - v šestnácti - aniž by to řekla rodičům. Tam si to jen tak rozmyslí a nakonec úplně v pohodě porodí a dítěte se vzdá? Její největší stres na tom je, že kluk, kterýho odmítla, jde na rande s jinou holkou?

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Nejdřív to bylo docela vtipné a poměrně zajímavé... ale postupně se z toho stala docela ptákovina. Původní nápad ducha hospodyňky, který vypráví příběhy dalších podobných žen, se mi líbil... Než to začalo být takové až moc tragické a pak tam padala jedna postava po druhé, vzájemně si přehazovaly partnery a vůbec to bylo takové až moc překombinované... Namátkou scénka s podpáleným domem, množství psychopatů v okolí... první řada se mi líbila, ale pak už opravdu nic moc.

Piráti na vlnách (2009)

Docela mě to bavilo. Ne, že bych to označila za komedii roku, to zase ne. Ale scénka po svatební noci byla k nezaplacení. Bill Nighy byl skvělej, Hoffmana bych nepoznala - byl to první film, kde mi přišel snesitelnej, duo z IT Crowd bylo na můj vkus až moc stejný jako v IT, ale proč ne. Zbytek postav si moc nevybavuju, ale snad každá tam měla vtipný okamžik. Humor mě bavil, hudba rozhodně taky. Nebýt toho přehnaného konce (fascinující jak dlouho se člověk udrží pod hladinou v tý studený vodě, škoda, že to lidi z Titanicu nevěděli, protože tady to vypadalo jako pohodová koupačka), tak bych dala i o hvězdu víc.

500 dní se Summer (2009)

Pokud od toho člověk neočekává komedii, tak to ujde. Bavily mě i černobílé vstupy vypravěče a na to, že Zooey Deschanel většinou ve filmech nemůžu vystát, tady byla docela k přežití. Tenhle film se příjemně lišil od ostatních romantických filmů, ale zase tak úžasnej mi zase nepřipadal, chvílema to bylo takové unylé a soundtrack mě taky nenadchl.

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Nevadí mi filmy na téma prostituce. Opravdu ne. Ale tento mi prostě nesedl a nevidím na něm nic pozitivního - pokud to tedy mělo být vážné drama o vážných věcech, tak možná chtělo trochu ubrat na povrchnosti a neschopnosti hlavní postavy. (Spoiler) Jasný, slečinka si vezme sportovce a čeká, že ji bude živit a není ochotná slevit z požadavků. Ten "hajzl" si dovolí se zranit a nezaopatřit rodinu. Tak ta blbka metá moudra typu: "Nikdo tak krásný jako já si nezaslouží být chudý..." a místo toho, aby se uschopnila a našla si zaměstnání, jako každá rozumná osoba, tak začne šlapat. Fakt samotnej, že holka z nouze šlape, by mi vůbec nevadil. Ale v okamžiku, kdy místo, aby šetřila a platila dluhy, utrácí za hlouposti, to už na mě bylo trochu moc. Je hrozně hrozně unavená (nepochopila jsem z čeho, někdo zmákne 16h ve fabrice a zdaleka tak unavenej není) a tak začne šňupat. K tomu všemu se to zrovna proflákne (nečekaně) a ona pěkně jednoho po druhým práskne všechny svoje amanty (nečekaně). Pak se hrozně diví, že ji manžel zavrhuje (nečekaně mu to trošku vadí). Její největší starost je, jestli si bude moct vzít do vězení makeup (to, že neuvidí děti jí musí připomínat právnička). Pak všechny ženušky, místo toho, aby ji kamenovaly, nebo vykopaly svoje nevěrný manžely - si k ní přijdou pro rady jak na to. Jak to vlastně dopadlo přesně nevím, protože jsem to vypla v okamžiku, kdy si posteskla, že se manželovi daří mnohem líp od té doby, co od ní odešel, a není to fér (jo, asi se chudák zbavil rozhazovačný nevycválaný mrchy). Asi bych ten film ocenila líp, kdybych viděla nějakej vývoj postavy - jakože od afektované krávy k někomu rozumnýmu, ale to se nepovedlo. Jennifer taky vypadala dřív podstatně líp, teď už jsem jí tu sexbombu až tolik nevěřila. Celkově jsem celej film doufala, že ji někdo zlikviduje a další zajímavá postava tam nebyla. Přirovnala bych to k Weeds - je to o neschopné blbce, které smrdí práce a než jít pracovat, raději bude vymýšlet ptákoviny (tady doslova). Jen je Weeds aspoň vtipný a je tam pár zajímavých postav. Tohle na to, aby to byla komedie, bylo moc trapný. Na to, aby to bylo uvěřitelný drama ze života, to bylo moc špatný.

Pařba ve Vegas (2009)

Měla jsem větší očekávání, dost mě to nebavilo. Nevadí mi komedie tohohle typu, ale tohle mi nesedlo a ani jsem se moc nezasmála.

Pařba v Bangkoku (2011)

Teda, málokdy se zadaří, aby nějakej film vykrádal tak moc svůj vlastní první díl. Jo, nebudu tvrdit, že jsem se nezasmála, že mě nepobavilo pár drsných vtípků ("houbička nebo kokon pavouků", prostitutka), ale přesto to byla jednička jen někde jinde...

S tím nic nenaděláš (2011)

Sice se mi líbí to, že neukazujou nadšenou matinku, který ihned po porodu vybuchne v hlavě gejzír nadšení z potomka. Ale stejně je to všechno takové růžové. Sice vidíme, že to Kim omezuje, ale na druhou stranu která matka může říct, že jí někdo téměř kdykoliv pohlídá dítě? Že si sama může ze dne na den říct - a v práci končím. A ze dne na den si pronajmout sama pro sebe domek. Takhle růžová nebude realita ani v zemi snů...

Absolventka (2009)

Přijde mi to - a nevím jestli to tak je plánovaně, nebo náhodou - jako pokračování Gilmore girls. Jenom škoda, že se to neobešlo bez typickýho happy endu toho nejhoršího rázu. (SPOILER) Jo, rozhodně to funguje tak, že celej film chce práci svých snů a pak jen tak odjede. Alexis Bledel byla zase roztomilá nejroztomilejší, jsem zvědavá, jestli se z role Rory jednou dostane, zatím se jí to asi moc nedaří.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Na tenhle seriál jsem narazila náhodou. Od první série mě neskutečně iritovaly hlavní postavy - nedokázala jsem nikomu fandit a doufala jsem, že Anna Paquin zhebne mezi prvníma, protože mě neskutečně štve. Ale nápad se mi líbil, tak jsem tomu dalal šanci. Pak se mi zalíbila úvodní znělka a nakonec mě začal bavit i Erik. Ale rozhodně bych to neoznačila za seriál s oduševnělýma replikama. Nakonec jsem to tak nějak sledovala a chvílema mě to i bavilo, ale postupně jde ten seriál do kopru. Nesympatickou a hloupou hlavní hrdinku asi zvládnu přežít, občasný nelogičnosti částečně taky. Ale totální maglajs všech možných příšer (od démonů, panterodlaků, bakchantek, upířích bohů, vlkodlaků, měňavců, černokněžníků, duchů a čarodějnic) už mě fakt nebaví. Zvlášť, když už se očividně vaří z ničeho. Takže za první série bych dala asi i 4*, i když ne úplně čistý. Ale za 6. sérii zatím tak 2* a ani to možná ne. Třeba mě nějaká další série nebo díl přesvědčí, že to má nějakej úžasnej význam a závěr mi vyrazí dech, ale dost o tom pochybuju. Nebýt tam Erika, Lafayeta a Pam, tak už jsem to dávno přestala sledovat. Za nejotravnější postavy paradoxně považuju ústřední duo Sookie a Billa, pak Jasona - ale ani Arlene, Terry, Andy a Tarra pro mě nejsou zrovna terno. Takže je to pro mě seriál se sice zajímavým nápadem, ale spoustou hloupých, nesympatických, nehezkých a otravných postav, kterej postihla stejná nemoc jako mnoho jeho předchůdců a stal se z toho přeplácanej guláš (stalo se to Buffy, VD k tomu směřujou trochu taky a určitě je kupa dalších). Edit: Tak po finální epizodě 7. série je to sotva na tu jednu hvězdu. Chápu, že zakončit něco, co nikam nesměřovalo, by mohl být problém, ale v podstatě kdyby sedmá série nebyla, vůbec nic by se nestalo. Možná by býval byl i lepší otevřený konec 6. série.