• Romantický

Nymfomanka, část II. (2013)

V podstatě jediné pozitivum jedničky - mladá představitelka hlavní postavy - zmizelo. Sice mi to přišlo o něco koukatelnější, ale asi už jsem byla jen otupělá z prvního dílu. Závěr byl aspoň trochu nečekaný. Chudák děda.

Nymfomanka, část I. (2013) odpad!

Tak možná by to bylo o hvězdu lepší (za záběry s leopardem a kdybych neměla žádná očekávání). Ale tohle? Jedno velké nic s dobrou reklamou. Chápu, že tady asi o příběh a věrohodnost příběhu nešlo, ale přesto se mi situace, kdy si chlápek přivede domů holku, která se válí na chodníku, zdá trochu ujetý. To, že ona ho peskuje a prudí a vůbec mu to vypráví takovým na pěst tónem může být klidně taky vedlejší. To, že si mohl vybrat nějakou podobnější představitelku, aby člověk vůbec mohl věřit, že je to jedna a ta samá osoba (a třeba nemusel uvažovat, proč v rozpočtu nezbylo na barevné kontaktní čočky, aby se shodovala aspoň barva očí...). Když už to bylo tedy prezentováno jako něco "kontroverzního", asi bych čekala i nějakou tu drsnou realitu, ne záběry, jakých se člověk dočká v kdejaké komedii pro teenagery. Takže sečteno podtrženo - děj nic, nějaké šokující odhalení - nic. Stopáž něco šíleného. Asi nejsem cílová skupina, protože tohle bylo snad horší než Melancholia a i ta mi přišla prostě strašná.

Grandhotel Budapešť (2014)

Asi nikdy jsem neviděla film, kde by bylo tak hvězdné obsazení a zároveň byl tak nudný a nezábavný, asi mi unikl smysl. A to je jedna hvězda za Adriena Brodyho.

Pod jednou střechou (2010)

Opět jeden z filmů na téma "jakou ještě další záminku si tvůrci najdou, jak dát dohromady dva lidi". Film, kde je od začátku jasné, jak to dopadne. Jen jedno mi vrtá hlavou. Proč se vždy v Amerických filmech dělá taková trága z toho, že se dotyčného nepodařilo chytit na letišti? Je snad nějaké větší klišé? Proč prostě nezvednou telefon a nevyjasní si to? Vzhledem k tomu, že si vždy musí koupit nějakou letenku, aby je pustili k terminálu, tak to asi není tak finančně ruinující, aby se po telefonátu mohl dotyčný vrátit.

Bratrstvo ticha (2003)

Tak celou dobu jsem měla dojem, že to nebude tak zlé. Pak byl konec a najednou nic nedávalo smysl. SPOILER: Proč se dítě přizná k něčemu, co nespáchalo (i když opomeneme to, že se to asi vyšetřovalo a těžko by to prošlo...)? Proč se tam řešil pořád špatný zdravotní stav jedné sestry? K čemu tam byl šamanský rituál? Proč se matka představená chovala tak divně? A proč holka, která nikoho nezabila, z ničeho nic zabije matku představenou? A novináře? A proč ten konec? Fakt, že si z ničeho nic obě seženou stejné oblečení, raději nekomentovat.

Elektrické děti (2012)

Mohl to být zajímavý film, kdyby nebyl tak neskutečně naivní a nevysvětlený. Mormonská dívka přijde do velkoměsta, tam se jí čistě náhodou ujme parta skejťáků. Čistě náhodou se o ni všichni starají, čistě náhodou její tatík jezdí stále ve stejném autě a čistě náhodou se do ní jeden skejťák zakouká tak moc, že si ji nakonec jen tak bez ničeho a těhotnou vezme? Aha. A nikdo, ale opravdu nikdo se vůbec nepídí po tom, jak teda otěhotněla? Chápu, že se po tom nepídila matka, když sama měla máslo na hlavě. Chápu, že se po tom nepídila dotyčná, když byla přesvědčená, že ji oplodnila kazeta. Ale třeba bratr už se mohl ptát, kdo to asi byl... Její nový manžel se taky asi mohl ptát... A co teprve otec (leda, že by on jedinej věděl, jak se to stalo).

Poslední hřích (2007)

Je to trochu utahané a přehnané, konec na můj vkus trochu moc americký a celé trochu moc křesťanské, ale celkově překvapivě lepší, než to na první pohled vypadalo.

Pod kontrolou (2008)

Moc nechápu to nízké hodnocení, je to jeden z nejlepších krimi filmů, co jsem v poslední době viděla. Už jen proto, že tam nebylo sto a jedna reverze toho, kdo je vrah a přesto to nebylo úplně zřejmé od první minuty.

Nejsem do tebe blázen (2014) (seriál)

Seriál tak trochu ze života, aneb romantika v praxi. Rozhodně zatím stojí za to, jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet...