• Romantický

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Na tenhle seriál jsem narazila náhodou. Od první série mě neskutečně iritovaly hlavní postavy - nedokázala jsem nikomu fandit a doufala jsem, že Anna Paquin zhebne mezi prvníma, protože mě neskutečně štve. Ale nápad se mi líbil, tak jsem tomu dalal šanci. Pak se mi zalíbila úvodní znělka a nakonec mě začal bavit i Erik. Ale rozhodně bych to neoznačila za seriál s oduševnělýma replikama. Nakonec jsem to tak nějak sledovala a chvílema mě to i bavilo, ale postupně jde ten seriál do kopru. Nesympatickou a hloupou hlavní hrdinku asi zvládnu přežít, občasný nelogičnosti částečně taky. Ale totální maglajs všech možných příšer (od démonů, panterodlaků, bakchantek, upířích bohů, vlkodlaků, měňavců, černokněžníků, duchů a čarodějnic) už mě fakt nebaví. Zvlášť, když už se očividně vaří z ničeho. Takže za první série bych dala asi i 4*, i když ne úplně čistý. Ale za 6. sérii zatím tak 2* a ani to možná ne. Třeba mě nějaká další série nebo díl přesvědčí, že to má nějakej úžasnej význam a závěr mi vyrazí dech, ale dost o tom pochybuju. Nebýt tam Erika, Lafayeta a Pam, tak už jsem to dávno přestala sledovat. Za nejotravnější postavy paradoxně považuju ústřední duo Sookie a Billa, pak Jasona - ale ani Arlene, Terry, Andy a Tarra pro mě nejsou zrovna terno. Takže je to pro mě seriál se sice zajímavým nápadem, ale spoustou hloupých, nesympatických, nehezkých a otravných postav, kterej postihla stejná nemoc jako mnoho jeho předchůdců a stal se z toho přeplácanej guláš (stalo se to Buffy, VD k tomu směřujou trochu taky a určitě je kupa dalších). Edit: Tak po finální epizodě 7. série je to sotva na tu jednu hvězdu. Chápu, že zakončit něco, co nikam nesměřovalo, by mohl být problém, ale v podstatě kdyby sedmá série nebyla, vůbec nic by se nestalo. Možná by býval byl i lepší otevřený konec 6. série.

Californication (2007) (seriál)

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů posledních let, pokud počítám první 4 řady. Poslední 3 řady bych hodnotila tak max 2*, takže je nebudu brát v potaz, hlavně díky tomu, že finále se podařilo celkem pěkně a důstojně.

Divoká krása (2007)

Na to, o čem film byl, to byla neskutečná otrava a nuda. Ani fakt, že byl podle skutečné události, to nezachrání.

Chuck (2007) (seriál)

První série se mi ještě celkem líbila... ve druhé sérii už mě celkem nudilo to, jakej je Chuck moula - být kopyto první sérii, ok, ale tenhle trend postupuje do 3. série. Chápu, že o tom to asi je, ale strašně to nudí. I zápletky se dokola opakují. Udělat z Chucka agenta, to už je tuplem úlet, probírat se neustále vztahem se Sarah, který vlastně nebyl... taky nuda. Největší klad je Adam Baldwin - díky němu jsem to dokoukala do konce, ale zase tak skvělý se mi ten seriál fakt nezdál. Spíš těžce překombinovaný - každý byl chvíli intersect, několik zmrtvýchvstání... no jako oddechovka pro dlouhé zimní večery dobrý...

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Don je idiot. Nechutnej ignorant, kterýmu má člověk chuť urazit hlavu lopatou. Ale je to neuvěřitelně vtipný. První řada se mi líbila víc, to by bylo 5* Zbylé mě bavily míň, konec mě taky nenadchl... Ale tak jak tak příjemně osvěžující seriál v davu. Nakonec jsem mu celkem držela palce, aby se dočkal své vyvolené. Jediný, co bych tomu vytkla je klišé amerických filmů- sní o jedné, přehlíží druhou - ve finále si uvědomí, že dívkou snů je ta druhá.

Juno (2007)

Jo, je to film o vážných věcech, chápu, že Juno je puberťačka a chápu, že asi byl cíl, aby byla tak nesnesitelně nesnesitelná. Ale vážně v okamžiku, kdy dává dítě k adopci bude řešit vztah s divným klukem a další věci, které tam řeší? Nějak jsem nezaznamenala posun k lepšímu. Mimoto mi to přišlo celkem absurdní. Jde na potrat - v šestnácti - aniž by to řekla rodičům. Tam si to jen tak rozmyslí a nakonec úplně v pohodě porodí a dítěte se vzdá? Její největší stres na tom je, že kluk, kterýho odmítla, jde na rande s jinou holkou?

Krev jako čokoláda (2007) odpad!

Neměla bych nic proti nízkorozpočtovýmu filmu o vlkodlacích. Zaujal mě hlavně název. Ale tady na tom jen těžko hledat pozitiva. Vlkodlačí dívka pracující ve fabrice na čokoládu se zakouká do osamělého člověka. Ač ho nechce představovat rodině, toulá se s ním po městě, kde se vyskytuje x členů smečky. Velký div, že se setkali. A zrovna tahle dívka, jak jinak, je vyvolená vůdci klanu. Jo, to je taky novinka. Takže nic nového, jen si nejsem jistá, jestli to víc vykrádalo Underworld, nebo Stmívání. Největší brutus byly záběry skoků s aurou kolem a proměna na vlka. To bylo fakt moc a snad to ani nemohlo být myšleno vážně. Naopak se mi líbilo, že vlkodlaci pak nebyli počítačoví, ale skuteční vlci. Nicméně tím pozitiva tak nějak končí a ani na tu jednu * by to nebylo.

Můj život idiota (2007)

Je to škoda - určitě to mohlo být lepší. Nápad zajímavej, ale ve finále nuda. Tři hvězdy spíš za zjištění, že Stiffler může být i celkem seriózní.

Poslední hřích (2007)

Je to trochu utahané a přehnané, konec na můj vkus trochu moc americký a celé trochu moc křesťanské, ale celkově překvapivě lepší, než to na první pohled vypadalo.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Rozhodně bych tenhle seriál neoznačila za oblíbenej, ale kupodivu mě to jako kulisa docela bavilo. Jen to bylo dost jednotvárné. Co mě ale hodně štvalo byl vztah dvou hlavních postav - ona na něj furt vřískala a on se vždy podvolil a omluvil. Takový nepěkný vztah a chlap podpantofláč. Taky mě docela naštvalo zjištění, že to končí - protože druhou řadu bych už asi nedokoukala - jen jsem chtěla vědět, proč Ned žárlí na Olive, kde je otec Chucky a taky na nějaký rozuzlení toho, proč Nedův otec odešel... Místo toho byla nuda nuda šeď šeď (i když v kýčovitě barevné podobě) a nakonec asi minutové vyřešení pár věcí. Přišlo mi, jako by si tvůrci až v posledním dílu uvědomili, že seriál končí - a to ještě tak někde za půlkou posledního dílu. Kdyby nebyl Ned takovej patolízal, tak by mi byl podstatně sympatičtější... Příběh koláčníka, kterej se řídí podle jedné naivní mrtvé holky, která neví, co chce, mě začal docela nudit. Takže jako kulisa dobré.