• Romantický

Tři bratři (2014) odpad!

Jasně, proč se pokoušet o něco nového, když je možné udělat rychlo výlet do několika pohádek v rámci jednoho filmu, zvlášť, když pak není nutné cokoliv přehnaně propracovávat. Stejně tak hudba se dá vykrást (v tomhle případě i z vlastní předchozí tvorby). Asi nikdy mě netahal "zpěv" tak za uši jako tady. Asi jsem nenašla jediné pozitivum.

Zejtra napořád (2014) odpad!

Tváří se to strašně vzletně, na první pohled to vypadá jako velkofilm, ale ve finále to nesahá ani po kotníky tradiční šabloně kluk přehlíží nejlepší kámošku a ona za ním přiběhne na letiště. Hrůza. Jo a to sebekomentování postupně snad vykrádá všechny možný podobný filmy. Možná by to chtělo když už, tak aspoň věčně nevykrádat Trainspotting, Podfu(c)k a Po krk v extázi. A když už vykrádat, tak aspoň nějak důstojněji.

Zakázané uvolnění (2014) odpad!

Co to mělo být? Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a nakonec nic? Snad jediné, co mě na tom bavilo, byla záměna Jelena s jelenem a Sokol.

Nymfomanka, část I. (2013) odpad!

Tak možná by to bylo o hvězdu lepší (za záběry s leopardem a kdybych neměla žádná očekávání). Ale tohle? Jedno velké nic s dobrou reklamou. Chápu, že tady asi o příběh a věrohodnost příběhu nešlo, ale přesto se mi situace, kdy si chlápek přivede domů holku, která se válí na chodníku, zdá trochu ujetý. To, že ona ho peskuje a prudí a vůbec mu to vypráví takovým na pěst tónem může být klidně taky vedlejší. To, že si mohl vybrat nějakou podobnější představitelku, aby člověk vůbec mohl věřit, že je to jedna a ta samá osoba (a třeba nemusel uvažovat, proč v rozpočtu nezbylo na barevné kontaktní čočky, aby se shodovala aspoň barva očí...). Když už to bylo tedy prezentováno jako něco "kontroverzního", asi bych čekala i nějakou tu drsnou realitu, ne záběry, jakých se člověk dočká v kdejaké komedii pro teenagery. Takže sečteno podtrženo - děj nic, nějaké šokující odhalení - nic. Stopáž něco šíleného. Asi nejsem cílová skupina, protože tohle bylo snad horší než Melancholia a i ta mi přišla prostě strašná.

A proč já? (2005) odpad!

Je to dost o ničem, zpěv a zjev Ashlee Simpson tomu taky moc nedodal. Zápletka asi byla nejhorší - bylo to o jedné nehezké modelce a špatné herečce, která neví co chce. Skoro by se mi třásla ruka dát jednu hvězdu za Shannyn Sossamon a Stephena Moyera (i když ho v True Blood fakt nemusím, ale tady mě bavil). Ale asi nikdy nepochopím, o co v takových filmech jde - to by se jako zbořil svět, kdyby tam dolítl až dalším letadlem? Proč vždy musí nutně do toho samého letadla? Aby se náhodou těžce zamilovaná vyvolená během letu nezamilovala do někoho jinýho? Fakt nechápu, ať žije největší klišé amerických romantických filmů.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012) odpad!

Teda fakt jsem to chtěla zkusit, podívat se na to, brát to aspoň trochu vážně... ale to mě pustilo asi v okamžiku, kdy hlavní hrdinka řvala cosi o Lochnesce (v cca prvních 15 minutách?). Nemá to logiku, nemá to děj nemá to ani zajímavý hlavní postavy... pro mě nelze hodnotit jinak...

Babovřesky (2013) odpad!

Pana Trošku jsem měla ráda - tak nějak z nostalgie - kvůli pohádkám... Mám ráda i Slunce seno... asi taky spíš nostalgicky. Ale tohle už je mimo mísu.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Nemyslím, že bych byla proti Twilight zaujatá (první díl mi nevadil, další jsem snesla) - do té doby, než jsem se dostala na tenhle výtvor. Půl filmu o ničem - záblesky svatby... dál o ničem - svatební cesta - táhlo se to až nechutně. Pak v půlce filmu zvrat a dál nic. Logika chybí, návaznost chybí a děj nikde. Stálo mě hodně přemáhání neutéct z kina. Jediné, čím si nejsem jistá po pokusu přečíst knižní předlohu - kdo za to může.

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Musím říct, že ač jsem si to pustila vyloženě z nouze, tak mě to docela baví. Je to takový teenage Sex ve městě. Jasný, není to nic nezapomenutelnýho, ale docela to splňuje moji představu, jak to mohlo být před - resp. dotyčná má hodně podobný vkus i gesta a vůbec. Sice tomu škodí, že se v Sexu ve městě vůbec neprobíraly rodinné vztahy Carrie, ale i tak je to taková odpočinková událost. Ale nemůžu říct, že bych tím nějak opovrhovala. Oproti seriálům jako je Gossip Girl a podobně se mi to dokonce zdá docela dobré.