Lula.cz

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 28.9.2019  14:00

Kdybych nevěděla, že Ted Bundy byl ve skutečnosti opravdu sériový vrah, tak bych tomu filmovému asi dost dlouho věřila. Je škoda, že se tvůrci zaměřili tak moc na vztah s přítelkyní a tak málo na vraždy. Zajímavostí je samozřejmě to, že Bundy nebyl žádný hlupák a dokázal svou inteligencí i charismatem docela dlouho lidi oblbovat, a taky že se jeho soudní proces dostal jako první na obrazovky. Efron se s rolí popral velice dobře, to se mu musí nechat. Jediné, co mi výrazně chybělo, bylo dětství Bundyho a "překvapivě" vraždy. V kontrastu s jeho rodinným životem, kdy působil jako milující přítel a starostlivý nevlastní otec, by celý film mohl dopadnout daleko líp.

• 4.6.2019  19:36
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Co ke katastrofě v Černobylu napsat....tohle je seriálový počin ne roku, ale troufnu si říct století. Je důležité nezapomenout, jaká zvěrstva se děla, aby byla pravda zakopána hluboko pod zem, stejně jako spousta lidí, kteří se snažili vzniklou tragédii zastavit či zmírnit. Čest všem, kterým byla pravda a bezpečí ostatních milejší, než řády a ocenění Sovětského svazu. Děkuji HBO za to, že si vzali takové sousto a dokázali nám přiblížit onu osudnou noc. Přesně tohle by se mělo na školách povinně pouštět dětem.

• 7.2.2019  12:32
    Kazišuci (2018)

Už mě ani nepřekvapuje, že mají Kazišuci zbytečně tak nízké hodnocení. Mám pocit, že ty lepší komedie současnosti se drží právě kolem +- 60%. Kazišuci jsou příjemná, odpočinková komedie z trošku jiného soudku. Hlavní jsou tu spíše rodiče, ne jejich pubertální děti, co se snaží přijít po "maturiťáku" o panenství. Překvapil mě John Cena, nečekala jsem od něj víceméně nic a on se s komediální rolí popral vážně dobře. Snad ho budeme vídat častěji. Samozřejmě ani tady nemohla chybět scéna s rektálním humorem a taky nějaká ta dávka zvratků...takže slabší a přecitlivělé osoby ať se radši nekoukají. Chybělo málo a dala bych čtyři hvězdičky.

• 2.9.2018  22:26
    matka! (2017)

Horor byl to dokoukat! Nevím proč, ale během filmu mě napadlo, že Lidská stonožka, pro mě jeden z nejkontroverznějších filmů vůbec, je vlastně dost v pohodě záležitost, která mi dávala oproti matce! dost smysl. Asi nejsem dostatečně vyzrálá, abych tenhle snímek pochopila. Jennifer Lawrence chodí celou dobu bosa po domě, který se rekonstruuje (včetně sklepa), Javier Bardem jako správný spisovatel jen sedí a čumí do papíru a nechá všechnu práci na domě na svojí ženě. Asi takhle...nikdy nepochopím neschopnost ústředních postav. Proč hned na začátku nedokážou říct prosté NE? Jdete k nám na návštěvu a my vás neznáme? Ne, díky a nashledanou. Ale to by pak nenásledovala taková bejkárna, jako se v tomhle případě udála. Škoda zmařených hereckých jmen. Už díky nim to na mě působilo, že by to mohlo za něco stát. Nestálo. Vlastně ano...stálo mě to 121 minut života, bohužel.

• 22.8.2018  07:37
    Osvícení (1980)

Takže asi takhle....učitel/spisovatel na volné noze, co si občas rád přihne, přijme práci správce hotelu, který je mimo sezónu prázdný. Přestěhuje se do hotelu se svou ženou a synem, který není úplně normální. Jackovi v průběhu psaní knihy začíná hrabat čím dál tím víc a já čím dál tím víc přestávám dávat pozor a .... na cca půl hodiny usínám. Když se probudím, zjišťuji, že jsem o nic moc nepřišla a jede se dál. Nebýt Nicholsona, vypínám Osvícení velice brzo, ale nějak jsem to tedy vydržela. Asi nejsem dostatečně náročný divák, aby mě takový film ohromil, nicméně hodnocení 88% je absolutně mimo. Scény se vlečou, hudba je otravná a celý film stojí opravdu jen na jediné postavě, kterou je samozřejmě Nicholson, který si svou jednu hvězdu opravdu zaslouží.

• 11.8.2018  08:36

S odřenýma ušima tři hvězdy. Už v první scéně nápadně kulisové prostředí, což samozřejmě pokračovalo v průběhu celého filmu. Po půlnoci světla jako ve dne, nevystřelená kulka, která ovšem dokázala zabít pana doktora a tak dále a tak dále. Další film o bubu baráku, který mohl mít dobře našlápnuto (už díky Helen Mirren), bohužel ale tvůrci nedokázali vyždímat z příběhu dost.

• 21.7.2018  20:41

Jsem pejskař, takže Psí poslání je něco jako must see. Knižní předlohu jsem nečetla a budu to muset rozhodně napravit. Tenhle film beru jako útok na emoce, protože jsem si připadala jako plačka první třídy, ale nedalo se tomu zabránit. Je to tak silný, krásný a emotivní snímek, že na něj budu ještě dlouho vzpomínat. Pokud jste měli/máte psa, kterého milujete, budete o mnoho víc prožívat každou reinkarnaci psího hrdiny.

• 21.7.2018  20:23

Od Francouzů jsem na poli komedie čekala daleko víc. Dvě hvězdy v tomhle případě nejsou úplně propadák, ale na lepší hodnocení by bylo třeba víc. Zápletka služky, která je svou zaměstnavatelkou dohnána k tomu, že ze sebe dělá zámožnou dámu, není sám o sobě špatný, ale měl se vyvíjet dál jinak. Pořád jsem čekala, kdy se budu bavit víc či kdy děj vygraduje víc, než se stalo. Celý film stojí především na Rossy de Palma, bez ní si troufám říct, že by to byl průser.

• 21.7.2018  20:13
    Coco (2017)

Nejlepší animák posledních let, možná všech dob vůbec. Úžasně barevný svět živých i mrtvých, krásný příběh. Tvůrcům tleskám za to, že zpracovali zrovna tohle téma...přece jen Dia de Muertos, chcete-li české Dušičky, nejsou běžným námětem pro film určený především dětem. Takhle se totiž dá dětem moc hezky vysvětlit život po životě a jak je důležité nezapomínat na členy rodiny, kteří už nejsou mezi námi. Samozřejmě mě to dojalo...a nestydím se za to, protože Coco je naprosto úžasná záležitost pro celou rodinu.

• 21.7.2018  19:20

Po druhém díle jsem raději nic moc už neočekávala. A jsem vesměs mile překvapena. Pořád nechápu, proč se od začátku tvůrci nedali jiným směrem...takovým, kde by byla přístupnost filmu od osmnácti let a kde by se mohli více přiblížit knižní předloze, kde se sexem nešetří. Protože takhle je bradavka vlastně to nejvíc odhalené co lze ve filmu vidět a to je sakra málo. Nicméně oproti druhému dílu, který jsem víceméně přeskakovala, protože se to fakt nedalo vidět v plné stopáži, je to posun dopředu. Upřímně jsem ale ráda, že tohle je konec a další díl nás snad už nečeká.

• 5.6.2017  07:23

První Bridget Jones jsem měla upřímně ráda. Obtloustlá nešika se smůlou na chlapy byla dá se říct roztomilá. Dvojka byla slabší, ale stále dobrá. Od třetího dílu jsem čekala aspoň průměr, nastalo ale zklamání. Nevím, co byl větší průser, protože mi to vlastně celé přijde jako jeden velký průser. Možná nepomohlo ani to, že poprvé v životě Bridget neřešila váhu, ale těhotenství. Navíc s dvěma potencionálními tatínky. Navíc první těhotenství v takovém věku, to se tvůrci pos.ali, ne? Nemůžu se s tím nějak vyrovnat....mám dojem, že tím vlastně ženskému světu říkají, že je normální počkat s prvním dítětem pomalu do klimakteria. Ale ne, není. Jediné, co mě bavilo, byly návštěvy u gynekoložky a pak scéna na festivalu, kde si střihnul mini štěk Ed Sheeran.

• 5.6.2017  07:13

Miluju Francii. Miluju francouzskou kulturu, historii, humor...mám prostě velkou slabost pro vše francouzské. Oni totiž navíc Francouzi umí milé, přátelské komedie s krásnou atmosférou. Aby ne, když k tomu mají prostředí Provence. Tohle je ten typ filmu, kdy se nesmějete od ucha k uchu celou dobu, ale je to ten typ, kdy byste si nejradši otevřeli láhev dobrého vína, nakrájeli sýr a jen si užívali toho okamžiku. Pro mě je to zkrátka moc příjemný film, který rozhodně doporučuji vidět a slyšet v originálním znění. Teprve pak si Moje léto v Provence užijete se vším všudy.

• 5.6.2017  07:06

Nikdy jsem neviděla žádný film s Wolverinem. Nikdy jsem nečetla žádný komiks s Wolverinem. A jsem ráda, že Logana jsem viděla v kině. Silný příběh, bitky, emoce...tohle se musí vidět, ne o tom psát. Fakt nemám slov. I teď s odstupem času si myslím, že takhle se vzdává hold komiksové legendě. Jackman je na svůj věk sakra kus mimochodem. Málokdy se v kině stává, že by po skončení filmu všichni nevstali a hned neodcházeli. U Logana bylo hrobové ticho a všichni seděli. Většina si totiž potřebovala utřít slzy, včetně mě.

• 5.6.2017  06:58

Čekala jsem víc než průměr. Mám Jamese Franca ráda za humor, který jde daleko přes čáru. Pobavila jsem se, ale něco tomu trošku chybělo. Chápu, že si asi většina tatínků s nelibostí přiznává, že jejich holčička už vyrostla a má svůj život a svého muže. Ale když má hodného multimilionáře, nemůže snad být až tak proti. Sice je Laird opravdu značně výstřední, ale taky je dobrák od kosti. A protože je to machr přes počítače, má ve svém domě spoustu vychytávek....třeba jako chytrý záchod. Jenže technika občas zradí a na scénu přichází člověk, v tomto případě tedy sluha Gustav, kterého můžeme připodobnit k "žluté opoci" jménem Cato z Růžového pantera.

• 5.6.2017  06:47

Chápu, že šlo o životopisný film, tudíž erotika nebyla hlavním předmětem zájmu. Ale neodmyslitelně k životu Lindy patřila. Rating měl být od osmnácti let a mohlo to vypadat více autenticky. Byla jsem zvědavá, jak se tvůrci poperou právě s nahotou a celkově pojetím porno průmyslu, když byl ještě celkem v plenkách. Každopádně Linda trpěla vztahem s Chuckem, který ji využíval ke svému prospěchu. Zatímco on dlužil, kam se podíval, Linda musela poslouchat na slovo a dělat vše, co jí Chuck přikázal. Takže Pravdivou zpověď berme opravdu jako zpověď a náhled na odvrácenou stranu tehdy navenek úspěšné pornoherečky.

• 5.6.2017  06:37
    Rozpolcený (2016)

Kevin má mnohočetnou poruchu osobnosti. Kevin se málokdy dostane na světlo...on se totiž skrývá hluboko v mysli, kde s ním žije mnoho dalších lidí....James McAvoy by za ztvárnění takové postavy měl dostat Oscara. Takhle si představuju dokonalý herecký výkon. Věřila jsem mu, že tu je na světle devítiletý šišlající Hedwig, tu jeho matka. Zařazení do žánru horor mi úplně nesedí, spíše bych jej nazvala psychothrillerem. Potěšilo mě, že trojice unesených dívek nebyla pouhou bandou tupých těl, a že především Casey pochopila, že jedině pokud bude komunikovat s každou z mnoha osobností jinak, má pak šanci na přežití.

• 8.2.2016  15:11
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Na české poměry hodně podařené. Díky odvysílání na Streamu si tvůrci mohli dovolit být vulgárnější a jít přes čáru. Nemůžu říct, že by Autobazar stál jen na Čtvrtníčkovi jako Čížkovi, protože i Bóďa a Bublina tu mají své pevné místo a táhnou za jeden provaz všichni tři. Nedělám si iluze, že v některých autobazarech by situace vypadala lépe než v Monte Karlu, o to víc se mi líbí styl jejich humoru. Jako absolutně nejlepší díl hodnotím díl poslední, kde se má odehrát svatba Čížka a Bubliny. Díky délce jednotlivých dílů se divák nemá ani čas nudit, i když některé díly jsou samozřejmě slabší. I tak dávám čtyři hvězdičky a doufám, že se dočkám pokračování.

• 8.2.2016  15:00
    Komici (2009)

Komici komediální teda nebyli. Zřejmě to ani nebyl záměr, spíš jsme měli nahlédnout a pochopit život komika jako takového, ne vidět jen tu vtipnou tvář, kterou vystrkují na lidi. Ale i tak je dvě a půl hodiny příliš. Očima jsem posouvala ručičky na hodinách v naději, že bude líp a ono nebylo. Nejlíp na mě působil Jonah Hill, zdálo se mi, že moc nehrál a byl celkem sám sebou. Nemám nic proti Sandlerovi, ale měl by se držet rodinných komedií, kde se nemusí moc používat mozek. Tohle už bylo moc velké sousto.

• 8.2.2016  14:55

Nejspíš nejčernější komedie, co jsem zatím kdy viděla. Souhra chování a počínání jednotlivých postav vede k velice nešťastnému prvnímu úmrtí, čímž se rozjede masakr v podobě dalších vražd (nechtěných i chtěných). A do toho všeho se ozývá nevěsta Cameron Diaz, která jde doslova přes mrtvoly, aby si užila nejhezčí den svého života, na který se připravuje od dětství. Neoznačila bych Šest pohřbů a jednu svatbu přímo za komedii, ale bavila jsem se.

• 8.2.2016  14:47

Z traileru to vypadalo na slušnou zombie srandu. A po shlédnutí můžu s klidem v duši napsat, že to byla fakt super sranda. Herecké obsazení svěží a neokoukané, gagy hodně zábavné, nemrtví v hojném počtu, zkrátka zombie komedie jak má být. Už ten začátek mě dost pobavil, uklízeč byl fakt looser se vším všudy a to jak se virus díky němu rozšířil bylo vcelku originální. Báječná oddychovka, u které se smějete opravdu často.

• 8.2.2016  14:36

Občas je ta televize k něčemu dobrá. Kdyby totiž Řadu nešťastných příhod nedávali na Cinemě, respektive kdybych neviděla ukázku, pravděpodobně by mi to uteklo. Nevím, jak je možné, že tak parádní film, navíc s Carreym, jsem ještě neviděla. Jim Carrey coby strýček Olaf je tak podlá a zlá postava, že ho budete vážně nenávidět. Každá z postav opatrovníků má své charakteristické rysy a taková Meryl Streep to sehrála naprosto dokonale. O kouzelné, pohádkové výpravě ani nemluvím, i ta ponurost alá Burton mi seděla.

• 8.2.2016  14:20
    Hunger Games (2012)

Hunger games patřily k filmům, jež mě trailerem neoslovily a zatímco část populace šílela po tomhle filmu, mě to nechávalo ledově klidnou. Uběhlo pár let, Hunger games přibylo pár dalších dílů a jelikož nadšení kolem série neustávalo, rozhodla jsem se i na doporučení první díl shlédnout. Větší krávovinu jsem udělat nemohla. Může mi někdo vysvětlit, proč se lidi nebrání proti hrám od začátku? Proč bojují děti? Proč se míchají jablka s hruškama a kiwi a všechno další ovoce dohromady prostě nepochopím. Muselo by mi být asi tak dvanáct, aby mě Hunger games možná bavily. Pro dospělé publikum to ale rozhodně není. Na tyhle sra.ky už jsme moc starý. Nejvíc mě snad namíchla stopáž - 137 minut? Jako vážně? Na tolik minut by se tam muselo taky něco dít. Vrhá to na mě dojem, že se tvůrci snažili o úspěch Pána prstenů s teenagery v hlavních rolích a prostředí Star Treku. Horší film dlouho určitě neuvidím.

• 3.1.2016  15:10
    Méďa 2 (2015)

Přiznám se, že jedničku jsem nedokoukala, protože mi vadila přemíra použitých sprosťáren. Ale chtěla jsem taky vidět, jestli se do druhého dílu polepšili, nebo ne. A jsem ráda, že jo. Samozřejmě, že postavy mluví sprostě pořád, ale oproti jedničce mi to nepřijde tak bezúčelné a jen proto, aby vyplnili mezery ve scénáři. Neobvykle se hned na začátku odehrává svatba, po které přichází zanedlouho manželská krize, hádky....no zkrátka Méďa se v manželství nenudí. Pokud se dočkáme třetího dílu, určitě se na něj budu těšit.

• 4.11.2015  11:25

Jsem velký hříšník. Přes dvacet let si nechávám ujít takový filmový klenot, jakým Shawshank je. Už plně chápu, proč se umístil a léta drží na první příčce. Ačkoliv je z vězeňského prostředí, je v něm neskutečně moc lidskosti. Myslím, že bylo ostatními uživateli napsáno všechno podstatné, já si jen dovolím poznamenat, že pokud má Zelená míle pět hvězd ode mě, tak by si The Shawshank Redemption právem zasloužil šest hvězd.

• 4.11.2015  11:13

Celkem velké zklamání. Čekala jsem něco trochu víc do stylu Johna Wicka. Zápletka, jak se z hodného táty od rodiny stane cizoložník, nebyla špatná, protože co si budeme nalhávat - především Ana de Armas je hodně sexy. Škoda, že po prohýřené noci s holkama nezačne Keanu pořádnou odplatu za to, jak se mu snaží doslova zničit život. Je ale pravda, že ve mě Knock knock dokázal vyvolat poměrně silnou emoci, a to naštvat mě. Mělo to být víc revenge a míň povídání. A konec filmu pro mě naprosto nedotažený, bez nápadu.

• 1.11.2015  21:48
    Atlas mraků (2012)

Vizuálně perfektní, příběhově o ničem. Pořád čekáte na okamžik, kdy se vám rozsvítí pomyslná žárovka nad hlavou a ono nic. Šest příběhů v šesti různých dobách, tolik hereckých es, ale žádné rozuzlení, žádný wau konec, ze kterého bych si sedla na zadek. Viděno na Blue-Ray.

• 1.11.2015  21:34
    Odebrat z přátel (2014)

Odebrat z přátel nás chce asi přesvědčit o tom, že dnešní puberťáci sedí jen u pc a skypujou a řeší blbosti. Nedělám si iluze o tom, že je realita o moc lepší, ale postavit na tom horor je fakt moc. Být mi 16, možná bych řekla, že je to hustej horor. Naneštěstí pro tvůrce, naštěstí pro mě je mi daleko víc a můžu tak s klidem říct, že Odebrat z přátel jsem si především odebrala po shlédnutí z pc a zahodila ho do koše.

• 1.11.2015  21:20

Na české poměry hodně slušný snímek. Přijde mi to jako svěží vítr v české tvorbě. Silný příběh, neskutečně věrohodně zahrané, bezva výběr herců, soundtrack, co tam sednul jako pr... na hrnec. Myslím, že téma drog a problémů, které z toho vyplývají, se týká v dnešní době stále více a více lidí a přála bych si, aby tenhle film viděly hlavně všechny potencionální Kobry.

• 1.11.2015  21:01
    V hlavě (2015)

Asi už můžu s klidem napsat, že V hlavě je pro letošní rok mým nejoblíbenějším animákem spolu s Ovečkou Shaun ve filmu. Buď senilním nebo se vracím do dětských let, ale mě tenhle animák fakt dostal. O animaci se bavit nebudu, ta je bombová. Líbí se mi, že postavičky, představující lidské emoce mají takovou zvláštní texturu, kterou úplně ani nedokážu popsat. A taky jsou emoce hezky barevně rozlišené - Radost září, naopak Smutek je do tmavě modré nebo Vztek je samozřejmě rudý. Miluju, když mě příběh dokáže rozesmát, rozplakat....a v tomhle případě mi to připadalo obvzlášť výstižné :) A doufám, že bude druhý díl, kde emoce zmáčknou ten "zbytečný" čudlík jménem puberta.

• 1.11.2015  20:47

Že mě překvapuje, že česká romantická komedie není ani moc romantická a komediální taky ne. Tohle je přesně film pro televizní zábavu. Jinam takhle záležitost fakt nepatří. Celkem lituji lidí, kteří za tohle platili lístky do kina.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6