Psí poslání (2017)

Jsem pejskař, takže Psí poslání je něco jako must see. Knižní předlohu jsem nečetla a budu to muset rozhodně napravit. Tenhle film beru jako útok na emoce, protože jsem si připadala jako plačka první třídy, ale nedalo se tomu zabránit. Je to tak silný, krásný a emotivní snímek, že na něj budu ještě dlouho vzpomínat. Pokud jste měli/máte psa, kterého milujete, budete o mnoho víc prožívat každou reinkarnaci psího hrdiny.

Madam služebná (2017)

Od Francouzů jsem na poli komedie čekala daleko víc. Dvě hvězdy v tomhle případě nejsou úplně propadák, ale na lepší hodnocení by bylo třeba víc. Zápletka služky, která je svou zaměstnavatelkou dohnána k tomu, že ze sebe dělá zámožnou dámu, není sám o sobě špatný, ale měl se vyvíjet dál jinak. Pořád jsem čekala, kdy se budu bavit víc či kdy děj vygraduje víc, než se stalo. Celý film stojí především na Rossy de Palma, bez ní si troufám říct, že by to byl průser.

Coco (2017)

Nejlepší animák posledních let, možná všech dob vůbec. Úžasně barevný svět živých i mrtvých, krásný příběh. Tvůrcům tleskám za to, že zpracovali zrovna tohle téma...přece jen Dia de Muertos, chcete-li české Dušičky, nejsou běžným námětem pro film určený především dětem. Takhle se totiž dá dětem moc hezky vysvětlit život po životě a jak je důležité nezapomínat na členy rodiny, kteří už nejsou mezi námi. Samozřejmě mě to dojalo...a nestydím se za to, protože Coco je naprosto úžasná záležitost pro celou rodinu.

Padesát odstínů svobody (2018)

Po druhém díle jsem raději nic moc už neočekávala. A jsem vesměs mile překvapena. Pořád nechápu, proč se od začátku tvůrci nedali jiným směrem...takovým, kde by byla přístupnost filmu od osmnácti let a kde by se mohli více přiblížit knižní předloze, kde se sexem nešetří. Protože takhle je bradavka vlastně to nejvíc odhalené co lze ve filmu vidět a to je sakra málo. Nicméně oproti druhému dílu, který jsem víceméně přeskakovala, protože se to fakt nedalo vidět v plné stopáži, je to posun dopředu. Upřímně jsem ale ráda, že tohle je konec a další díl nás snad už nečeká.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

První Bridget Jones jsem měla upřímně ráda. Obtloustlá nešika se smůlou na chlapy byla dá se říct roztomilá. Dvojka byla slabší, ale stále dobrá. Od třetího dílu jsem čekala aspoň průměr, nastalo ale zklamání. Nevím, co byl větší průser, protože mi to vlastně celé přijde jako jeden velký průser. Možná nepomohlo ani to, že poprvé v životě Bridget neřešila váhu, ale těhotenství. Navíc s dvěma potencionálními tatínky. Navíc první těhotenství v takovém věku, to se tvůrci pos.ali, ne? Nemůžu se s tím nějak vyrovnat....mám dojem, že tím vlastně ženskému světu říkají, že je normální počkat s prvním dítětem pomalu do klimakteria. Ale ne, není. Jediné, co mě bavilo, byly návštěvy u gynekoložky a pak scéna na festivalu, kde si střihnul mini štěk Ed Sheeran.

Moje léto v Provence (2014)

Miluju Francii. Miluju francouzskou kulturu, historii, humor...mám prostě velkou slabost pro vše francouzské. Oni totiž navíc Francouzi umí milé, přátelské komedie s krásnou atmosférou. Aby ne, když k tomu mají prostředí Provence. Tohle je ten typ filmu, kdy se nesmějete od ucha k uchu celou dobu, ale je to ten typ, kdy byste si nejradši otevřeli láhev dobrého vína, nakrájeli sýr a jen si užívali toho okamžiku. Pro mě je to zkrátka moc příjemný film, který rozhodně doporučuji vidět a slyšet v originálním znění. Teprve pak si Moje léto v Provence užijete se vším všudy.

Logan: Wolverine (2017)

Nikdy jsem neviděla žádný film s Wolverinem. Nikdy jsem nečetla žádný komiks s Wolverinem. A jsem ráda, že Logana jsem viděla v kině. Silný příběh, bitky, emoce...tohle se musí vidět, ne o tom psát. Fakt nemám slov. I teď s odstupem času si myslím, že takhle se vzdává hold komiksové legendě. Jackman je na svůj věk sakra kus mimochodem. Málokdy se v kině stává, že by po skončení filmu všichni nevstali a hned neodcházeli. U Logana bylo hrobové ticho a všichni seděli. Většina si totiž potřebovala utřít slzy, včetně mě.

Proč právě on? (2016)

Čekala jsem víc než průměr. Mám Jamese Franca ráda za humor, který jde daleko přes čáru. Pobavila jsem se, ale něco tomu trošku chybělo. Chápu, že si asi většina tatínků s nelibostí přiznává, že jejich holčička už vyrostla a má svůj život a svého muže. Ale když má hodného multimilionáře, nemůže snad být až tak proti. Sice je Laird opravdu značně výstřední, ale taky je dobrák od kosti. A protože je to machr přes počítače, má ve svém domě spoustu vychytávek....třeba jako chytrý záchod. Jenže technika občas zradí a na scénu přichází člověk, v tomto případě tedy sluha Gustav, kterého můžeme připodobnit k "žluté opoci" jménem Cato z Růžového pantera.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Chápu, že šlo o životopisný film, tudíž erotika nebyla hlavním předmětem zájmu. Ale neodmyslitelně k životu Lindy patřila. Rating měl být od osmnácti let a mohlo to vypadat více autenticky. Byla jsem zvědavá, jak se tvůrci poperou právě s nahotou a celkově pojetím porno průmyslu, když byl ještě celkem v plenkách. Každopádně Linda trpěla vztahem s Chuckem, který ji využíval ke svému prospěchu. Zatímco on dlužil, kam se podíval, Linda musela poslouchat na slovo a dělat vše, co jí Chuck přikázal. Takže Pravdivou zpověď berme opravdu jako zpověď a náhled na odvrácenou stranu tehdy navenek úspěšné pornoherečky.

Rozpolcený (2016)

Kevin má mnohočetnou poruchu osobnosti. Kevin se málokdy dostane na světlo...on se totiž skrývá hluboko v mysli, kde s ním žije mnoho dalších lidí....James McAvoy by za ztvárnění takové postavy měl dostat Oscara. Takhle si představuju dokonalý herecký výkon. Věřila jsem mu, že tu je na světle devítiletý šišlající Hedwig, tu jeho matka. Zařazení do žánru horor mi úplně nesedí, spíše bych jej nazvala psychothrillerem. Potěšilo mě, že trojice unesených dívek nebyla pouhou bandou tupých těl, a že především Casey pochopila, že jedině pokud bude komunikovat s každou z mnoha osobností jinak, má pak šanci na přežití.