Hanebný pancharti (2009)

Po shlédnutí traileru a hodnocení, které tento kousek posadilo do top 200 jsem očekával opravdu nářez. Bohužel mě tento film zklamal. Trailer který nabudí atmosféru opravdu luxusního kousku a pořádné řežby je zavádějící a celý film mně utekl příliš rychle a nezanechal ve mě pocit, že by měl patřit do nejlepší 200 na čsfd.

Avatar (2009)

Něco co mě po dlouhé době vytáhlo do kina a nelituji toho. Od 3D jsem čekal více nebo spíše jsem si ho představoval úplně jinak, kdežto od filmu jsem nevěděl co čekat, ale ten předčil všechna má očekávání. Příběh nijak složitý, jednoduchá zápletka, nádherné prostředí, které tvoří na filmu to nejlepší a 162 min. kterých uteklo neskutečně rychle. Takový menší dárek pod stromeček a doufám, že v roce 2010 se dočkám opět nějakého trháku jako je tento:-).................... S odstupem času o 1* dolu, díky své jednoduchosti příběhu a komerčnosti.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Jeden z mála westernu, né-li jeden z prvních co jsem viděl. První polovina filmu byla výborná, druhá a obzvlášť konec filmu mě nemile překvapil. Konec zahraný na city mi tam moc neseděl, ale přesto skvělý film.

Kult hákového kříže (1998)

Když běželi závěrečné titulky, tak jsem jen tupě zíral do monitoru. Skvělá ukázka toho, co může neonacismus a rasismus způsobit a také možnost toho, že se dá z toho i vykopat, ale všudypřítomné vzpomínky na dobu kdy Darek (Edward Norton) byl "skiňákem" zůstanou. Nehorázně smutný a pro mě překvapivý konec, čekal jsem úplně jiný.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Nejdříve SuperStar1, potom přišla SuperStar2, aby nova vymyslela něco nového tak na nás vystrčila X-factor, kde nehral hlavní roli zpěv, ale bláznivost, některých bláznů co se do této soutěže hlásí, chvíle napětí a nečekaně přichází SuperStar3, ne pardon ČeskoSlovenská Superstár, tak to se nám nova opět vyfikla. Velké dík patří za to, že zaplácne víkendový program na večer touto nekonečnou soutěží, místo toho aby dala nějaký normální film, ale co bychom od novy mohli čekat, i kdyby neběžela tato ptákovina tak na nás vystrčí 10x ohraný film s 50% hodnocením. 1* za konečně poprvé trochu inteligentní porotu.

Vinci (2004)

Jeden z dalších nenápadných filmů, který běžel na ČT2 (občas se tam vyloupnou pěkný filmy) a skvěle jsem se u něho pobavil.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zkraje mě to tolik nebralo, ale díl po dílu se stával lepším seriálem a momentálně novější série (tak cca od té doby co Sheldon poznal Amy) jsou fakt super!

Sejmi je všechny (2007)

Nic jiného než se smát trapným "akčním" scénám a ještě trapnějším hláškám mi nezbylo. Aspoň za tu slušnou porci zábavy, kde Clive Owen alias Chuck Norris všechny vystřílel s nekonečným zásobníkem dávám 1*. To se jen tak nevidí.

Veřejní nepřátelé (2009)

Trochu jiná gangsterka než ostatní. Nijak složitý příběh, není zde ani mnoho jmen, takže se v půlce filmu neztrácíte. Zajímavá kamera, skvělé přestřelky, výborná muzika a dobré herecké obsazení.

Odpor (2008)

Mnoho válečných filmů z prostředí 2. SV, se odehrává na známých místech. Tento nás ale zavede do Běloruska a do prostředí místních lesů, kde se ukrývá stále narůstající skupinka židů, kteří za žádnou cenu nechtějí zemřít. V místních lesích začínají nové životy, budují si nová obydlí a vedou partyzánský život a to všechno včetně bojových scén se mi na tomto filmu líbilo. Herecký výkon Daniela Craiga potvrdil moji oblibu k němu.