Rychle a zběsile 5 (2011)

Nááářez!! Vsadím se, že takovou nálož akce bych si doma nedokázal plně vychutnat, ale v kině to byla lahoda. Film bych podle traileru předem odsoudil, ale mě to prostě bavilo a dokážu přehlednout i smršť nepochopitelných scén a občas trapných dialogů. Vyzdvihnul bych již několikrát zmiňovaný pěstní souboj Diesel - "The Rock" a naopak odsoudil už pomalu umírající poslední scénu, kde to šlapalo na paty Kobře 11 v počtu zničených aut a vlastně všeho co stálo v cestě.

Maléry pana účetního (1980)

Jako malý jsem se u toho chlámal avšak s odstupem času je to pro mě komedie spíše nudnějšího rázu.

Láska a jiné závislosti (2010)

Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Zdálo se mi, že trailer prozradil vše a z 50% tomu tak bylo, avšak film mě i přes to bavil. Když opomenu typický americký konec, tak to nebylo tak strašné. Jake to zahrál docela v pohodě, moc jsem mu nevěřil, ale jako cukrouš v hlavní roli obstál.

127 hodin (2010)

S odstupem času jsem si uvědomil, jak moc mě tento film zasáhl. Na konci se z toho stávalo nervy drásající drama a já neustále musím myslet na tu beznaděj, kterou musela hlavní postava prožívat. James Franco ji zahrál naprosto úžasně a jsem rád, že jsem viděl již druhý nejlepší herecký výkon za poslední dobu, na který asi jen tak nezapomenu - (ten první byla Natalie v Černé labuti). Oboum dvoum bych tedy přál získat oscara. Mimo jiné také úžasný soundtrack, který byl jak šitý na míru ke každé scéně. Na závěr bych si dovolil citovat jednu větu, která je naprosto pravdivá a vystihuje celou podstatu filmu - "Na světě není nic silnějšího než vůle přežít".

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Skvělý výkon Jima a jeho nepřeberné množství grimas, mě dokázalo stále více a více bavit. Když k tomu ještě přičtu docela stravitelný dabing a pár nezapomenutelných hlášek Dejdara, tak musím přiznat, že mě tahle ač stupidní komedie opravdu bavila!

Nula od nuly pojde (2006)

Tak to je po dlouhý době hodně nadupaná komedie, kde se každou vteřinu něco děje a já se jen s otevřenou pusou a úsměvem na tváři nestačil divit co se ještě může stát. Simon Pegg a David S., kterého asi všichni znají z Přátel byla opravdu povedená dvojka a navíc celý film byl doprovázen bombovým soundtrackem, který jsem si ihned po shlédnutí musel stáhnout. Britové mají opravdu talent na komedie a tahle to opět jenom potvrzuje.

(1998)

Už než jsem si tento film pustil jsem tak trochu čekal, že bude mimo všechny normály a možná ho nepochopím a bohužel jsem se nemýlil. Příběh o bláznivém matematikovi, zavřeném na 3 zámky v bytě, kde má výpočetní techniku jak v NASA a snaží se celou dobu přijít na něco, čemu jsem ani na konci nerozuměl. Film mi přišel nesmyslný asi jako Fontána a atmosféra byla podobná té u Requiemu a to že dost (hudba, dávkování prášku, bláznovské stavy, atd.) – v tomto případě bych měl spíše říct že Requiem byl podobný Pí, protože tento film byl debut, ale já ho viděl až jako druhý. Aronofsky mně tedy opět nesedl do noty. Jsem zvědavý jak to dopadne s labutí, na kterou se chystám za nedlouho do kina.

Mechanik (2004)

Tak tímto filmem se pro mě Christian Bale stává legendou, hercem který si je schopný pro svou roli šáhnout až na dno svých sil. Když vyšel poprvé na scénu, tak jsem se docela lekl, vypadal jak kdyby právě vylezl z koncentračního táboru. Právě díky němu, skvěle vymyšlenému konci a vlastně celé atmosféře, která provázela tento film, se mi film opravdu líbil. Velké + pro tohoto herce a jen nerozumím tomu, proč si nevysloužil nominaci na oscara, jak už jsem zde četl.

Město (2010)

Trailer příjemně navnadil, ale film už tolik nepotěšil. Tuctová story o bandě lupičů, kde jeden z nich dospěje k názoru, že se chce změnit a ještě k tomu se zamiluje do nesprávné dívky. První polovina filmu utekla, druhá se už docela táhla, ale poslední loupež na konci filmu nebyla vůbec špatná. Co se týče akce, tak nemám co vytknout, ale ten příběh byl trošku jednoduchý o konci nemluvně. 3,5*

Black Books (2000) (seriál)

Myslel jsem si, že mi seriál sedne, protože britský humor mám docela rád, ale tady to nebylo tak vtipné a dobré jak jsem očekával. Slabší díly se střídaly lepšími a horší fórky s těmi hodně vtipnými. Jako celek však pouze za 3*. Ajťáci byly pro mě o 100% lepší.