Z cizího krev neteče (2013)

Opravdu skvělý překlad! Jinak jen další průměrná komedie, které by prospělo mít o 30 minut méně.

Stan Helsing (2009)

Čekal jsem to mnohem horší. Ze začátku to byla slušná sranda a já byl opravdu překvapen, jak jsem se bavil, ale ke konci filmu to ubíjela dlouhá délka. Vtip odpadal a únava se velmi brzy dostavila. Přesto slušná parodie na známe horory.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Příliš dlouhá délka filmu na tak jednoduchý příběh, který byl víceméně předvidatelný již od začátku. Je fakt, že nemusím zapeklité "gangsterky", ale zase nemohou být úplně přímočaré jako byla tato. Jednohubka, kterou drží na průměru dobrý výběr herců.

X-Men: První třída (2011)

"Go fuck yourself." Vsuvka s Wolverinem nejlepší! To jsem se opravdu zasmál. Jinak všechny díly X-Menu pro mě doposud byly průměrné, tenhle bych zařadil o něco výše a přidal mu hvězdu a půl navíc (4,5*). Parádní podívaná, dobrý výběr herců, krásné připomenutí celého příběhu a zjištění toho, jak to vůbec všechno začalo.

Velký Gatsby (2013)

Před shlédnutím Gatsbyho jsem se rozhodl, že bych si mohl přečíst knížku, která není příliš dlouhá, takže pro mě naprosto vyhovující (tím bych se však neměl ale chlubit). Kniha nebyla špatná a tak jsem se těšil na filmové zpracování. Vyrazil jsem na něj do kina ve 3D a to byl první kámen úrazu. Zaprvé moc nechápu, proč se zrovna takovéto filmy musejí dělat ve 3D, to už se to 3D musí cpát do všeho, i někam, kde není vůbec využito jako například tady? Za druhé mi dlouho trvalo, než jsem si na něj zvykl a celý film mi přišel ve 3D poněkud ponurý. Tmavé barvy, žádný kontrast. Docela zklamání. Co oceňuji jsou titulky, které dříve nebyly k vidění. Nicméně trojrozměrnému formátu se zas po čas vyhnu, vůbec mě nepotěšil, spíše zklamal. Myslím si, že ještě není na takové úrovni, na jaké by bylo třeba. Abych netlachal jenom o 3D, tak k filmu samotnému... . Film mě především potěšil svým dějem a příběhem který se velice dobře držel předlohy, někdy i dokonce doslovně, což si myslím, že je určitě fajn. Skvělé herecké výkony, výborné prostředí, zajímavý a dobrý soundtrack. Co mě trochu štvalo byly chvílemi dlouhé scény, které po chvíli spadly jen do nudného tlachání. Zcela jistě bylo kuprospěchu si přečíst předem knihu a jednotlivé scény si zařazovat do kontextu, avšak k dokonalosti tomu něco chybělo. V mém případě to nejspíš bylo 100% vtáhnutí do děje. To se nedostavilo, starý brachu. --- "My life, my life has got to be like this, it's got to keep going on."

Arrow (2012) (seriál)

Závěr první série mi přišel dost uspěchaný a ani ne moc vydařený. Jinak seriál jako celek drží pohromadě a líbí se mi, že v každém díle je postaráno o akci. Jsem zvědav, co si pro nás scenáristé připraví do série druhé.

Šmejdi (2013)

Je až k nevíře co se v naší zemi děje a čeho jsou lidi schopní. Některých stařenek mi bylo opravdu upřímně líto. Když jsem viděl jak si prodejci dokážou otvírat hubu i na mladou ženskou a jsou na ní drzí, tak jsem měl opravdovou chuť tam být a jednu tomu pupkatýmu hajzloj ubalit! Nemluvě o tom, jak jsou hrubý na důchodce.

Exponát roku 1827 (2008)

Je fajn vidět, že i kompletně němý film s němými herci dokáže bavit. Akční scény postrádali šťávu a byly místy i vtipné, což není úplně na škodu zasmát se policistům ČR.. :D Určitě bych se podíval znovu na tento film, kde nepadne jediné slovo, než koukat na zpackané dabingy u filmu zahraničních.

Sedm psychopatů (2012)

V Bruggách bylo o 100% lepší. Mělo to alespoň nějaký spád a bylo to mnohem vtipnější. Toto byla od začátku nuda a díky hercům, kteří mě dokázali občas rozesmát to není úplný odpad. Celkový nápad také zajímavý, ale jeho zpracování mi prostě nesedlo.

Sinister (2012)

Proč já se k těm hororům nechám vždycky překecat...