• Pohádka
  • Rodinný

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tohle je Sparta!! Nikdy se nevzdávající Sparta. Sparta chránící své ženy a děti. Sparta plná tvrdě vychovávaných mužů. Sparta plná Sparťanů ochotných padnout po boku svého krále. Jedna velká bitva, což už napovídá sám název, bitva, kde jde o boj, o strategii, o vítězství a odhodlání. Bokem jde vše ostatní, pocity, láska a dokonce i základní lidské potřeby, až tedy na jedno opravdu vychutnané jablíčko nad hromadou mrtvol. Musím se přiznat, že tento typ filmů nemám příliš v lásce, ale během sparťanského a perského běsnení jsem nejenže se nenudila, ale dokonce jsem se nechala váhnout přímo do boje. No málo platné, ale dívat se na 300 perfektně vypracovaných těl je prostě pastva pro oči :))

Štěstí (2005)

Český film je plný vztahů a hlavně plný dlouhých pohledů...strašně moc scén se odehrává pouze díky bráně do lidského srdce a tedy díky očím. Je sice pravda, že pohled řekne mnoho, ale z českého filmu se díky pohledům vytrácí akce a snad i děj...Hlavní hrdinka Monika se rozhodne obětovat své štěstí a starat se o děti své kamarádky, která je ubohá a pomatená...Obětuje tedy své štěstí ve prospěch štěstí dětí, což se jí jak jinak spíše vymstí...ale co z filmu vyplývá?? Možná jsem jen já nepochpila ony dlouhé a "vše(ne)říkající" pohledy našich českých herců...

Vratné lahve (2007)

Obrovská hluboká myšlenka, asi takhle bych celý příběh charakterizovala...nelíbila se mi pouze jedna věc a to noční sny pana Svěráka..což mi přišlo nudné. Je pravda, že film je pesimistický, ale řekněte mi, co optimistického se dá najít na životě učitele, který odchází do důchodu...asi mi dáte za pravdu, že nic. A přesto se najde ve filmu pár vtipných scén...i když vtipných pro diváka, nikoli pro postavy. Je to film, na kterým se musíte zamyslet, není to žádná oddychovka, ale jak říkám: obrovská hluboká myšlenka....reálná...

Ghost Rider (2007)

Ta jedna jediná ubohá hvězdička je za tu dost dobrou motorečku, pro které já mám prostě slabost a tak jí musím na tomto prapodivném dílku vyzdvihnout. Pro mě to nemělo děj hodný filmu a navíc to mělo spoustu chyb...a věřte mi, že pokud tohle napíšu já, absolutní laik, tak to už je opravdu co říct. Nicolas má sice hezky počítačově upravený tělíčko, ale jinak toho mnoho nepředvedl...mno na závěr doporučuji nevidět.

Rozchod! (2006)

Romantická komedie, která začíná vlastně od konce, tedy od rozchodu...zajímavé téma a hned od počátku mi vlastně bylo jasné, že tenhle film opět rozdělí svět na dva tábory: muži a ženy. A jak je zřejmé i z některých komentářů, tak pro muže byl ten špatný hrdina Jenniffer Aniston...ale pánové, vy jste si měli vzít z tohoto flmu zcela jiné poučení a ne to, že vlastně to, co děláte je naprosto běžné, že žena je vlastně takový uklízecí robot:) Jenže jak se tak dívám, tak muži si myslí, že vina je na naší straně, jelikož oni přece neumí číst naše myšlenky...Co z toho vyplývá?? asi jediné...s muži se musí zacházet jako s miminy...všechno jim dopodrobna vysvětlit a popsat:)

Casanova (2005)

Když jsem k tomutu filmu usedala, tak jsme od něj očekávala přesně to, čeho se mi dostalo. Romantika, krásný Heath Ledger, důvtip a spádný děj. Naproso to uspokojilo moje touhy, takže vřele doporučuji všem, co právě nemají naplněny své touhy a třeba tak nějak neví, po čem zrovna sáhnout...ale usedejte k tomuto dílku kvůli filmovému zážitku, kvůli známému svůdníkovi a nechte se rozmazlovat jeho neodolatelným šarmem.Neočekávejte nějaké nové zpracování známé legendy jménem Casanova, ale spíše osvěžení již známého. Jen jedna scéna mi přišla opravdu nezáživná a jaksi nelogická a sice, když je Casanova tajně ukájen svou nastávající pod stolem a přitom se vede rozhovor, kdy se nikdo příliš nezastavuje nad tím, že stůl se kymácí ze strany na stranu a že milý Casanova vydává prazvláštní zvuky...no, možná je to pouze moje kritičnost. A co si z tohoto filmu odnést ?? Snad jen nezapomenout na to, že Casanova...to je pouze jméno a záleží na každém z nás, komu ho přiřkneme...Casanova byl a bude, stačí se rozhlédnout :)

Moje krásná čarodějka (2005)

Možná patřím do té kategorie, která má ráda romantické filmy s dobrým koncem a špetkou humoru, protože mně se tahle "končící" čarodějka prostě líbila:) Fandila jsme jí, aby se ovládla a kouzla přestala používat, aby se z ní stala "normální" dívka. Ale určitě je to velké pokušení a když se nad tím tak zamýšlím, tak by se občas nějaké to kouzlo na ty arogantní a namyšlené frajírky hodilo:) Isabel a Jack nakonec zjistí, že láska je plná kouzel i sama o sobě a tudíž není nutné jí ještě nějakýmy čáry kořenit a máme tady happy end...ale přece jen...Isabel? vážně Ti nevadí, že Jack, podle jeho vlastních slov, miluje Samanthu?:))))

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

To je překvapení, to je překvapení...barevné postavičky:) Zajímalo by mě, jestli pan režiséér má doma aspoň jedno malý dítko. Každý ráno, kdy nad tím barevným světem těhlech čtyřech postaviček vyjde to roztomilé sluníčko je jen pouhým utahováním z dětského života. Nikdy bych na to nenechala svoje dítě koukat...prosté oblbování...můžu uznat jen jediné plus tohohle žlutozelenočervenofialového blázince...malým dětem se určitě lehce pamatují jména...nepřipadá to někomu jako dětské žvatlání?? PooooLaaLaaDDDDDipsyTitititiiiinkyWiiinky....že by to teda bylo věnované dětem, co se učí mluvit??

Krysař (2003)

Natočit film během 24 hodin??Blbost?Bylo to 31.prosince, co se Prahou proháněla skupinka „šílenců“, která se o to pokoušela. Náhodou jsem se v té době chystala na oslavu Silvestra právě na Staroměstkém náměstí a shoda okolností mě zavála až k té skupince, která natáčela film Krysař. Po pravdě, jinak bych se k tomu filmu ani nedostala a pochybuji, že bych na něj šla do kina, protože legenda o Krysařovi je mi už známá a i když jsem knížku od samotného tvůrce četla se zaujetím, myslím, že k tomuto filmu bych se neodhodlala. Nicméně jsem byla zvědavá, jak celé natačení dopadlo a co vlastně mohlo vzniknout z něčeho, co se natočí během 24 hodin. Můžu říct, že za 24 hodin se dá natočit „něco“, co je jako pohled z rychlíku, ale ne z toho našeho, který je pod štítem Českých drah, to by ještě šlo, prtože ten má většinou minimálně 30 minut zpoždění...

40 let panic (2005)

Já nevím, ale pořád si nejsem jistá, jestli někdo v týhle době může zažít to, co zažil ubohý hlavní hrdina Andy...40 let panic!!Není to děsná představa, učit se všemu až na stará kolena?? Každopádně styl, jakým je film natočený je na mě poněkud hrubý, ať už podle mě některými trapně vulgárními výrazy, tak i dlouhými, předlouhými scénami, které jsou prakticky o ničem. To, co zažívá Andy nemůže asi nikdo z nás posoudit...pochybuji o tom, že by někod zažil něco stejného:) Takže vlastně pro mě je tohle téma zcela neznámé a možná i proto je tato nepovedená komedie pro mě nezáživná.