Sasanka20

Sasanka20

okres Vyškov

<< předchozí 1 2 3
    • 11.10.2020  13:05

Jedná se o dokument, nebo spíš reality show? Nemůžu si pomoct, ale tento žánr mě opravdu hodně oslovil. Neuvěřitelně mě bavilo nahlížet pod pokličku jednoho z nejslavnějších anglických fotbalových klubů a sledovat, jak se reální fotbaloví hráči a členové realizačního týmu chovali a co říkali v době, kdy oni sami psali klubovou historii. Více takových sérií!

• 14.5.2020  12:28

STROP! Tenhle díl byl pro mě zatím nejlepší díl Zoufalek vůbec. Měl všechno - vtip, napětí, akci a na konci i dojímal. Prostě naprostá pecka, ze které jsem naprosto odpálenej.

• 6.4.2020  22:22
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Seriál, který jsem hrozně dlouho odkládal. A to hlavně z toho důvodu, že jsem celou dobu věděl, jak dopadne. A věděl jem, že to nebude happy end. Upřímně ale říkám, že takový konec jsem nečekal. Bylo to hrozně silný. Mám rád opravdu hodně snímků se sportovní tematikou, ale tohle je strop.

• 19.2.2020  09:01
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Před prvním dílem jsem si o seriálu moc nezjišťoval a nic moc jsem ani neočekával. Po úvodních titulcích se ale situace radikálně obrátila. V tu chvíli jsem totiž zjistil, že na režisérském křesle seděl David Fincher. Najednou jsem se těšil na to, co přijde. Bohužel rozjezd první série je na můj vkus až moc pomalý. Navíc se mi ze začátku pletly některé postavy a obecně se mi zdálo, že se sám seriál tak nějak hledal, než našel správnou provozní teplotu. Když se do ní ale v polovině série dostal, ze svých standardů už neslevil a vzestupný trend si podle mě držel až do konce druhé série. V krátkosti řečeno - slabší začátek, potom pecka, konec druhé série naprostý strop, opravdu mě mrzí, že nebude třetí.

• 26.11.2019  20:31
    Anne s E na konci (TV seriál) (2017)

Podle mě jeden z nejlepších seriálů EVER.

• 28.8.2019  22:49

Za mě strop. Hlavně "Never ending story" :-)

• 16.9.2017  20:57

Rok 2017 sice ještě nekončí, ale dle mého názoru tento film už letos nic nepřekoná! Tohle je naprostý skvost. Nemohu se dočkat, až si ho dám podruhé. A potřetí. A pak ještě jednou.

• 3.8.2016  22:56
    Znovu 17 (2009)

Po dlouhé době přišel zase film, který mě naprosto odpálil, takže jasných pět hvězdiček :-)

• 7.6.2013  14:11
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Po první sérii bych pět hvězdiček rozhodně nedal. Seriál se totiž až moc dlouho zahřívá a do správné provozní teploty se dostává až na začátku té druhé. Musím ale říct, že teď (po skončení druhé série) nasadili tvůrci laťku ohromně vysoko a já jsem opravdu dost zvědavý, s čím na nás vyrukují v nadcházejících epizodách.

• 18.2.2013  16:28

Vtip, kamera, hudba, odvaha a hlavně poznání. To jsou ty nejdůležitější ingredience, které tvůrci potřebovali pro namíchání vynikajícího afrického koktejlu, po jehož požití už mi nezbývá nic jiného, než ho ohodnotit tou nejvyšší možnou známkou. Klobouk dolů, pánové...a dámo :))

• 25.11.2012  21:56

Je pravda, že některé scény nevypadají zrovna dvakrát věrohodně.....ale komu na tom záleží, když voda je stejně mokrá a nebe pořád modrý? Jdu si zatancovat.

• 9.8.2012  15:26

Není to úplných 100%, ale pět hvězdiček dám. A to hlavně proto, že "Temný rytíř povstal" je důstojným zakončením celé batmanovské série. Nolan tentokrát ubral vtípků, přidal více emocí a celý film nabil silnými dialogy. Nikdo už asi nebude tak nechutně dobrý jako Heath Ledger v roli Jokera, ale i s Tomem Hardym, který tentokrát představuje hlavního záporáka, se jedná o mimořádný filmový zážitek, který stojí za to vidět.

• 9.4.2012  20:52

Dle mého názoru se jedná o jeden z nejoriginálnějších romantických příběhů, které v dnešní době může oko diváka vidět. Zpočátku jsem si sice říkal, že všichni hlavní hrdinové včetně vypravěče a trpaslíka cestujícího po světě jsou úplní magoři nebo taky že vidím nějak zeleně....Poté jsem ale poznal, že hlavní hrdinové (nyní už bez trpaslíka) jsou opravdu nehorázní magoři (myšleno v dobrém) a taky že opravdu všude zelenou barvu vidím ... Tohle je ale opravdu jen minimum z výčtu těch mnoha věcí, které dělají z tohoto filmu to, čím opravdu je a čím se může chlubit............A nyní ještě krátký přepis pro mého milovaného bratrance Kubu: "Pokud člověk chce dokončit základní vzdělání, musí tohle bezpochyby vidět."

• 13.3.2012  22:36

Opravdu originální film, který má blíže ke komedii než k dramatu, což se mi vzhledem ke zpracovávanému tématu líbilo. Zprvu se mi do něj ani moc nechtělo, ale hned po prvních minutách jsem poznal, že se bude na co koukat. A taky že bylo! Hlavní hrdinové spolu vytvořili vynikající herecký pár a společně se (alespoň z mého pohledu) zasloužili o zrození nové filmové senzace roku 2011!

• 6.3.2012  22:27

Co na tom, že Bullet for my Valentine prezentují pouze písničky ze svého (v té době) jediného alba? I tak dokazují, že mají ohromný talent a hlavně chuť hrát vynikající hudbu, která se určitě nebude líbit všem... A právě v tom je kouzlo kapely, která mě přesvědčila o tom, že Brixton nebude má poslední zastávka v mém malém turné za jejím poznáním.

• 6.3.2012  22:15
    Metallica - koncert v Nimes (koncert) (2009)

Sice jsem tam nebyl, ale i tak na mě dost zapůsobila atmosféra starověkého amfiteátru, v jehož prostorách Metallica nahrála asi svůj nejlepší živák, který jsem kdy od této kapely kapel viděl. Na celé show se mi líbila hlavně poslední písnička Seek and Destroy, na níž všichni bedňáci nachystali ty černé nafukovací míče, do nichž posléze všichni (ale hlavně Kirk Hammett) kopou a atakují jimi nevinné přihlížející...:)))

• 27.2.2012  21:29

Sedm statečných se statečně prodralo na první místo mých nejoblíbenějších westernů a myslím, že tam bez problémů zůstane. Hlavním důvodem jsou výborné výkony herců (zvláště Steva McQueena), přiměřená dávka humoru a v neposlední řadě vyobrazení divokého západu jako místa, kde ještě chlapi mají koule a taky se podle toho chovají!

• 27.2.2012  20:56

Všechno dle mého názoru sedlo tak, jak mělo, a tak vznikl vynikající film, který se může pochlubit především výborně propracovanými charaktery, svělými hláškami a (na animák) až nezvykle dobrým závěrem, který celý snímek posunul o třídu výš, a ne o dvě níž, jak to mají některé dobře rozjeté animované filmy ve zvyku! Strašák Sulley, vtipálek Mike Wazowski a roztomilá dívenka Boo pro mě tedy budou vždy znamenat něco víc, než jen pohodově strávenou hodinu a půl před televizní obrazovkou.

• 26.2.2012  16:21
    Avatar (2009)

Vzpomínám si, že jednou o vánočních prázdninách jsem nevěděl do čeho píchnout, a tak ségra navrhla, že bychom mohli jít do kina, s čímž jsem jakožto "budoucí filmový fanoušek" souhlasil. Jediný žánr, který opravdu nemusím je horor, ale protože vím, že sestra by sama od sebe na nic takového nešla, výběr filmu jsem nechal čistě na ní. Jenže potom mi ukázala trailer k filmu, který vybrala (Avatar), a já se (trošku) začal bát, že se v kině budu (hodně) bát. Ale i tak jsem nakonec souhlasil s tím, že to bereme. Čím kratší však byla doba do začátku promítání, tím víc jsem měl stažené půlky. Poté jsme ale přišli do kinosálu, kde věkový průměr nepřesáhl 10 let. A tak jsem si začal říkat, že se někde musela stát chyba....Jenomže žádná chyba se nikde nestala! Bylo to tím, že lístky jsme si nekoupili na horor, jak jsem si zprvu myslel (já bláhový), ale na pohádku, z níž se nakonec vyklubal originální a ve většině případů naprosto dech beroucí film, který si hraje s detaily, nešetří s romantikou a hlavně končí dobře (spoiler :D) - prostě tak, jak správná pohádka končit má!

• 12.2.2012  16:27
    Warrior (2011)

Upřímně ani nevím, jestli je něco, co bych sem mohl napsat, abych dobře vyjádřil věškeré pocity, které ve mně tento film vyvolal. Možná by to mohlo být něco jako: "Nejlepší filmový zážitek za hodně dlouhou dobu." nebo: "Snad nikdy jsem u filmu nebrečel tolik, jako tomu bylo dnes, kdy jsem se díval na Warriora. ", i tak si ale myslím, že taková slova jsou naprosto zbytečná, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně prožít! Takže vám, kteří jste ještě neměli to štěstí, přeji příjemnou "zábavu" :))

• 10.2.2012  13:39

Výborná komedie z předválečného období, při níž se moc rád zasměju všem těm vylomeninám, které vyvádí hlavně nenapravitelný Peterka a student Kulík, jehož jméno a výborné přesvědčovací schopnosti v jakékoli záležitosti mě nikdy nenechají v klidu. Jednoduše se jedná o jedno z toho nejlepšího, čímž se "naše" kinematografie (a pan Peťule) může chlubit!

• 7.2.2012  17:43

Žádnou moc velkou delikatesu jsem od tohoto filmu nečekal. Hodný, zlý a ošklivý je ale taková velice dobrá polévka, jejíž kuchař věděl, co vaří, a tak ani nepřesolil, ani nepřepepřil...všechny chutě jednoduše výborně vyvážil tak, že nakonec si všichni chtějí opsat recept, jenže získáním stejného receptu nezískáte stejnou polévku! Možná taky proto, že už došly všechny HUDEBNÍ ingredience, díky nimž mi tato polévka tolik chutnala!

• 6.2.2012  16:30

Tohle je nejlepší live vystoupení Avenged Sevenfold, které jsem viděl. Moc se mi líbí nejen ty písničky, ale i hlášky Matta Shadowse, doprovodná videoprojekce a hlavně um všech členů kapely předvést vynikající show, na kterou se jen tak nezapomíná!

• 28.1.2012  21:56

Zdá se mi, že David Fincher se po filmech, jakými jsou The Social Network nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona, vrací ke stylu filmů, na který jsem u něj byl zvykly a díky němuž se mi taky tento režisér dostal do podvědomí. A upřímně si myslím, že dobře dělá, protože tohle mu prostě jde! Muži, kteří nenávidí ženy je snímek, který má svoje mouchy, ale já mu i přesto dám pět hvězdiček hlavně proto, že David Fincher je zpět mezi živými. Na závěr bych mu ještě rád popřál, aby tu s námi vydržel co nejdéle, než se zase rozhodne vyrábět knoflíky nebo usilovně vynalézat sociální sítě!

• 27.1.2012  17:29
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Musím říct, že čtyři série tohoto britského sitcomu mi dlouho ležely doma, než jsem se odvážil pustit si první díl. Slyšel jsem, že se jedná o kvalitní seriál, ale když má člověk rozbolavělou bránici po tom, co vypne HIMYM nebo TBBT, tak se mu do žádných Ajťáků už moc nechce....Když mě už ale sledování těchto dvou sitcomů omrzelo a já si zapnul první díl IT Crowd, skoro jsem nevěřil tomu, co jsem právě viděl. Bylo to v tolika věcech nové a hlavně mnohem vtipnější než HIMYM a TBBT, že jsem si IT Crowd rázem zamiloval a za několik dní jsem stihl zhlédnout všechny série, čehož teď trošku lituji, protože jsem zatím nenašel nic tak dobrého, co bych mohl začít znovu sledovat....a tak mi asi nezbývá nic jiného, než se vrátit k nekonečnému HIMYM, které pomalu ale jistě ztrácí na kvalitě, nebo TBBT, jehož postavy mi už DLOUHO nenabídly nic nového....Pro mě je tedy IT Crowd suverénem mezi sitcomy, které jsem měl zatím možnost vidět.

• 24.1.2012  19:26

Podle mě se jedná o nejlepší teenagerovskou komedii, kterou jsem kdy viděl. Celých 94 minut se člověk dívá na sympatické herce (Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levvit), směje se nenuceným vtipům, poslouchá punk-rockovou hudbu, která se k příběhu z americké střední školy výborně hodí, a hlavně nemusí trpět u oplzlých vtipů, jako tomu je to u mé velice neoblíbené filmové série "American Pie". Také si myslím, že tento film v českém znění obsahuje mnoho nesmrtelných hlášek, za které patří dík všem překladatelům, kteří se na filmu podíleli :)))

• 24.1.2012  19:24

Amores Perros je první film, který jsem od Alejandra Gonzála Iňárrita viděl. Asi navždycky už u mě bude mít mezi jeho filmy svoje první místo. A to hlavně kvůli tomu, že díky Amores Perros jsem si tohoto mexického režiséra zamiloval. Nejen v tomto filmu, ale i v ostatních jeho snímcích, se mi moc líbí, jak umí pracovat s časovými liniemi, jak všechno plete mezi sebe a díky tomu celý film graduje a nabírá na otáčkách. V neposlední řadě se mi také líbí realistické znázornění všech problémů hlavních postav a jejich osudy, které nejsou nejšťastnější, ale o to více emotivnější. Amorres Perros tedy u mě bude vždy tím filmem, od kterého jsem nic nečekal a nic o něm nevěděl, ale nakonec se z něj vyklubal mistrovský kousek z rukou geniálního režiséra.

• 24.1.2012  19:23

Před tím než jsem se na tento film podíval, jsem si přečetl několik recenzí, které nebyly moc pozitivní. Myslím, že lidé, kterým se film nelíbil, ho asi přesně nepochopili. Já v něm totiž viděl tolik moudra, životní pravdy, metafor....a to ani nemluvím o nádherných záběrech přírody, hudbě a vynikajících hereckých výkonech. Na konci filmu jsem skoro brečel a přitom se usmíval. Je to prostě film, který ukazuje mnoho, ale ne každý uvidí všechno!

• 27.3.2020  12:43
    Dobré místo - Série 1 (série) (2016)

Po shlédnutí pilotního dílu jsem neměl moc chuť na další. Dal jsem tomu ale šanci a pokračoval dál. Nakonec se ze seriálu vyklubal "dost dobrej" bizár plný výstředního humoru, který mi (během apokalypsy) dokázal značně polechtat bránici. Jsem proto zvědavý na druhou sérii.

• 21.10.2019  22:05

První polovina filmu byla podle mě skvěle rozjetá a hrozně moc mě bavila. Druhá dost ubrala na tempu - začaly se malinko opakovat vtípky a události byly lehce předvídatelné - takže musím přiznat, že jsem se ke konci i trošku nudil. Vysoké hodnocení dávám hlavně za brilantní taneční scénu v hotelu, u které jsem se smál na celý žlutý vlak pana Jančury. Tímto zdravím spolucestující ve spoji z Prahy do Bratislavy :-)

<< předchozí 1 2 3