Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Akční
  • Dobrodružný

Poslední recenze (20)

plakát

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (TV seriál) 

To je jako když se udělá pěkný jarní den a vy si po dlouhé době vyjedete na kole. Všechno je skvělé, sluníčko svítí, dýcháte čerstvý vzduch a máte dobrý pocit. Jenže pak se asi v polovině cesty začne zatahovat a vám pomalu začínají docházet síly, pořád si ale říkáte, že to zvládnete. A pak začne pršet a vy dojíždíte domů otrávení a zničení.. Se snižováním hodnocení si počkám ještě na poslední sérii, ale už teď můžu říct že vývoj tohoto seriálu je pro mě zklamáním.

plakát

Kauza Cervanová (2013) 

Jako dokumentárnímu filmu by se tomuto snímku jistě dala vytknout jistá dávka neobjektivity. Je poměrně jasné, na které straně tvůrce stojí a to je podepřeno jednostranným přístupem. Prakticky se nesetkáme s žádnou relevantní reakcí protistrany. Tohle však nepovažuji za hlavní chybu filmu. Chybou je podle mě nedostatečné uvedení kontextu situace. Chápu, že režisér považoval za nejdůležitější výpovědi odsouzených a ostatních lidí, kteří měli s případem něco společného. Takový přístup, kdy diváka nechá poslouchat a utvářet si názor na celou kauzu bez toho, aniž by příliš zasahoval do příběhu, je sympatický. Nicméně v takto složitém případu není těžké se ztratit a jistá zmatenost zvoleného postupu, kdy někdy trvá než se divák jakž takž zorientuje kdo a o čem to vlastně zrovna mluví, tomu příliš nepomáhá. Po skončení filmu tedy zůstalo poměrně hodně nezodpovězených otázek a nejasností. Mnohé z nich osvětlila následující debata s Robertem Kirhoffem. Zde v negativních komentářích je zmiňován argument, že není jasné, proč pokud byl proces vykonstruován, byly vybrány děti komunistických pohlavárů. To režisér vysvětloval tak, že původně byl případ jako nevyřešený odložen, načež matka Cervanové proti tomu aktivně vystupovala a poslala i dopis Husákovi, ve kterém stálo, že je přesvědčená, že vražda její dcery nebyla vyřešena, protože pachatelé jsou dětmi vysoce postavených komunistů, a pokud nezjedná nápravu, bude s tímto názorem veřejně vystupovat. Toho se Husák zalekl a nařídil vybrat děti sice ne na důležitých pozicích postavených, přesto komunistů. Matka Cervanové prý v dokumentu odmítla vystoupit. Problém však je, že to se z dokumentu nedozvíme a chybí to tam. Otázkou zůstává postoj porežimních soudů. Sporných otázek je zde mnohem více, např. arabská linka. Co se tehdy doopravdy stalo se asi nikdy nedozvíme, ale to poselství je neocenitelné. Člověk by nikdy neměl slepě věřit tomu co je mu předkládáno, ale zkoumat, pochybovat, hledat informace. Dokument i vyznění by samozřejmě mohly být jiné, kdyby se věnoval větší prostor i pohledu z druhé strany. Osobně se ale přikláním na stranu odsouzených.

plakát

Zpátky ve hře (2012) 

Vykonstruovaná nuda s těmi nejohranějšími motivy. Jak mám ráda Clinta tak tohle mě vubec nebavilo. Nabízí se jeho samého paralela s Gusem. Všichni víme, že je pořád skvělý, ale i když je pořád mnohem lepší než spousta ostatních, už to není co to bývalo. Ale věřím, že to ještě nebylo jeho poslední slovo. No a stejně jako v mnoha v poslední době viděných filmech se mi nelíbila romantická dvojice.

Poslední hodnocení (1 543)

Rocketman (2019)

30.07.2021

Chalupáři (1975) (TV seriál)

21.06.2021

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

17.05.2021

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

03.04.2021

Zrádci (2020) (TV seriál)

22.03.2021

Osobní život díry (2020)

13.03.2021

Sviňa (2020)

22.02.2021

Čintamani & podvodník (1964)

08.02.2021

Božena (2021) (TV seriál)

04.02.2021

Reklama

Ovládací panel
5 bodů

Reklama

Reklama