Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Stačilo pár ukázek, aby mě seriál zaujal.. první díl, abych našla zalíbení v hlavní postavě.. a dva díly k tomu, abych se zamilovala do úvodní znělky. Seriál je velmi chytlavý, i když děj místy kolísá k méně zajímavým pasážím. Musím vyzdvihnout první polovinu série, kde se děj krásně rozjížděl.. atmosféra prostředí a spiritualisticky laděný sériový vrah.. do toho jeden lehce narušený detektiv s tajemnou minulostí, který se posléze stává posedlý hledáním tohoto vraha. Skvělé herecké výkony a scénář.

Zmizení (2013)

Napínavé a nepředvídatelné až do samého konce. Prostě luxus.

Ida (2013)

Musím vyzdvihnout zejména bravurní kompozici obrazu, která mě uchvátila daleko více než samotné dění. Co záběr, to dechberoucí unikát. Černobílé zpracování se do poválečného období hodí a zvýrazňuje tak chladnou melancholii příběhu.

Sherlock Holmes (2009)

Hlavními pilíři tohoto filmu je násilí a velmi efektní akční scény. Občas se tam mihne něco vtipného, ale to je tak vše, co se tu dá vypíchnout. Mám-li srovnat s britským zpracováním Sherlocka, tato americká verze u mě prohrává. Schází mi tu Sherlockův důvtip, který tu vlastně je, ale tak nějak mi zaniká v jeho agresivním chování a všech těch adrenalinem nadopovaných akčních výjevech. A bohužel, jsem proti Robertovi zaujatá.. nemusím ho stejně tak jako marvelovky.

Štiky (2018) (pořad) odpad!

Jednou takhle večer, předpokládám, že nějakým nedopatřením, přepnula moje máma na televizní kanál, kde zrovna vysílali tento pořad. Ze zvědavosti jsme na kousek mrkly. Americké a německé reality show mají aspoň nízkou úroveň, tohle má úroveň -100 % na škále od 0 do 100 %. Vzhledem k tomu, že druh Homo sapiens sapiens má dobře vyvinutou centrální nervovou soustavu, individua účinkující v této "reality" bychom měli zařadit do vlastního druhu, který pozbyl funkce používat svůj mozek. Drahá televize Primo, proč tohle vůbec vysíláte? Málem jsem z toho vyzvracela své vnitřnosti.

Tvář vody (2017)

Poněkud netradiční milostný příběh, který mohl být na můj vkus podrobněji zpracován a obohacen o fantasy prvky. Některých scén naopak mohl být film ušetřen a nemusel tak být prodlužován nepraktickými zbytečnostmi. Obvykle chyby ve filmech nepostřehnu, ale zde byly až nápadně okaté (jako např. ohýbání přišitých prstů..) Na film jsem se velmi těšila a i přes ty menší nedostatky mohu potvrdit, že mé očekávání bylo splněno.

Coco (2017)

Musím přiznat, že námět na zpracování je výtečný! Všechny ty efekty, barvy, vysmátý Miguel a příběh.. který má pro mě bohužel místy mezery, kdy jsem se nudila. A když já se u filmu nudím, tak usínám a nebo film vypínám. Z toho důvodu snižuji hodnocení na rovný 3 stars. Škoda. A nezachránil to ani ten dojemný závěr.

Mlčení šunek (1994) odpad!

Naprosto trapný a nudný rádoby komediální film, kde na vtipných scénách není absolutně nic vtipného.

Donnie Darko (2001)

Na film jsem se těšila zejména díky výborným ohlasům a jeho zařazení v top třícítce nejlepších filmů. Možná jen špatná konstelace hvězd nad mou hlavou či chybné zapojení příslušných neuronů, ale film se mi nelíbil a z větší části pravděpodobně zůstal nepochopen. Nápad zpracování zajímavý, avšak poněkud bez šťávy. Červí díry jsou fascinující, ale v trochu jiném kontextu. Hlavní postava je pořádně ujetej psychouš, jehož počínání ve filmu mě aspoň dostatečně zajímalo k tomu, abych se dodívala až do konce.

Výměna (2008)

Naprosto strhující příběh, až by jeden nevěřil, že se doopravdy stal. Film je velmi emotivní a to díky tomu, že Angelina dokázala naprosto bravurně zahrát svou roli. Myslím si, její výkon byl určitě hoden i nějaké té ceny v sekci nejlepší herečka. Škoda, že se nedostala dál než k nominaci. Díky výbornému zpracování vás film až do svého konce bude živit nadějí, že malý Walter stále žije. Je opravdu kruté, jak tehdejší zkorumpovaná policie měla pomáhat a chránit.