• Pohádka

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Tuhle komedii mám ráda. Kate Hudsonová mě v poloze blbky několikrát nadstandartně rozesmívá, a sladký konec mi zde výjimečně nevadil.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Milé, barevné a vkusné pokoukání s nápadem. Originální případy, originálně řešeny. Takové pohádkové “krimi“, na které bych klidně nechala koukat i děti.

Naše děti (2001) (TV film)

Ne ne, tohle pro mě není. Jediný hezký byla ještě nezvrásněná Zlata Adamovská. Příběh o ničem, s šíleným koncem. A Škultéty na mě působil jako kdyby si něco šňupnul. Na můj vkus dost přehrával. Ztracených 80 minut.

Prázdniny (2006)

Zapadlý domeček mezi britskými poli, večery trávené u krbu a knihy, nevlídné počasí. Na druhé straně vila s bazénem v LA, bujaré večírky, podpatky a honosné večeře. Tvůrci nádherně vykreslili ve filmu tyto dva protiklady! Ovšem zbytek je jen nevýrazná romantická komedie, které trošku přilepšil stařičký umělec, a Grahamovy dvě dcery, díky nimž nebyla Amandina cesta za štěstím tak jednoduchá.

Táta na plný úvazek (2004)

Skvělý výkon Raquel Castro v roli malé Gertie! Akorát bych asi k dceřině chování nebyla tak shovívavá jako Olie, a občas by dostala pořádnej vejprask za drzost. Film mě nenudil, za což zřejmě vděčím Mayině rozpustilé povaze, Gertině protřelé puse, nebo nečekaným scénám (napříkald když se setká Olie s Willem Smithem). A na to, že mi nebyl Ben Affleck nikdy sympatický, musím uznat, že je to pěknej chlap! ;-)

Autor! Autor! (1982)

Milý, chytrý a zábavný snímek. Místy trošku táhlejší, ale kompenzuje to Al Pacinova vyřídilka, a ráznost a nátura jeho vyženěného španělského syna (smála jsem se u každého jeho výstupu!).

Piráti na vlnách (2009)

Moje doposud největší filmové zklamání, které bohužel nezachránily ani dokonalé retro obrazy. Očekávala jsem rocknrollovej nářez s prvky parodie, a dostala laciné rádobyfórky od bandy slizounů. Film jsem ani nedokoukala!

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Zpočátku jsem tomuhle seriálu nevěnovala moc pozornosti. Bavily mě akorát fórky sluhy Nilese. S odstupem času, a možná i po shlédnutí mnoha dílů typově podobného Deníku zasloužilé matky, mi i Fren Fajnová připadá fajnová. Vydařený sitcom.