J.Connor

J.Connor

Josef K

okres Chomutov

homepage

50 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
  • 12.9.2020
  Red Hot Chili Peppers - Dark Necessities (hudební videoklip) (2016)

  Dark Necessities je úvodním singlem z jedenáctého alba Red Hot Chili Peppers nazvaného The Getaway. Režie klipu se ujala známá herečka Olivia Wilde, pro níž znamenal jednu z prvních příležitostí její počínající režisérské dráhy. Video zobrazuje mladé bezstarostné skateboardistky, které si plnými doušky užívají svobody v různých lokacích Los Angeles, což střídají záběry na kapelu přehrávající svým typicky uvolněným stylem daný song.

  • 20.8.2020
  Red Hot Chili Peppers - My Friends (hudební videoklip) (1995)

  My Friends je druhým singlem z šestého alba Red Hot Chili Peppers nazvaného One Hot Minute. Skupina se k této desce dodnes staví rezervovaně a k jejímu repertoáru se v podstatě nevrací. Snový videoklip zachycuje členy kapely v různých bizarních kreacích plujících na malé bárce po jezeře. Režie se sice ujal slovutný tvůrce Anton Corbijn, nicméně video potkal podobný osud jako desku. Skupina s ním nebyla spokojena a po jeho dokončení natočila zcela jinou a podstatně civilnější verzi, která je zachycuje při hraní ve studiu.

  • 24.7.2020
  Faith No More - Last Cup of Sorrow (hudební videoklip) (1997)

  Last Cup of Sorrow je druhým singlem ze šestého alba Faith No More nazvaného Album of the Year, které v České republice mimo jiné proslulo svým přebalem s fotografií Tomáše Gariggue Masaryka. Doprovodné video s parodickým nádechem odkazuje na legendární film Alfreda Hitchcocka Vertigo. Jednalo se o jednu z prvních režisérských příležitostí pro Josepha Kahna, pozdějšího matadora především mainstreamové videoklipové tvorby.

  • 6.7.2020
  Faith No More: Live at the Brixton Academy (koncert) (1990)

  Záznam koncertu Faith No More z londýnské Brixton Academy, který se uskutečnil 28. dubna 1990 během doprovodného turné k jejich třetímu studiovému albu The Real Thing. Záznam vyšel na VHS, později v roce 2006 také na DVD spolu s kolekcí videoklipů Who Cares a Lot? Tracklist: 1. From out of Nowhere 2. Falling to Pieces 3. The Real Thing 4. Underwater Love 5. As the Worm Turns 6. Edge of the World 7. We Care a Lot 8. Epic 9. Woodpecker from Mars 10. Zombie Eaters 11. War Pigs.

  • 6.7.2020
  La casa con la scala nel buio (1983)

  Začínající skladatel filmové hudby Bruno (Andrea Occhipinti) je najat režisérkou Sandrou (Anny Papa), aby složil hudební doprovod k jejímu novému hororu. Hudebník chce věnovat svému dílu maximální soustředění, a tak využije nabídku na pobyt v dočasně neobsazené luxusní vile. Po několika podivných událostech v okolí domu Bruno pojme podezření, že děsivý snímek zde zřejmě našel svůj reálný předobraz.

  • 21.6.2020
  Depeche Mode - Personal Jesus (hudební videoklip) (1989)

  Personal Jesus je prvním singlem ze sedmého alba Depeche Mode nazvaného Violator, je inspirován knihou Elvis and Me, autobiografií Presleyho manželky Priscilly. Píseň se stala jedním z největších hitů Depeche Mode a jedním ze zlatých hřebů jejich koncertů. Doprovodné video vytvořil tradiční spolupracovník kapely Anton Corbijn, jednalo se o první barevný klip, který pro skupinu natočil. Westernové pojetí klipu konvenuje instrumentální stránce písně, natáčelo se ve španělské poušti Tabernas v provincii Almería.

  • 20.6.2020
  Křičí, Drakula, křičí (1973)

  Královna voodoo v Los Angeles umírá, na smrtelné posteli nástupcem jmenuje svou učenku Lisu (Pam Grier). Takovou nehoráznost však nehodlá tolerovat královnin syn Willis (Richard Lawson). Aby se pomstil, vyvolá z hrobu upíra, afrického prince Mamuwaldeho (William Marshall), doufajíc, že mu bude nápomocen v jeho plánu odvety. Dávné a mocné zlo však nelze tak snadnou spoutat.

  • 11.6.2020
  Smrtící diamant (1988)

  Dobrodruh Raymond Keaton (Lance Henriksen) při expedici do Jižní Ameriky odcizí indiánům obří diamant. O vzácném kameni pomlčí jak před manželkou Laurou (Lisa Eilbacher), tak před svou chamtivou a všehoschopnou mecenáškou Elisou (Maud Adams). Elisa však není zdaleka sama, kdo tuší, že Raymond tentokrát narazil na zlatou žílu. Když Raymond za podivných okolností zahyne při autonehodě, všichni zájemci o vzácné zboží se začnou soustředit na nic netušící Lauru.

  • 25.5.2020
  Something to Do with Death (2003)

  Poslední z triptychu dokumentů z roku 2003 o natáčení legendárního westernu Tenkrát na Západě (dalšími jsou The Wages of Sin a An Opera of Violence). Tato část se zaměřuje především na okolnosti uvedení filmu, jeho přijetí a vliv na pozdější snímky.

  • 25.5.2020
  Wages of Sin, The (2003)

  Druhý z triptychu dokumentů z roku 2003 o natáčení legendárního westernu Tenkrát na Západě (dalšími jsou An Opera of Violence a Something to do with Death). Tato část se zaměřuje především na výtvarnou stránku filmu, tedy hlavně na kameru, lokace a kulisy, jakož i na kostýmy a makeup.

  • 25.5.2020
  Opera of Violence, An (2003)

  První z triptychu dokumentů z roku 2003 o natáčení legendárního westernu Tenkrát na Západě (dalšími jsou The Wages of Sin a Something to do with Death). Tato část se zaměřuje především na okolnosti vzniku filmu a angažování jednotlivých tvůrců, zejména pak co se týče hereckého obsazení.

  • 11.5.2020
  Depeche Mode - Enjoy The Silence (hudební videoklip) (1990)

  Enjoy the Silence je druhým singlem ze sedmého alba Depeche Mode nazvaného Violator. Leitmotivem videoklipu odkazujícího na Malého prince je frontman David Gahan v královském převleku, kterak s plážovým lehátkem putuje Skotskou vysočinou, zasněženými Alpami a po portugalském pobřeží. Členové kapely napoprvé ideu předestřenou Antonem Corbijnem odmítli, aby se nakonec klip stal jedním z nejikoničtějších a nejpopulárnějších, který kdy Depeche Mode představili.

  • 28.4.2020
  Žádný osud, jen ten který uděláme (2003)

  James Cameron a tvůrci speciálních efektů vzpomínají na vznik trikových scén ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování, který byl v tomto ohledu přelomovým. Z vlivu tohoto snímku na svou pozdější tvorbu se v krátkém dokumentu vyznává také tvůrce trilogie Pán prstenů Peter Jackson.

  • 28.4.2020
  Stabbing at Leia's 22nd Birthday (2007)

  Fanouškovská miniatura odkazující na svět Hvězdných válek. Nacházíme se na divoké oslavě narozenin, alkohol teče proudem a mezi mladíky dojde k šarvátce. Jistě běžná situace, ovšem nikoli pokud do hry vstoupí světelné meče...

  • 28.4.2020
  Betlém (1947)

  Na venkov dorazila zima, je konec adventu, podává se štědrovečerní večeře. Vesničané směřují vzdát hold narození Krista k vesnickému betlému... Film je součástí souboru Špalíček, Trnkova prvního celovečerního filmu pojednávajícího o českých zvycích, tradicích a legendách na pozadí čtyř ročních období. Dílo bylo inspirováno Špalíčkem národních písní a říkadel Mikoláše Alše.

  • 28.4.2020
  Jaro (1947)

  Poetická miniatura o příchodu jara na český venkov. Film je součástí souboru Špalíček, Trnkova prvního celovečerního filmu pojednávajícího o českých zvycích, tradicích a legendách na pozadí čtyř ročních období. Dílo bylo inspirováno Špalíčkem národních písní a říkadel Mikoláše Alše.

  • 28.4.2020
  Legenda o sv. Prokopu (1947)

  Bouře zažene poutníky do útulné chalupy, kde stařec vypravuje příběh svatého Prokopa, české světce, patrona horníků a zemědělců. Film je součástí souboru Špalíček, Trnkova prvního celovečerního filmu pojednávajícího o českých zvycích, tradicích a legendách na pozadí čtyř ročních období. Dílo bylo inspirováno Špalíčkem národních písní a říkadel Mikoláše Alše.

  • 28.4.2020
  Masopust (1947)

  Masopustní veselí na českém venkově. Film je součástí souboru Špalíček, Trnkova prvního celovečerního filmu pojednávajícího o českých zvycích, tradicích a legendách na pozadí čtyř ročních období. Dílo bylo inspirováno Špalíčkem národních písní a říkadel Mikoláše Alše.

  • 28.4.2020
  Posvícení (1947)

  Je tu podzim, konec polních prací a vesničané připravují bohaté posvícení, válečný veterán vzpomíná na své krušné osudy z mládí...  Film je součástí souboru Špalíček, Trnkova prvního celovečerního filmu pojednávajícího o českých zvycích, tradicích a legendách na pozadí čtyř ročních období. Dílo bylo inspirováno Špalíčkem národních písní a říkadel Mikoláše Alše.

  • 28.4.2020
  Pouť (1947)

  Do vsi přijela pouť, jež nabízí řadu tradičních povyražení včetně působivé ukázky českého loutkářství. Loutkáři vyprávějí příběh českého zemana, který nechtěl provdat dceru za tureckého knížete... Film je součástí souboru Špalíček, Trnkova prvního celovečerního filmu pojednávajícího o českých zvycích, tradicích a legendách na pozadí čtyř ročních období. Dílo bylo inspirováno Špalíčkem národních písní a říkadel Mikoláše Alše.

  • 24.4.2020
  T.G.: Psychic Rally in Heaven (1981)

  Filmová montáž Dereka Jarmana zachycující fragment vystoupení spřízněné skupiny Throbbing Gristle, jejíž členové s Jarmanem spolupracovali na hudebním doprovodu k několika filmům. Koncert se odehrál dne 23. prosince 1980 v kultovním londýnském klubu Heaven. Jednalo se o jedno z posledních vystoupení skupiny před ukončením činnosti v roce 1981.

  • 23.4.2020
  Coil: Tainted Love (hudební videoklip) (1985)

  Skladba vyšla na singlu Panic z debutového alba Coil Scatology. Jde o pochmurnou a atmosférickou coververzi známého hitu, která reflektuje tehdy eskalující hrozbu AIDS. Píseň ze 60. let proslavila především verze z roku 1981 od britské skupiny Soft Cell, jejíž zpěvák Marc Almond se kromě ústředního dua členů Coil v klipu také objevuje. Výtěžek z prodeje singlu byl věnován na výzkum HIV, videoklip do své stálé expozice zakoupilo Museum of Modern Art v New Yorku.

  • 15.4.2020
  The Social Network: Swarmatron (2011)

  Trent Reznor ve svém studiu předvádí swarmatron, unikátní a raritní analogový syntezátor, jehož autory jsou bratranci Dewanové z New Yorku. Tento nástroj Reznor využil při skládání Oscarem oceněného hudebního doprovodu k filmu The Social Network. Krátký dokument vyšel jako bonus na DVD ke zmíněnému filmu.

  • 15.4.2020
  The Social Network: Trent Reznor, Atticus Ross and David Fincher on the Score (2011)

  Trent Reznor a Atticus Ross osvětlují, jak vznikal jejich Oscarem oceněný hudební doprovod k filmu The Social Network, Reznor zároveň diváka pozve na prohlídku svého studia. Proces vzniku soundtracku komentuje také režisér David Fincher. Krátký dokument vyšel jako bonus na DVD ke zmíněnému filmu.

  • 12.4.2020
  Let Me Be Frank (2018)

  Kontroverzní video, které 24. 12. 2018 uveřejnil Kevin Spacey na svém YouTube kanálu. Spacey byl kvůli podezření ze sexuální nátlaku odejit z populárního seriálu Dům z karet. Ve videu se znovu převtělil do ústřední postavy zmíněného seriálu, ďábelského politika Franka Underwooda, který v kuchyni komentuje svůj konec z pozice fiktivní postavy. Frankův proslov je nicméně do té míry dvojznačný, že je zřejmé, že tímto také Spacey sám za sebe komentuje svou aféru jako takovou.

  • 12.4.2020
  Gay Sex in the 70s (2005)

  Dokument o gay scéně v New Yorku 70. let. Film zaznamenává prostřednictvím pamětníků, dobových záznamů či relikvií, explozi svobody, kterou zažívala do té doby silně utlačovaná homosexuální minorita v USA. Sexuální nevázanost, drogy a večírky v klubech, které nikdy nezavírají... a také hořký konec této etapy způsobený nástupem AIDS v dekádě následující. Film vyšel v ČR jako DVD příloha časopisu Živel č. 28.

  • 10.4.2020
  Technika rozhlasu (1939)

  Dokumentární naučný film seznamující diváka s principem fungování elektrického proudu a šíření zvukových vln, tedy podmínek rozhlasového vysílání, vyrobil Český rozhlas.

  • 10.4.2020
  Protest (1938)

  Animovaná reklama propagující motorový olej Mogul, vyrobil IRE-Film. Velkoměstem se plouží sedřené auto, které následně vybízí k protestu všechny ostatní opotřebované součástky. To již však z mrakodrapu pochodují součástky nové, ošetřené Mogulem.

  • 9.4.2020
  Pohádka o Popelce (1944)

  Animovaná reklama propagující těsnění firmy Kovotěs Hošický a Pešek, vyrobil Brenten-Film-Studio. Popelka uklízí na zámku zlé královny. Venku zuří bouře a nedoléhajícím oknem pronikne dovnitř škodolibý duch, který Popelce škodí. Naštěstí jí dobrá víla daruje skříňku, z níž je vyvolán srdnatý rytíř, který Popelku ochrání.

  • 9.4.2020
  Láska a peníze (1943)

  Animovaná reklama propagující vkladní knížky Živnostenské záložny a smíchovské Záložny Pracuj a spoř, vyrobil Reklamiafilm. Firma Čáp a spol. doručí dvěma párům rodičů malá miminka, Václava Střádala a Marii Spořivou. Každému z nich jejich dobrotivý tatíčci uloží na vkladní knížku 1 000 Kč. Po dvaceti letech mají Václav a Marie svatbu a před sebou zajištěnou budoucnost, jejich vklady se dohromady vyšplhaly na 150 000 Kč.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25