J.Connor

J.Connor

Josef K

okres Chomutov

homepage

50 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
<< předchozí 1 2
  • 8.5.2020
  Perry Farrell
  (herec)

  Hudebník Perry Farrell se narodil v newyorském Queensu do rodiny manželů Bernsteinových, klenotníka a umělkyně, jež v synových pouhých třech letech spáchala sebevraždu. V průběhu Perryho dětství se pak zbytek rodiny přesunul do Miami, kde Perry dokončil střední školu. Začala ho zajímat hudba a přes idoly šedesátých let se… (více)

  • 5.5.2020
  Antony Balch
  (režisér)

  Antony Balch byl legendární figurkou britského filmového undergroundu. Tento habán (měřil 2 metry a 1 cm), kterému se přezdívalo „Sněžný muž“, se již od raného mládí zajímal o horory a exploatační kinematografii. V tomto koníčku ho ještě více utvrdilo setkání s jeho idolem Belou Lugosim na začátku 50. let během Lugosiho turné… (více)

  • 3.5.2020
  Jim Van Bebber
  (režisér)

  Rodák z Ohia, americký režisér a herec Jim Van Bebber, propadl filmařské vášni již v jedenácti letech, kdy začal experimentovat s kamerou pro klasický formát 8mm. Z jeho mladických pokusů se dochoval půlhodinový akční trash film Into the Black z roku 1983 (později uvedený jako bonus k Blu-ray vydání Van Bebberova celovečerního… (více)

  • 24.4.2020
  Peter Christopherson
  (režisér)

  Všestranný umělec Peter Christopherson zanechal silný otisk v mnoha uměleckých žánrech. Narodil se do rodiny uznávaného akademika Dermana Christophersona. Po maturitě odešel studovat do USA, kde se jeho oborem na State University of New York v Buffalu stalo programování, divadelní design a video. Během pobytu v USA silně… (více)

  • 1.4.2020
  Frank Zagarino
  (herec)

  Frank Zagarino je americký herec, sportovec a podnikatel. Dětství strávil v Miami, jeho rodiče byli činní v televizní reklamě a Frank se v reklamách začal objevovat již od deseti let, celkově jich natočil kolem čtyřiceti. Na střední škole se ovšem jeho prioritou místo televize stal sport, vynikal zejména v zápasení, v němž… (více)

  • 12.2.2013
  Mark Gregory
  (herec)

  Hvězda Marka Gregoryho zazářila narychlo a bez ohlášení v italském brakovém filmu 80. let a stejně náhle také záhy zhasla. Zpětně je velmi složité dohledat o tomto herci jakékoliv informace, neboť zdroje jsou velmi kusé a také se značně rozcházejí. V čem panuje poměrně vzácná shoda, je skutečnost, že Mark Gregory se narodil… (více)

  • 20.10.2011
  Sergio Martino
  (režisér)

  Žánrový chameleón Sergio Martino se narodil v předvečer druhé světové války do rodiny s filmařskými kořeny, jeho dědečkem byl italský režisér Gennaro Righelli. Martino během své více jak padesátileté kariéry proslul jako velmi plodný tvůrce, jehož hájemstvím byla především pokleslá zábava, kde se ovšem přesto nezapřel jeho… (více)

  • 6.11.2010
  Matthew Barney
  (režisér)

  Američan Matthew Barney bývá považován za jednoho z nejvýznamnějších vizuálních umělců přelomu století. Typicky mu, jako mnoha dalším současným výtvarníkům, nepostačuje pouze jedna forma vyjádření, ale zabývá se fotografií, performancí, kresbou, instalacemi, videem a klasickým filmem. Mezi jeho stěžejní témata patří tělesnost,… (více)

  • 14.11.2009
  Debora Caprioglio
  (herečka)

  Herečka a modelka Deborah Caprioglio se narodila 3. května 1968 v severoitalském přístavním městě Mestre sousedícím s Benátkami. Jako dítě nikdy neuvažovala či nedoufala v život mediálně známé osobnosti. Vše se však změnilo ještě předtím, než se stala plnoletou a sice, když do jejího života vstoupil legendární německý herec… (více)

  • 17.10.2009
  Fred Williamson
  (herec)

  „U scénářů mám pouze dva požadavky, a sice stejný jako má moje publikum. Za prvé musím dostat nějakou babu a za druhý musím vyhrát všechny bitky. S těmahle dvěma ingrediencema je tutovka, že film bude hit.“

  Fred Williamson se narodil roku 1938 ve městě Gary ve státě Indiana. Zde také v roce 1955 odmaturoval, když se již na… (více)

  • 8.10.2009
  Jiří X. Doležal
  (účinkující)

  Známý český publicista, novinář a aktivista Jiří X. Doležal (JXD) se narodil roku 1965 v Jindřichově Hradci. V letech 1984 až 1988 studoval psychologii na FF UK, v roce 1988 tamtéž nastoupil k postgraduálnímu studiu. Vysokou školu ukončil s titulem PhDr., jenž neužívá a diplomovou prací na téma sociální interakce v malé… (více)

  • 27.9.2009
  Thor Heyerdahl
  (spisovatel)

  „Hranice? Nikdy jsem žádné neviděl. Ale slyšel jsem, že existují v myslích některých lidí.“

  Legendární a světově uznávaný cestovatel, vědec a dobrodruh Thor Heyerdahl se narodil v roce 1914 v norském Larviku. Od nejútlejšího věku se živě zajímal o přírodu a zoologii, k čemuž ho dovedla matka, ředitelka místního muzea. Otec se… (více)

  • 26.9.2009
  Godfrey Reggio
  (režisér)

  Přesto, že se režisér Godfrey Reggio věnuje filmové tvorbě bezmála třicet pět let, natočil „pouhé“ čtyři celovečerní filmy a dva snímky krátkometrážní. Avšak i to stačilo, aby se nesmazatelně zapsal do dějin filmu. Reggio se narodil v roce 1940 v New Orleans a vyrůstal na jihozápadě Louisiany, kde se ve věku pouhých čtrnácti… (více)

  • 12.2.2009
  René Goscinny
  (spisovatel)

  Spisovatel a scénárista René Goscinny se narodil 4.srpna 1926 v Paříži do rodiny polského chemika, jeho matka Anna pocházela z vesničky Chodorkov, jež se nachází na dnešním území Ukrajiny. V roce 1928 dostal otec Stanislaw výhodnou nabídku práce chemika v Argentině, a tak se celá rodina přestěhovala do Buenos Aires, kde René a… (více)

  • 24.1.2009
  Šó Kosugi
  (herec)

  Shoichi „visible ninja“ Kosugi se narodil na předměstí Tokia do rodiny rybáře. Již od pěti let se věnoval tréninku bojových umění, byl na svůj věk poměrně sláb kvůli problémům s plícemi a také měl dvě starší sestry, které ho nenechaly na pokoji. Sho trénoval styl zvaný „Shindo Jinen Ryu Karate“, jehož zakladatel měl „dojo“… (více)

  • 19.1.2009
  Sean Young
  (herečka)

  „Jasně, jsem mladá a krásná, ale nenávidět mě nemusíte.“

  Mary Sean Young se narodila 20. listopadu 1959 v Kentucky jako dcera scénáristky, novinářky a PR odbornice Lee Guthrie a Donalda Younga, též novináře a televizního produkčního. Střední školu začala navštěvovat v Cleveland Heights v Ohio, ale přestoupila a odmaturovala na… (více)

  • 14.1.2009
  Oskar Fischinger
  (režisér)

  Hudebník, malíř a jeden z pionýrů filmové abstrakce Oskar Wilhelm Fischinger se narodil roku 1900 v německém Gelnhausenu jako čtvrté ze šesti dětí. Jeho otec byl drogerista a rodině matky patřil pivovar s hospodou. Malý Oskar zprvu tíhnul k malování, když pozoroval malíře, kteří se sjížděli do Gelnhausenu na vyhlášené… (více)

  • 12.1.2009
  Kevin Eastman
  (spisovatel)

  Americký komiksový tvůrce Kevin Eastman prožil dětství ve společnosti tří sester v malém horském městečku Groville v Portlandu. Kevin prý začal kreslit od chvíle, kdy vůbec mohl udržet tužku a jeho aktivita se ještě zvýšila, když objevil první komiksy. Byl samoukem a učil se studiem děl všemožných kreslířů. V letech 1980 –… (více)

  • 16.11.2008
  Jan Kounen
  (režisér)

  Režisér s přezdívkou Speedy boy se narodil 2. května v nizozemském Utrechtu, nicméně studoval a tvoří zejména ve Francii. V roce 1988 dokončil studium Arts décoratifs v Nice (E.P.I.A.R.), kde se věnoval oboru film, animace a pixelace. Během studia také spatřily světlo světa jeho první krátké filmy BROADSWORD, LES AVENTURES DE… (více)

  • 14.11.2008
  Richard Kern
  (režisér)

  „Okamžitě jsem začal rozvíjet svoje šmíráctví.“ (popisuje co se stalo, když ho otec naučil zakládat a vyvolávat film)

  Americký fotograf a undergroundový filmař Richard Kern se narodil ve městě Roanoke Rapids v Severní Karolíně roku 1954. Jeho otec byl redaktorem v místních novinách a k článkům, které psal, také pořizoval… (více)

  • 20.10.2008
  Norman McLaren
  (režisér)

  Animátor a režisér Norman McLaren je zřejmě nejvíce oceňovaným filmařem v dějinách Kanady a celosvětově uznávaným vizionářem na poli animovaného filmu. McLaren se narodil ve městě Stirling ve Skotsku v dubnu 1914. Na střední škole ho zprvu zaujala malba a výtvarné umění, a tak v roce 1932 začal navštěvovat Glasgow School of… (více)

  • 4.10.2008
  Nick Brimble
  (herec)

  Vysoký charismatický chlapík s pronikavým pohledem jménem Nicholas Brimble vyrůstal v Bristolu se dvěma bratry (dvojčata Ian a Vincent), kteří se později stejně jako Nick dali na hereckou kariéru. Jejich otec Roy byl učitelem, ale také vášnivým amatérským hercem. Byl členem např. Bristol arts society a dalších divadelních… (více)

  • 30.9.2008
  Dennis Rodman
  (herec)

  Dennis Keith Rodman se narodil 13. května 1961 do rodiny Shirley a Philandera Rodmanových. Otec, jenž byl pilotem a veteránem z Vietnamu, rodinu opustil již v Dennisových třech letech a matka se s Dennisem a dvěma dcerami přestěhovala do oblasti Oak Cliff v Dallasu. Tato čtvrť byla tehdy považována za jednu z nejhorších ve… (více)

  • 20.9.2008
  Dita Von Teese
  (účinkující)

  Modelka, tanečnice, striptérka, umělkyně, modla fetišistů a podněcovatelka návratu burleskního stylu Heather Renée Sweet se narodila 28. 9. 1972 v Rochesteru v americkém Michiganu jako jedna ze tří dcer manikérky a mechanika. Její matka byla vášnivou fanynkou tzv. Zlatého věku Hollywoodu (bývá tak označováno období mezi 20. a… (více)

  • 10.7.2008
  Gregg Araki
  (režisér)

  Jedna z klíčových postav proudu zvaného „New queer cinema“ (bývají tak označovány nezávislé filmy z počátku 90. let, které velmi otevřeně mluvily o tématu homosexuality) Gregg Araki se narodil v Los Angeles v prosinci roku 1959 a vyrůstal v Santa Barbaře. V tomto městě také vystudoval obor „Arts in Film“ na místní univerzitě.… (více)

  • 9.7.2008
  Stephen J. Cannell
  (scenárista)

  Producent, spisovatel, scénárista a příležitostný herec a režisér Stephen J. Cannell se narodil 5. února 1941 v Los Angeles do rodiny úspěšného obchodníka s nábytkem a bytovým designem. Vyrůstal v Pasadeně, jako dítě trpěl dyslexií, která mu dělala velké problémy zvláště ve škole. Přesto už v útlém věku začal toužit po práci… (více)

  • 31.5.2008
  Ice-T
  (herec)

  Legenda gangsta hiphopu Ice-T se narodil v roce 1958 v Newarku jako Tracy Lauren Marrow. Jeho matka Alice zemřela na infarkt, když byl ve třetí třídě základní školy, otec Solomon ji následoval o čtyři roky později se stejnou diagnózou. Tracy se pak přestěhoval ke svojí tetě do Los Angeles, kde začal navštěvovat střední školu.… (více)

  • 7.5.2008
  Michele Soavi
  (herec)

  „Nerad se opakuji. S každým filmem se snažím udělat něco nového.“

  Michele Soavi se narodil 3. července 1957 v Miláně. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě hodně malý. Matka, která ho vychovávala se později znovu provdala za malíře. Otčímovi aktivity byly pro Soaviho velmi zajímavé a záhy se začal ve škole věnovat kreativním… (více)

  • 16.1.2008
  Courtney Love
  (herečka)

  Courtney Michelle Harrison se narodila 9. července 1964 v San Franciscu do rodiny hippies. Její otec Hank Harrison byl spolupracovníkem a obdivovatelem skupiny Grateful dead a její matka Linda Caroll byla psycholožkou. Rodiče se rozvedli, když byla Courtney ještě velmi malá a ona nadále vyrůstala s matkou a jejími novými… (více)

  • 8.1.2008
  Henry Rollins
  (herec)


  "Když o sobě budete pochybovat, svět vás sežere zaživa."

  Brutálně přímočarý chlapík s hlubokým pohledem, zpěvák, básník, spisovatel a herec Henry Rollins se narodil 13.2.1961 jako Henry Lawrence Garfield ve Washingtonu D.C. Vyrůstal v rezidenční čtvrti Washingtonu zvané Glover park. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě velmi… (více)

<< předchozí 1 2