Temný rytíř povstal (2012)

Nolan začal svoju trilógiu s inými ingredienciami ako boli použité v predchádzajúcich (komixových) filmoch. Ubral imaginárneho sveta a pridal viac reálneho. A tak sa Nolanov Batman zaradil hlavne medzi trilery/drámy. Čo začal prvým filmov dokonale vygradoval v tom druhom. Komixový prvok ustúpil do úzadia, zostal z neho len akýsi tieň, ktorý zapadol do reálneho, skutočného sveta. V Návrate Temného rytiera však jemne zatiahol za ručnú brzdu, akoby spravil krok späť. Bohužiaľ to nevynahradil ničím, aby to nebilo príliš do očí. Prvý problém je Bane. Niežeby ho Tom Hardy nestvárnil dobre, práve naopak. No Bane je iba nástrojom a zároveň hlavnou zápornou postavou, a týmto rozporom sa akoby strácala jeho nevyhnutnosť v príbehu (keďže je v pozadí ešte niekto ďalší). Divák si k takejto postave ťažko vytvorí vzťah, pôsobí len ako ikona. A Nolan tomu veľmi nepomáha, síce sa snaží vysvetľovať súvislosti, avšak iba formálnym štýlom, samotnému charakteru postavy je venovaná iba malá časť filmu. Priestor na to by aj bol, keby nebol zaplnený vatou v podobe ale-úplne-zbytočnej Catwoman! V celku nerozumiem dôvodu pridania ďalšej postavy do filmu, možno dostal Nolan „príkaz z hora“, neviem, ale jej postava je piatym kolesom na voze. A opäť ako pri Baneovi nezostal priestor na vytvorenie bližšieho vzťahu diváka k postave. Do tretice tu máme mladého policajta, ktorý sa na plátne obšmieta sem a tam a uberá pozornosť od samotného Batmana a Banea. Nepochybne bolo Nolanovou snahou natočiť epický príbeh s množstvom postáv a hutným dejom, ktorý k tomu patrí. Bohužiaľ myšlienka a dôvody zápornej postavy sú stále len egoistické a nemajú žiadaný epický efekt. V podstate jednoduchá dejová línia je prepletená drobnými vedľajšími príbehmi, bohužiaľ máte pocit, že sú tam navyše a niektoré zvraty prídu doslova odveci (Alfredovo priznanie) a bez žiadaného emočného efektu. Vôbec, bolo mi jedno, či niektorá z postáv zomrie, vrátane Batmana, stratila sa hĺbka v príbehu. Návrat Temného rytiera preto pôsobí priveľmi plocho a povrchne. Niektoré časti ma nudili a po niektorých (nepochopiteľných) zvratoch človek definitívne rezignuje. Christian Bale je výborný. Bohužiaľ sa tentoraz jeho postava správa neadekvátne, ničím neprekvapuje, drobné vtipy vyznejú v kontexte skôr hlúpo a vrcholom nedbanlivosti tvorcov k postavám je Waynov vzťah k Mirande a potom k Seline. Postavy sa často krát zjavujú z ničoho nič, akoby vo filme chýbalo zopár vysvetľujúcich častí. Efekty sú na slušnej úrovni, hoci všetko veľké je možné vidieť už v trailery. Zimmerova hudba je veľkolepá a hlavne ona dodáva filmu potrebnú epickosť. (Hoci sa dokola omieľa stále ten istý motív.) Klincom do rakvy je (pre mňa) debilný záver pri pohári Fernetu (WTF?). Návrat nie je zlým filmom, avšak pred ním sme videli dva lepšie filmy a pre mňa je Temný rytier vrcholom celej trilógie. Je lepší príbehovo, postavami a scenárom. Som sklamaný, cítim z filmu len „povinnú Nolanovu jazdu“, vytratilo sa srdce a hĺbka.

V/H/S (2012)

V skutku dobrý horor ale nemohol som sa na to dodívať do konca lebo mi s toho prišlo zle.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ďalší vojnový film v ktorom sa snaží kapitán aj so svojou skupinou nájsť vojaka Ryana. Ked si myslia že ho našli , myslia si zle.Potom pokračujú po ceste plnej nástrah.Na konci filmu kapitán nájde Ryana povie mu čo sa stalo.Nakoniec muusia čeliť Nemeckým vojskám ,ktoré chcú obsadiť most a zabrániť američanom v prieniku.

Vlajky našich otců (2006)

Na tomto filmu sa mi páčilo to,že sa neriešila iba vojna a bitky,ale aj životy a osudy ľudí.Nahľadnutie do 2.svetovej vojny. Najviac ma mrzí ,že to natočil Clint Eastwood ktorého mam rád.Nemôžem dať viac ako 3 hviezdy .

Méďa (2012)

Mnel ste pohlavny styk s pracovnici obchodu.Jo nejdriv sem ji vojel baklažánem a pak sem ho prodal rodine ze čtyrma detma.Ste povýšen.Veľmi kvalitne prepracovaná komédia.A hlavne tie hlašky.Som rád že natočili konečne nejakú normalnu komédiu pri ktorej sa zasmejeme,ale v niektorých scénach aj trošku rozplače.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Celkovo aby som to spresnil: Efekty na jednotku , niektoré scény boli prehnane ,ale to my nevadilo.

Neporazitelný (2002)

Ostatné časti tohto filmu sa mi páčili ale toto.Na tetno film bol rozpočet 20 miliónov a tržby len 15,220,548.

Disaster Movie (2008) odpad!

Totálny prepadák !! Väčšiu blbosť som nevidel.Hodnotim odpad.

Černobylské deníky (2012)

Partia dementných američanov sa vyberie na výlet do Černobylu presnejšie do mesta Pripyat.Už od začiatku som vedel že tento výlet neskončí ako inak bez ľudských obetí.Jeden Obyčajný priemerný radový horor, akých sú tisíce - síce sa odohráva v zaujímavom prostredí, ale napokon z toho nič nevzíde.Ked som sa začal na tento film pozerať ,myslel som si že to bude nejaký dobrý horor.No v skutočnosti som plakal od smiechu.

Příběh Rudého zla (2008)

Ked som sa na to prvý krát pozrel tak som zmenil nazor k 2. svetovej vojne.Ale dal som tomu 4* lebo to bolo približenie k 2. sv. vojne