Šípková Růženka (1959)

Verze zajímavá tím, že se tu události dějí dost odlišně od toho, co známe z pohádkových sbírek. Příjemný průběh kazí skutečnost, že princova jízda za princeznou na hrad je záležitostí jen několika posledních minut a je notně "boostována" kouzly kmotřiček sudiček, bez kterých by Filip byl naprosto v prdeli...

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Plusem je výborná byznysová lekce obsažená prakticky v každém dílu, ze které si může mnohé odnést i kdokoli jiný z prakticky kteréhokoli oboru, pokud si umí informce konvertovat pro svoje použití. Mínusem, který začne člověku docházet po několik desítkách dílů, je stejnost. To, že Pohlreich používá stejný mustr, je samozřejmé. Problémem je ovšem to, že za sebou nechává restaurace, které jsou do značné míry zaměnitelné. Tohle hodně vyniklo u dílu s čarodějnickou restaurací Simsalabim, kde v rámci Pohlreichova zásahu zařvalo opravdu zajímavé prostředí. A určitě to není jediný případ, kdy Zdeně v zásadě normalizoval něco, co mohlo dotyčné místo oživit.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ne, sorry, nevyvolalo to ve mě jakýkoli zaujetí a bylo mi vlastně totálně u prdele, co se s kým stane...a závěr byl asi tak výraznej, jako kdyby hajzlík, co zabil deset lidí, dostal akorát jednou pěstí.

Klec (2019) (TV film)

Nejdřív jsem se koukl na závěr, který se vzhledem k anotaci dal čekat, protože film tohoto typu nemá moc možností konce. Tehdy jsem si říkal, že to bude na utahaný tři i přes Strachovu režii. Když jsem si to projel celý, dávám čistý 4. Ač nemám Bohdalovou rád jako osobu, jako herečka dospěla do jakési třetí polohy svého projevu včetně vzhledu. Doufal jsem taky v nějaký přesah tématu "někdo se mi dostal do baráku" a toho se mi taky dostalo - protože ty klece jsou tu tři. Jedna, která se rýsuje po celou stopáž kolem Hádka kvůli jeho mizernému životu a ta jen získává pevnější obrysy. Na druhé straně je kolem Galové klec jejího do značné míry ztraceného a promarněného života, který už dojíždí na volnoběh. No a pak samozřejmě klec fyzická, která obě lidské trosky na chvíli spojí. Co mě mrzelo byl konkrétní bod obratu a přechodu od jedné roviny k druhé, navíc hrozně klišoidním způsobem. A potom závěr, který nabídl logické zpečetění, jenže už ne dohru.

Hříšní lidé města pražského - Svědomí (1969) (epizoda)

No podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal větší hardcore...jo, příběh je silný tím, že skoro do konce jde hlavně o náznaky a není jasné, co se vlastně stalo. Role Novákové v celé věci je nejasná do konce, případ sám je vlastně banální a jediný skutečně drsný moment jsou samotné necky. Mnohem víc mě dostala Hra s Mrázkem a Lady MacBeth z Vinohrad s nádherně švihlou Fialovou..

Herkules (1995) (seriál)

Seriály 90tek měly jednu hroznou výhodu - když to byla béčka (a že jich byla většina), tak to byla krystalická béčka, která nic neřešila, na nic si nehrála a v rámci své škatulky odváděla perfektní práci. A ruku na srdce, stejně jako vám všem při větě "Neklidem zmítaná země zrodila hrdinku" naskočí Lucy v kožený sukni a s chakramem v ruce, tak vám při věte "Toto je příběh z dávných časů..." naskočí Kevin, jak dává obrovi po hubě jeho vlastním kyjem:-)

Absurdní planeta (2020) (seriál)

Začátek byl slibnej a koncept komediálního dokumentu se mi líbí...jenže už někde u hovniválů to začíná spadat opakovaně do trapna, estrády a nuceného vtipu za každou cenu, takže nakonec jsem ani jedničku nedokoukal. Škoda, protože námět je je to dobrej, jen přehnaně zpracovanej.

Na mušce - Série 1 (2018) (série)

Hrozně oživující počin...začíná to vlastně strašně nenápadně, jenže už v prvních dílech krásně vystoupí žilky, které tomu dávají šmrnc. Docela uťápnutá analytička s dostatkem houževnatosti na jedné straně a parádně psychopatická vražedkyně na té druhé...z obojího plyne specifický smysl pro humor a tedy i zvláštní vtípky. Zatím hodnocena první sérka a s tou jsem naprosto spokojenej.