Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad)

Jedna hvězdička dolů za to, že jde o stejný obsah v řekněme koncentrovanějším formátu, jinak s tím nemám výraznější problém. Metodika konfrontace personálu restaurace se záznamem a současně se zákazníky spojila dohromady to, co Pohlreich dělal ve více fázích. Takhle to vyznělo ještě úderněji. Jediný, co mě možná trochu mrzelo, byla totální revitalizace prostoru, která byla trochu moc "darem shůry" včetně všech spotřebičů apod. V původním Šéfovi se musel personál naučit líp bruslit ve vlastním zázemí, dostali maximálně pár novinek.

Dracula (2020) (seriál)

Nejsem si přesně jist, co mi brání jít na maximu, protože jsem se proti původnímu očekávání nakonec výtečně bavil. Možná to, že si příběhová rovnice vynucuje některé naprosto předvídatelné a nevyhnutelné momenty, které kazí tvůrcům jejich svěží přístup k látce. Kombinace rébusu a hláškování Draculovi velmi prospěla. Připojení...realistické sestry s vlastním pojetím víry, boha i ďábla tomu ještě přidává. Dalším kladem je, že tvůrce díky posunutí klasického hororu do svých sherwhohovských rovin museli hrabátku stanovit přesná pravidla jeho fungování - od pozvánky po nuanci kůlu v srdci. Je to vysoce potěšující, zároveň o to víc ovšem zamrzí ony nevyhnutelné vývojové body, které přebroušenou látku strhávají do vod standardu.

John Wick 3 (2019)

Tam, kde (v noci jasně svítí světlušky) jednička otevřela velmi příjemný komorní akčňák a dvojka ho obohatila, trojka přestává fungovat díky většímu rozsahu na jedné straně a díky totální stejnosti na straně druhé. Největším problémem je nefunkčnost světa. To, co v jedničce fungovalo a ve dvojce se dalo ještě uhádat, se tady totálně rozpadá. Už konec dvojky, kdy to vypadalo, že v okolí snad není jediný civil, ale jen zabijáci, byl trochu (hodně) mimo. Ve trojce tohle pokračuje, o to debilněji, že si tohle tvůrci ohýbají, jak se jim zrovna hodí, bez známek integrity. Je tedy celá planeta jen svět zabijáku, nebo je to svět v kulisách běžného provozu, jako HP universum? Pokud to druhé, kde jsou kurva normální bezpečnostní složky? Ve dvojce a jednčce ještě šlo, že se akce odehrávala celkem bez jejich aktivity, ale tady už to nedává vůbec smysl. Zkrátka kde je kdokoli mimo svět Johna Wicka??? A pokud je tohle impérium celej svět, tak proč používají všechny nástoje, který používají a evidentně svou přítomnost tají???

Rick a Morty (2013) (seriál)

Samotný koncept se mi líbí a Rick je dobře navrženej....jenže já se zatim za 5 dílů zasmál tak jednou dvakrát...nápady jsou fajn, jenže celý mi to přijde nějak bez jiskry, bez náboje, bez něčeho, co by se mi dostalo pod kůži.

Pán času - Planeta Midnight (2008) (epizoda)

Temný a minimalistický díl, který je o to působivější, že Doktor, který normálně řeší problémy poměrně ležérně a s klidem, má tady dost co dělat, aby se vůbec udržel...

MOST! (2019) (seriál)

První dva díly mě hrozně nebavily, postavy jednaly jen jako kreténi a nebylo zkrátka, čeho se chytnout. Když se pak ale jednotlivý prvky začaly propojovat a řešit konflikty, začalo to být zábavný. Samotnej motiv toho, co těm magorům přerostlo přes hlavu, byl fakt sranda a tady jsem ho nečekal. Problém je, že to v posledních dílech celý vyznělo tak nějak do ztracena a chyběl mi větší finale moment.

The Grand Tour - The Holy Trinity (2016) (epizoda)

Top Gear jsem nikdy systematicky nesledoval, autům nijak nehovím. Na druhou stranu vzhledem k jeho dlouhodobosti se člověk nevyhne povědomí o tom, že Tog Gear existuje a občasné zahlétnuté střípky mi nevadily - díky tomu, jak se z původního konceptu rozrostl do skečů, zajímavých celebrit a dalších eskapád. Je to něco jako MASH, StarGate nebo Akta x - nemusíte být fandou, ale zkrátka víte, že to existuje a o čem to asi je. Stejně tak se člověku trochu sledujícímu seriálovou scénu nevyhlo povědomí o Clarksonově vyhazovu a stěhování projektu pod křídla Amazonu. A startovní přechod v tomhle pilotu byl...no...majestátní...:-)

Helena (2012) (seriál)

Jo, zápletkový rekvizity průměrný český rodinky to kazej. Jinak je to ale snad první tuzemská věc od Comebacku, u který se fakt bavim. To by bylo tak na 3 - 4 hvězdičky, ale na truc dávám plnou palbu, protože vtipnej obsah rozhodně dominuje a výběr herců funguje - samozřejmě v čele s Pogodovkou, která má požádnej drajv a adekvátní cynismus. Zbytek zdatně sekunduje, děti o třídu lepší než tatík. Edit po cca deseti dílech: Začátek pohoda. Když se víc začnou zapojovat ženský z Heleniny první práce a hlavně Issová, je to naprosto super - scénka s Leošem a prstýnkem na baru byla boží. Pak dochází ale ke změně obsazení a klesá to celkově k nucenosti, která už nemá původní jiskru.

Strážce duší (2005) (seriál)

Trojka s odřenýma ušima kvůli obsazení a sympatičnosti postav. Největším problémem, který se začíná projevovat zhruba od Madonina daru, je absence rozuzlení jednotlivých epizod. Divák sice tak nějak tuší, co se asi stalo, ale vyznění jde pro postavy hrozně do autu. Suchařípa se postupně objevuje stále míň a proč vlastně?

Reef Break - Pilot (2019) (epizoda)

Neurazilo, nenadchlo, očekávatelné a šablonovité.