Gotham (2014) (seriál)

Batmanovskému universu zase tak moc nehovím, ale v době adminování seriálového webu jsem potřeboval zkouknout i tohle a vůbec to nebylo na škodu. Pro: zaměření se na dobu před vrcholem odobností hrdinských i zločinných. Slušné vystižení Gothamu jako fungující metropole bez přehnaných neonových nápisů a stylizace. Proti: často opakující se mechanismus přebíhání padouchů i hrdinů na tu či onu stranu a skutečnost, že některé postavy mohly svoje rejdy rozjet mnohem dříve a některých je zase příliš často příliš moc. Stále ale hodně dobrá záležitost. http://umenivyberu.cz/serialy/gotham/

2 $ocky (2011) (seriál)

Kromě skvěle fungující komické stránky, výborných postav budiž pořehnáno seriálové nebe, peklo, i ráj za to, že se konečně po dlouhé době objevil sitcom, který také míří na něco jiného než na věčně propagovanou průměrnost a průměrňákovost postav a chce se trochu dostat někam jinam a aspoň trochu se mu to daří. Ty věčné středostavovské rodinky nebo Earlové mířící z jedné velké řiti jen do další řiti konečně vystřídalo aspoň na chvilku něco, co se chce postavit na vlastní nohy...a stav konta na konci epizody dává znát, že to nemyslí jen jako řečnický obrat http://umenivyberu.cz/serialy/2-ocky-aneb-takovej-je-byznys-bajzo/

John Wick (2014)

Elegantně odvedená jednoduchá akční šablona obohacená množstvím fungujících drobných detailů, kterou na rozdíl od mnoha členů stejného žánru neruší pitomé romantické slepice a zbytečný sentiment. Prostě jen odveta od schopného chlápka, kterého nasrali a který si rezervoval dost míst na večeři;-) http://umenivyberu.cz/filmy/john-wick-cistokrevny-akcni-balet/