Černá listina (2013) (seriál)

Celkově velmi příjemné, na čemž má ale hlavní podíl Raymond. Jeho styl práce je prostě k sežrání. Potěší i překrývání sítí a postupné objevování dalších zaujatých osob i to, že Raymond krásně řeší věci po svém a naprosto jasně dává najevo, kdo je tady hráč. Linie s Lizzy není marná, ale hrozně se táhne, ačkoli divákovi je jasné, co musí přijít a co by mohlo přijít za dvě epizody, a ne za deset, které jsou plné prázdných otravných blbin, kdy je člověku epizodní případ celkem u zadku.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Rozjezd a ztvárnění Jessicy naprosto perfektní. Killgrave výborně navrženej...kdyby to mělo míň jak deset dílů. Tahle sérka obsahuje v každým díle několik naprosto geniálních pasáží a pak tunu, tunu předvídatelné vaty, kterou lze s klidem proklikat. Někdy od sedmičky se to neuvěřitelně táhne, další mrtví jsou čím dál trapnější a "finále" je naprosto prázdný.

The Punisher (2017) (seriál)

Dal jsem tři díly a nějak nevím, proč na to koukat dál. Jo, je to syrový a temný, ale naprosto v tom nenacházim nic, co by ve mě vzbudilo elementární zájem. Dal bych tři za řežby, ale ten neustále se opakující flashback s prostřelenou hlavou manželky už mi leze krkem při čtvrtý repríze...

Hard Boiled (1992) odpad!

Tuhle...věc...jsem na něčí doporučení viděl celou asi před 10-15ti lety s tím, že to má bejt něco naprosto úžasnýho. Dočkal jsem se přehypovanýho obyčejnýho akčňáku a dál to neřešil. Protože jsem za ty roky zapomněl, co tam vlastně bylo, pustil jsem si to teď znova a vypnul to ani ne po hodině, protože u týhle nehorázný trapárny prostě usínám. Takhle to dopadá, když někdo natočí vlastně průměrnou akční parodii, ale přitom to myslí vážně. Ve výsledku ty nejmasivnější akční scény vyvolávají asi stejné zaujetí jako sledování toho, jak vám pokladní v Lidlu markuje na pásu zboží. Ne, děkuji, život je moc krátkej na sledování věcí jako je tohle...

Dračák (2015) (amatérský film)

Podle zdejších komentářů jsem čekal hrůzu, ale až na občasné skřípnutí dialogů a lehkou nucenost jsem velmi mile překvapen. Formát prolínání herního sezení a fantasy prostředí tomu hodně sedne a navíc je krásně vidět, jak to asi vypadá na začátku - tedy žádné epické bitvy, ale jednoduchá výprava do tábora v lese. Potěšila realističnost zlodějky, která na rozdíl od her nemizí v prostoru, ale fakt užívá tichý pohyb a tmavou kápi. Trochu jsem se děsil efektů kouzel, které v české produkci často působí hrozně násilně, ale tady to bylo naprosto v cajku. Stejně tak je fajn - a tady je to krásně demontrováno - že postavy ve "fantasy realitě" toho u sebe na rozdíl od her moc nemají - nějaká zbroj, pár věcí u pasu, přikrývka. Takže až na pár detailů jsem spokojen:-)

Powerless - Wayne or Lose (2017) (epizoda)

Námět je hodně dobře pojatý, ale provedení těžce selhává. Superhrdinové se prakticky neobjeví, herci přehrávají, ačkoli nemají co hrát a vtipy běží sice na plné obrátky, ale neobsahují nic, čemu by se člověk mohl skutečně zasmát. Vypínám bez zájmu v půlce druhého dílu.

Kevin si počká (2016) (seriál)

Generický sitcom o americké rodince, který ničím nevybočuje a nepřekvapuje. Další rutinní série na zabití dlouhé chvíle a vypnutí mozku. Nic víc, nic míň.

Teta Mick (2017) (seriál)

Pilot určitě za čtyři, zápletka v pohodě a několik super momentů, takže uvidíme, co bude dál...

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Hmmmmmmm....někde mezi 2 a 3...průměrný počin na vypnutí hlavy, který prostě jen zpracovává další prostředí a občas se u něj člověk uchechtne.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Koukl jsem se na trailer a obával se přehypovanýho dramatu, který kromě emočního víření nic jinýho nenabízí. Pak jsem se koukl na pilot a ejhle, fakt to tak je. Bylo by to všechno moc hezký, kdyby mi jednotlivý postavy a jejich problémy nebyly totálně volný. Nejlepší byl ten kretén v porodnici, kterej do doktora furt hustí, jak má doma kolíbku a ušitý dečky, místo aby nechal zkušenýho doktora domluvit, protože mu třeba chce sdělit něco podstatnýho.