Trpaslík (2017) (seriál)

Kolečkovi je 32 let. Důležitý poznatek na úvod. Každopádně k věci. Znáte takový ty virální i nevirální reklamy a marketingový strategie cílený na mladší cílovku, kde nejrůznější postavy a persony rapujou, protože 40 - 50-letejm manažerům to už přijde zhruba od Chronicu strašně "kůl" pro dnešní děcka. Tak teď si představte, že tihle lidé sedí i v ČT. A kdo jiný samozřejmě může natočit seriál o dnešní obyčejné rodině se všedními problémy než osvědčené duo Kolečko/Prušinovský, kteří od doby co oficiálně píši a ghostwriterují každou druhou tuzemskou slátaninu, mají ve svojí českotelevizní dotační bublině největší přehled o těch "slušných Češích" tam dole. Je to takový "fenomén Epsteinovštění", což znamená, že ještě nejsme u úplného dna, ale už to začíná smrdět při pohledu na poměr kvalita výsledného produktu vs. nadšení Mathého a Ulrichové. Pardon, tady to vlastně byla asi Barbara Johnson. Nebo já nevím... Vždyť Kolečkovi je probůh 32 let...

Trpaslík - Pondělí (2017) (epizoda) odpad!

Důvod, proč nikdy nebudeme mít dobré české seriály. Protože všude ve světě je to pilot, pilot, pilot, jen u nás "třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší". Kognitivní disonance u člověka, který tohle odklepl i přesto, že ví, co to je onboarding v televizi, musí být nesnesitelná.

Tři bratři (2014)

Fajn. A co jako? Jasně, production values to má nesporně lepší než když se s podobným tématem brblal Bohdan Sláma, jenže ty snahy o podrývání stereotypů a tropů jsou buď směšný nebo v případě angažovanosti "Tatínka národa strdím oplývajícím" až strašidelný. Honza je jedinej, kdo se nemusí bát v Čechách riskovat, tak proč ne druhej Kuky a radši tenhle konzervativní guláš?

Tři moulové (2012)

Je to jako v té pohádce, kde čert na nikoho nemůže, protože ten člověk drží pírko. Akorát tady Farrelovci mávají touhle obarvenou HD groteskou a říkají, že "jsou to přece Three Stooges". No jo, až odejdete, tak tomu stejně dám jednu hvězdu.

Tři mušketýři (2011)

A tak si říkám, jak jsme jako lidstvo mohli přežít, když byli v 17. století všichni homosexuálové...

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Condon oprášil postupy slapstick comedy, zatímco Burwell staré Hammer soundtracky a nastínili, jak těžké je mít děti v dobách anorexie. A pro vás, jež nemůžete najít pravou lásku, nesmutněte. Pořád si můžete počkat na děcko vaši vytoužené. Mimochodem, scéna s mluvícími vlky očividně vykrádá Lvího krále.

Útěk z MS-1 (2012)

V jiné dimenzi jsem na to poslal svého syna. Když se vrátil, řekl, že tomu Útěk z New Yorku nesahá ani po kolena. Dal jsem mu facku.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Detektivka mezi nebem a zemí. Sama doma dostává na frak první epizodou mystické krimi Sama v osmém domu, které chyběly k dokonalosti jen dvě věci: 1) soundtrack od Vlastíka Plamínka k závěrečně honičce a 2) Hana Vagnerová doporučující Trojanovi čaj na překyselení. Velká Plutovina ve Štíru, tedy laicky řečeno "srač*a".

Všiváci (2014)

"Jsem úspěšný producent a protože můžu, tedy mám konexe a peníze, chci, protože mě obyčejná produkce už nenaplňuje, a taky se koukám na filmy, které mě inspirují, natočím za pomoci kvalitních tvůrců vlastní film. A protože Syd Field říkal ve Scenáristice 101, že flashbacky značí komplikovanost a ambice, nějaké tam budou, až na to, že jsem si je ve Final Draftu neoznačil, takže se to pak bude blbě stříhat." Výcuc z producentského záměru Romana Kašparovského.