Kdo seje vítr (1960)

Inteligentní dialogy, vtipné hlášky a dojemné momenty. Docela jsem se u filmu nasmála, ale realita v něm zobrazená vůbec k smíchu není. Nejlepší film o souboji zdravého rozumu s neoblomným zákonem, jaký jsem zatím viděla.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Něco mezi Mrazíkem a Popelkou, originální přínos nulový, ale dívat se na to dalo. Měsíčkové byli dobře obsazení a měli cool účesy.

Skyfall (2012)

Celkový dojem je spíše kladný. Když odhlédnete od toho, že film vydělává na brandingu Jamese Bonda, je to docela příjemný akčňák. Jenže, není to prostě Bond. Nakonec kvůli tomu nesnižuji hodnocení, protože bondovky nijak zvlášť nemusím, takže mi vlastně může být jedno, že film nevyjadřuje hodnoty, které mám s Bondem spojené. Plusové body za myšlenku, že dnešní nepřítel je stejně tak nebezpečný jako ti, s kterými se hlavní hrdina musel potýkat v minulých obdobích.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Neuvěřitelně smutný a nádherný film. Nemám ráda hrátky s mazáním paměti, obzvlášť pokud má být pointou osudová láska, která překoná i zapomnění. Ale tady to fungovalo, nerušilo mě žádné klišé, emoce na mě působily opravdově. Navíc bonus - Kate Winslet sluší barevné vlasy a Jimu Carreymu sluší vážná poloha.

Black Books (2000) (seriál)

Bernard a jeho roztomilé výrazy, pocuchaný zevnějšek, cynické poznámky a nesnesitelná povaha; půvabná Fran a její ženské triky a ne tak docela dámské chování; Manny, to jsem celá já - nadšený, (ne)šikovný, věrný a poslušný jako pejsek. Asi jsem se zamilovala, do všech tří najednou. A dala bych si víno, cigaretu a k tomu dobrou knihu.

Tanec v srdci (1992)

Film jsem viděla už jako malá, ale pamatovala jsem si ho jako obyčejný romantický taneční snímek. Proto jsem byla překvapená, když jsem si ho teď pustila znovu. Není na něm vůbec nic obyčejného. Myslím, že to ani nejde popsat, to se prostě musí vidět. Je to ztřeštěné, ne vždy v dobrém slova smyslu, ale stále mnohem lepší než současné taneční filmy.

Moulin Rouge (2001)

Je vůbec možné, aby byl kýč vkusný? Tento film mě přesvědčil, že rozhodně ano. Dokáže mi vyvolat šílený úsměv na tváři i vehnat slzy do očí, hudební stránka mi sedí, choreografie u Tango de Roxanne mě nikdy nepřestane fascinovat.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Krásně zahrané obyčejné a mnohdy trapné životní situace jedné neobyčejné rodiny. Místy až moc zdlouhavé.

Pianista (2002)

Adrien Brody si těch pět hvězdiček zaslouží, zbytek filmu už ani tak moc ne. Většinu filmu odhrál sám a beze slov, a přesto bylo celou dobu jasné, co se mu honí hlavou.

Vánoční koleda (2009)

Slabší čtyři. Zpracování nijak nenadchlo, některé části až moc přehnané, ale nakonec na mě přece jenom dolehla ta dickensovská nálada. Příběh platný v každé době. Vizuálně moc pěkné.