• Mysteriózní

The Boogeyman (1982)

Strašák je jednou z těch nejlepších povídek mistra ve sbírce Noční směna a filmové zpracování bylo překvapivě podobně dobré - 70 %

The Woman in the Room (1983)

Velmi předvídatelná kráťoučká záležitost, která nemá čím překvapit ani zaujmout. Jediným pozitivním faktem je pravděpodobně to, že se setkali poprvé dva mistři svých řemesel a možná tehdy vznikla náklonnost, který v budoucnu přinesla perly při jejich vzájemné spolupráci - 35 %

Jason Bourne (2016)

Velké nadšení, nicméně výsledek není úplně něco, z čeho bych byl urvanej. Měl jsem prostě pocit, že oba hošani už oředvedli v této sérii lepší představení - tentokrát tam byla i přes spousty kladů v tomto benchmarku spousta vaty, jednoduchého děje, nezajímavých postav ( chátrající T.L.Jones ) a charakterů bez prostoru ( Cassel ) a co mě mrzí nejvíc, je že celé to ztratilo punc uvěřitelnosti, který jsem měl v předchozích třech dílech. Nechte už Bourna spát i přes to, že je to pořád o parník dál než Ludlumův brak - 70 %

Sabotáž (2014)

Tak jestli tohle nebyl nejlepší Arnieho poguvernérovský kousek, ať mě rozpáře Predátor. Neříkám že je do dějově bůhvíjaká bomba, přesto se nám ta naše vysušená óbr švestka snaží, co to jde, zvýšený krvavý a syrový rating nemá chybu, Mireille je jako drsňácká smažka fakt libová, takže nakonec bez zaváhání dávám solidní nadpůrměr, kéž by alespoň v těchle mezích kvality dokázal Arnouš tuhle káru táhnout dál ještě v pár kusech - 70%

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Veskrze průměrná a úsměvná adaptace druhé z Kingových upírských novel, jak jen ten čas letí .. Někdy je lepší se předlohy držet, jindy zase ne - v tomto případě to nedržení tak úplně nevyšlo . %

New Amsterdam (2008) (seriál)

Mohla to být hodně zajímavá záležitost, netuším proč FOX přestal pokračovat. Neotřelý námět s detektivními zápletkami i romanticko-epickou linkou se mi docela zamlouval, navíc Jamie Lannister dokázal vyplnit děj potřebným charismem, co se dá dělat, třeba se dočkáme pokračování někdy v budoucnu, tohle bylo určitě to lepší ze seriálové tvorby, která se nedočkala pokračování 70%

Skyfall (2012)

Rozhodně daleko lepší než předchozí díl - absence Bond girl mi nevadila, že je Mendes výborným vypravěčem vím, ale takový odklon od šablony bondovek posledních let k úplně jinému, osudovějšímu pojetí v Connerovském stylu jsem nečekal. Výborně nečekaný Xavier jakožto záporák, a řekl bych že nejlepší vyvrcholení v krajině tklivých dud v celé bondovské dosavadní sérii, uvidíme co Spectre - 80 %

Carrie (1976)

Tak jsem se rozhodl, že pro Bondovkách, se pustím do filmových "Kingovek".´Začímene popořádku S Carrie, jakožto autorovou prvotinou - díky Palmovi je to řemeslně v pořádku, drží se víceméně předlohy, přesto i díky tomu, že ona samotná není tím nej, co z pera mistra vyšlo - no a tak i moje hodnocení bude spočívat v lepším průměru. Bod sympatické Sissince a rozjařenému tanečníkovi Johnymu - 60 %

Kurz negativního myšlení (2006)

Křečovité, vykonstruované a to minimum dobrého nepřebije pachuť z neuvěřitelna, tohle mi prostě nesedlo - 30 %

Strážci - Watchmen (2009)

Nejsem příliš fandou komiksových zpracování, nicméně Strážci jsou po vizuální stránce naprostou pastvou pro oči. Navíc jim dost pomohl i zvýšený rating "krvavosti" a to, že příběhem jsou dospěláčtější.Bohužel vyšší hodnocení nemůžu dát, protože ukrutná stopáž a nedostatek prostoru pro některé z postav ( hlavně záporných ), to dobré sráží - přesto bych řekl, že po Nolanově Batmanovi, rozhodně to nejlepší ze žánru, co jsem kdy zatím viděl - 70 %