• Mysteriózní

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Rozhodně nejlepší Milošův snímek, kde se sešlo všechno, jak mělo od příběhu k skvělým hercům, výborné atmosféře až k mrazivému zakončení. Nad vším ale ční výborný výkon Jack, který se tímto životným výkonem nesmazatelně zapsal do historie. Není moc co dodat - 95 %.

Dotek Medúzy (1978)

Démonicky modré oči Richarda Burtona mě uhranuly - snad jako by žahala samotná Medusa. Další z těch nestárnoucích klasik, u mě daleko lepší než třeba Omen, výborní oba jak Bruton tak Ventura, ale TA ATMOSFÉRA toho doutnajícího zla, to Vám byla síla ! I přesto, že už uplynula třetina století, má pořád co nabídnout a většina dnešní tvroby, která si často na pořádnou napínárnu jen hraje, si o podobné ATMOSFÉŘE může nechat jen zdát - 85 %.

Proroctví z temnot (2002)

Pro mě bylo tohle obrovské, příjemné překvapení, jak díky výborné zpracované mystické atmosféře, která na mě tíživě dosedla a nepustila, tak i díky přesvědčivému výkonu sukničkáře Richarda. V žánru mystery thrilleru řadím hodně vysoko. Mark Pellington je vůbec zajímavým režisérem, vybírá si neotřelé, dramatické náměty, má svůj styl a nenásilně nechává diváka, aby si to přechroustal po svém, budu ho sledovat, za Proroctví dávám 85 %.

Osobní strážce (1992)

Evergreen jak vyšitej s dobrou hudbou a herci, který představuje zajímavé prostředí showbusinessu a bodyguardství, to všechno se spojilo do příjemné romantiky s příchutí thrilleru. Co víc dodat, každej zná, a kdo nezná a libuje si v podobném žánru, do toho, Osobní strážce nezklame - 75 %.

Osudový dotek (2004)

Jeden z mála případů, kdy jsem změnil hodnocení po druhé projekci směrem dolů. Napoprvé se mi to hodně líbilo, možná proto, že jsem ještě neměl nakoukáno dostatek snímků s problémy cestování časem a paradoxů s tím spojených. Napodruhé už po letech, lepší než Jumper, podobně jako Time Machine nebo Source Cell, ale ani zdaleko jako Donnie Darko nebo 12 Opic. Ashton není zrovna herecké eso, a tvůrci hrající si s logikou nejsou kámoši Terryho Gilliana - 65 %.

Jumper (2008)

Takový dobrý nápad a takhle ho pohřbít slaboduchým příběhem, no scénárista se opravdu moc nezapotil. Výborné triky, i Anakin se Samíkem se snaží a musím říct, že i přes absenci pořádně vystaveného příběhu, jsem si Skokana užil, protože i popcornu a vypnutí mozkových závitů je taky čas od času třeba. Hodně podobný dojem jsem měl třeba z Království ohně, ale Jumper přeci jenom byl o chloupek lepší a navíc, sakra, kdo by nechtěl poletoval časoprostorem stejně jako David ? - 60 %.

Po čem ženy touží (2000)

To že Mel má v sobě kus komedianta, asi většina ví ze Smrtonosná zbraně, takže přepkvapením pro mě bylo, jak to zvládla Helenka. Jde o poměrnou slušnou, vtipnou komedii, s dobrým námětem, kde se ale tempo z první poloviny rychle vytrácí a celé to vyzní tak nějak do ztracena, ale pořád stačí na silnější 3 hvězdičky - 65 %

Smrt přichází v bílém (2003)

Nechápu, proč musí tvůrci do hororových snímků cpát hloupý humor - v tomhle případě je to vyloženě na škodu a sráží celý výsledek dolů. Přitom to mohla být klidně čtyřhvězdičková podívaná, díky solidní atmosféře temných lesů ale hlavně kvůli výbornému rozzulení, které jsem fakt nečekal - 60 %.

Ponorka U-571 (2000)

Poměrně slušně "válečně" drama s dobrými akčními scénámi a místy i napínavou atmosféru.. Ponorka sice byla téměř nepotopitelná, přišlo mi, že manévrování ponorky je hodně nereálné a znalci fyzikálních zákony asi kroutili hlavami. Herecká squadra moc nepotěšila s vyjímkou Harveyho, zkusím si dát Das Boot a uvidíme třeba hodnocení změním, zatím 65 %.

Království ohně (2002)

Slaboučký příběh, ale hodně dobře zpracovaní dráčkové, opravdu škoda, že si scérnárista nedal víc záležet. Přesto si nemyslím, že by to byl až takovej propadák, koukat se na to dá, když se moc nepřemýšli nad příběhem a nad tím, proč nešli po tom samcovi hned, a užíváte si draků - 55 %.