• Krátkometrážní

Kajínek (2010)

Film ukazuje Kajínka jako sympatickýho Robina Hooda, který by neublížil ani mouše, zatímco všichni ostatní jsou grázlové nejhrubšího zrna - režisér tím nutí diváka Jirkovi fandit, což mi šlo hodně proti srsti. Kromě toho naprosto příšerná Bártova hudba, horší než drátem do ucha. Střih a kameru jsem taky moc nechápal, herci byli celkem fajn, ale dojem z nich kazil scénář a od začátku velká předvídatelnost jak postav, tak i děje.

Interstellar (2014)

Vizuální intergalaktické porno podtržené epickou hudbou Hanse Zimmera, celkově ale hodně utahané tři hodiny. Postrádalo to větší spád, lepší kontinuitu (přišlo mi to často nesourodé, střihy těkavé a nepříliš plynulé) a obzvlášť mě vadila všudypřítomná emocionální vyhraněnost postav, která podle mého prostě nefungovala. Jako pohádka pro rodinu na dlouhý zimní večer asi ok, 60%

Revizoři (2003)

Hodně zajímavý námět, temná propracovaná atmosféra maďarského metra a život revizorů v útrobách bezútěšných tunelů. Existuje cesta ven? Výborný představitel hlavní role Csanyi se nejprve musí vypořádat sám se sebou. Čistých 5*

Rivalové (2013)

Rivalové mají opravdu působivou závodní atmosféru, kamera, střih, hudba i herecké výkony jsou velmi pěkné. Kámen úrazu pro mě byly dialogy mezi Laudou a Huntem, rádoby epické životní moudra plné klišé, všechny rozhovory předem naprosto čitelné. I přes to hodnotím pozitivně, má to šmrnc a tempo, na 4* se to vyšplhá.

Spring Breakers (2012)

Nevim co si mám o tomhle nadžánrovém filmu myslet, každopádně na mě zapůsobil. Geniálně přehrávající white G James Franco, videoklipový střih, super soundtrack nebo scéna u klavíru totálně vybočují ze všeho co jsem kdy viděl. Slovy to popsat nejde, sice věřim, že některý lidi z toho odpad!ávaj, ale určitě stojí za zkouknutí.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Vtipný a originální námět, bohužel ale počáteční tempo postupně uvadá a ještě tomu pohorší klasický americký happy end. Nicméně si myslím, že to stojí za zkouknutí; za netradiční zápletku, přehršel vtipných scén a bizarní úmrtí postav.

Bulšit (2001)

Českej název k tomu sedí mnohem víc, fakt bullshit. Koncept je naprosto stejnej jako ve 100% ostatních teen komediích, jestli to měla být parodie tak sem asi jalovej. 1,5* za pár supervtipnejch scén a za holky. Just another teen movie...

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Vtipná parodie na bondovky... Gagy na jedničku, povedené dvojsmysly, fekálního humoru tak akorát (hodně) a parádní "Austin girl".

Pozemšťan (2007)

Poměrně zajímavý námět, ale rozhodně by bylo zajímavější řeshit nějaké hlubší otázky, kterých by na toto téma nemuselo být málo. Místo toho máme nudný popis jak si týpek maloval před bambilionem let v jeskyni po zdi, byl Ježíšem nebo si dával checky s Budhou a Kryštofem Kolumbem. A ta sebranka herců, to měli být profesoři? Topornost největší. Možná to moc porovnávám s K-PAXem, ale tohle byla slabota...

Hon (2012)

Čirá beznaděj hlavního hrdiny pramenící z absurdity jednání zmanipulované masy lidí... Příručka jak se stát ze dne na den psancem. Jeden z nejvýraznějších filmových emocionálních zážitků vůbec, celou dobu jsem nedýchal.