Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nemôžem si pomôcť, skvelé Sci-Fi. Videl som to tri-krát a určite si to ešte dám. Motív je kvalitný, spracovanie na jedničku. Bojové scény su veľmi bohato prepracované, nie je tam zbytočná scéna láska - sex - rozlúčka. Ďakujem, že toto klišé chýba v takomto filme. Roboty boli super, charaktery zaujímavé, viem si predstaviť aj dlhšiu stopáž. Keby bol "Extended Cut", srdce by mi zaplesalo. Vrelo odporúčam každému, kto môže Sci-Fi, temnú budúcnosť a záchranu Zeme. Koniec neurazil, až na ten finálny prelet vrtuľníkov. Palec hore.

Děs po setmění (2014) odpad!

Je to asi prvý krát, čo som film nedopozeral ani do polovice. Asi si nezaslúžim komentovať, ale vypol som to, lebo mi to prišlo hlúpe a zbytočné. Úchylný násilník (asi policajt - lebo som videl asi len 30 minút z filmu) zabíja mladé zaľúbené dvojice. Načo sa pre Boha toto točí?? Absencia nejakej zaujímavej motivácie vraha posúva tento film na koľaj zabudnutia a ostáva len nepríjemný pocit. Pozriem si trailer ako to dopadlo, vidieť to ale nepotrebujem. Sorry Alfonso Gomez-Rejon, veľmi špatný výber.

V hlavě (2015)

Nádherný animák. Krásne a originálne nahliadnutie do emociálnej hlavy dieťaťa. Veľmi som sa pobavil, vo filme je hromada skvelých nápadov. Koniec je veľmi emotívny, u nás v rodine neostalo jedno oko suché. Veľmi smutné vyvrcholenie, no koniec dobrý, všetko dobré.

Nebezpečné pokušení (2015) odpad!

Keanu Reeves-a mám rád, videl som všetky možné filmy s ním a tak som si nemohol nechať ujsť ani tento. Ale mal som! Filme je pre mňa ťažké sklamanie, konanie postáv, ale naozaj všetkých mi nesedí, námet je naozaj veľmi dobrý, ale všetko ostatné je nanič. Výkony hercov sú o ničom, celé to neladí, je to nepresvedčivé, nelogické, banálne. Začiatok je OK, i keď Neo ako tatko tiež nie je celkom vo svojej pozícii. Odporúčam nevidieť (až na scénu keď dievčatá zvedú pána domáceho, ostatok treba NEVIDIEŤ!!!!).

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Do tohoto filmu som išiel nezasvetený, Nick Cave nie je moja šálka kávy aj keď duet s Kylie pozná 99 % ľudí v okruhu 1000 km. Hodnotím teda to, čo som videl a počul. Ide o kombináciu biografie a interview. Film je plný osobných momentov, fotografií a spovedí, okrem spolukapelníkov sa nádherne objavuje "Henry VIII" a Kylie Minoque na zadnom sedadle auta. Všetko je krásne naaranžované do osobnej spovede Nicka. Je zaujímavé, že vo filme nefiguruje manželka speváka, krátko sa mihnú dvaja synovia (príjemný moment filmu). Všetko je doplnené osobitými textami a tvorbou, niekedy je hudobný podmaz skutočne podmanivý. Videl som niekoľko skutočne vydarených životopisných filmov a s pokojným svedomím dávam 4*. Film poteší aj ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi jeho hudby. Niektoré myšlienky a filozofia Nicka sú hodné 5*. Vrelo odporúčam pozrieť, no hlavne počuť.

Špión (2015)

Musím uznať, že som sa skvele bavil. Skvelé herecké obsadenie, Jason Statham v absolútne novom svetle, nečakané poňatie tradičnej roly "superagenta". Hlavná hrdinka bola vtipná, úžasná. Až na pár maličkostí, kedy to trochu prepískli, to bolo po celú dobu skvelé. A keď som si myslel, že som už videl všetky typy bojových scén, bitka v kuchyni mi dala ten pocit, že ešte toto som nevidel. Je to komédia a splnila všetko, čo má komédia mať. Plus k tomu britský humor a máte 5*. Vrelo odporúčam.

Po zániku Země (2013)

Will Smith v netradičnej úlohe suchára, profík zabiják bez emócií. A presne to filmu chýbalo, emócie. Nápad je ošumelý, kamera však krásna. Miestami sa na to fakt dobre pozeralo. Komplikovaný vzťah otec-syn vykreslený a zahraný pomerne presvedčivo, bez emócií. Chlapec Smith sa celkom chytal, otec mu však moc nepomáhal. Will-a Smith-a mám veľmi rád, tento film však nepotrebujem vidieť dvakrát. Jeho slabší počin, ale rozhodne neurazí.

Final Girl (2015)

Po výborne nastrihanom traileri prišlo poriadne sklamanie. V štýle in medias res som sa nedozvedel prečo, ako, kedy??? Príbeh ostáva na divákovi, pointu si treba domyslieť a logiku vykonštruovať. Nápad o znudených bohatých maznáčikoch s mániou zabávať sa "poľovaním" na mladé diavčatá by mohol vyzerať aj inak, vyvrcholenie bolo plné nečakaných "kopancov". Úloha hitmana čo trénuje sirôtku nebola zlá, škoda, že sa neobjavil na dlhšie, a v samotnej pointe filmu bol len divákom. Prečo? Ťažko povedať. A dievča, ktoré ide na rande s chalanom v sprievode troch kamarátov s bejzbolkou a sekerou je mi obrovskou záhadou. Odporúčam vidieť, aby si človek naozaj vážil dobré filmy. P.S. jedna hviezda za to, že jeden z tých faganov mi pripomínal spolužiaka.

Labyrint (1986)

Fantastické fantasy! Jednoduchá zápletka, tínedžerka je úplne vytočená z malého urevaného bračeka a tak ho "predhodí" škriatkom, aby mala aspoň chvíľu pokoj. Kliatba však naozaj vyjde a ona sa musí dostať ku kráľovi škriatkov (David Bowie), aby ho zachránila. Všetko je hrané, postavičky su skvelé, David Bowie ako uliaty, herečka krásna. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Pozor, nepúšťať to malým deťom, miestami pôsobia postavičky strašidelne, a to úplne všetky!

Little Boy (2015)

Skvelý film plný emócií, prekvapení. Krásne vykreslený vzťah otca a syna, úžasný zásah miestneho farára a starého japonského američana. Udalosti krásne napredujú, miestami je to popretkávané nečakanými ale účelovými zvratmi. Je to film plný nádeje z pohľadu malého chlapca, ktorého naivita ma dojala. Koniec je veľmi dojímavý, no jednu hviezdu strhávam za posledné minúty. Aj napriek tomu je to nádherný film, vrelo odporúčam. Za tento titul sa oplatí zaplatiť v kine.