Hokus pokus (1993)

Ľahká rodinná komédia pre deti aj dospelých. Prostoduché zlé čarodejnice, teenageri a deti v hlavnej úlohe, rodičia úplne zbytoční, otrepané aj originálne fóry. Vyvážené, strašidelné aj vtipné. Vrelo odporúčam. 4 hviezdy len preto, lebo dvojka je ešte lepšia!!!

After Midnight (2019)

Bol som zvedavý ako vyzerá mix dráma, horor, romantický..... a poriadne tam nie je nič. Nechápem ako a prečo takýto film vôbec vznikol. Nedoladené, zlepené, bez komentára, obyčajný vzťah obyčajných ľudí akých poznám niekoľko na pozadí čudnej príšery z lesa, ktorá navštevuje chlapíka v čase, keď je jeho kočka na výlete v Miami.... Za mňa jedna hviezda za peknú herečku, nič viac, nič menej....

Syn temnoty (2019)

Takto by to asi vyzeralo, keby Superman nebol celkom tak super. Veľmi pekný spád, realistický dej a superschopnosti v rukách človeka. Takého suseda by ste naštvať nechceli, tak pozor, ako sa správate!!!

Strašidelné příběhy na dobrou noc (2021)

Ja neviem, celkom sa mi to páčilo, takto si prestavujem horor pre tínejdžrov, za to by som dal 5 hviezd. Je to miešanie rozprávky s prvkami hororu, pre deti asi prisilné, pre dospelých zase detinské, za to tak 2-3 hviezdy. Pre správnu vekovú skupinu iste za 5 hviezd. Určite to treba vidieť, pozor však, aby sa tí menší nepozerali cez kľúčovú dierku. Po tomto iste len tak nezaspia. "-)

Deadpool 2 (2018)

Po jednotke trochu hĺbavejšie, vážnejšie a miestami menej odľahčujúce, ale plné vtipných hlášok a originálnych situácií. Väčší priestor pre ďalšie postavy, ale razantý príbeh s plnotučnou dynamikou.

Deadpool (2016)

Krásne odľahčujúci film z prostredia superhrdinov, originálne spracovaný, plný skvelých hlášok a hlavný hrdina na hrane!! Na hrane vo všetkom. Osviežujúce preblikávanie v retrospektíve, a dostane miesto aj retrospektíva v rámci retrospektívy. Videné asi 6x a určite v tomto krátko živote prekročím hranicu 10x. Treba vidieť, len ak radi posilňujete bránicu a nie sú nablízku deti. P.S. český dabing zase raz ultrasuprový.

Prorok (2014)

Nečítal som knihu, ale sfilmovanú verziu som si prozrel v krátkom čase hneď 2-krát. Úžasný zážitok so silným "dojazdom". Hlas Liama Neesona je skoro hypnotický, až doteraz som si to nikdy nevšimol. Graficky je to multištýlové, viac autorov tam necháva svoj vlastný odkaz. Výsledok je hodina a štvrť môjho života, kedy som nedokázal nič, len sledovať príbeh, podotýkam, 2-krát (zatiaľ :-) ). Vrelo odporúčam.

Vlkochodci (2020)

Ďalšia lahôdka od Tomma Moore, myšlienkovo veľmi pekné, citlivé. Graficky absolútne prepracované do najmenších detailov. Úplne vás to vcucne do príbehu a prajete si zasiahnúť.  Téma je už viac-krát počutá a videná, spacovanie je 100% originálne. Niektoré pasáže mi robia "husiu kožu" len keď si na ne spomeniem. Určite treba vidieť. A raz nestačí.....

Slunovrat (2019)

Skupinka "civilizovaných" američanov sa zúčastní prastarého rituálu kdesi vo Švédsku uctievajúceho Slnovrat v jeho nefalšovanej podobe. Iste si každý vie predstaviť, že toto nemôže dobre dopadnúť. Samozrejme ako pre koho..... Vizuálne veľmi pekné kompozície, skvelé prostredie. Pomerne drsný film, so "zakrývaním" krvavých a drastických scén si hlavu nelámali, miestami som mal čo robiť, aby som neodvracal zrak. Výber postáv veľmi dobrý, iba hlavná postava ma pomerne často iritovala. Neodporúčam každému. Čo ale každému odporúčam, ak vás niekto pozve na oslavu slnovratu v "tradičnom štýle", utekajte preč čo vám budú sily stačiť.

Rampage Ničitelé (2018)

Súhlasím s POMO, mám rád Dwayne Johnson-a a film mi dal presne to, čo som čakal. Preto jedna hviezda navyše. O žiadne veľké umenie však nejde a zapämateľnosť filmu rýchlo odznieva.