Brimstone (2016)

Príbeh z Divokého západu, veľmi drsný a presvedčivý, kde ženy mali len jediné právo, poslúchať! Život hlavnej hrdinky je rozdelený do niekoľkých kapitol idúcich retrospektívne. Vinikajúce kostými, prostredie, atmosféra, príbeh svojou otvorenou krutosťou nenechá nikoho ľahostajným, ja som mal pocity ako z kvalitného hororu. Uff, ešte, že je tá doba preč, a to hovorím ako muž. P.S. Objavia sa aj charaktery z Game of thrones!

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pomerne jednoduchý príbeh, tak na niekoľko titulkov v bulvári, ale herecký koncert, úžasný zážitok. Pomerne dlhá stopáž, ktorá v koncovke úplne prepáčiteľná. Odhalenie charakterov, do šrúby rozobratá psychológia rozhodnutia jedného pilota a celá birokracia ohľadom straty lietadla a proces s hrdinom a zachráncom. Jedinečný prípad a úžasný výkon Toma Hanksa a Aarona Eckharta. Obja sadli na svoje roly ako r.ť na šerbel. Treba vidieť.

Noční zvířata (2016)

Napriek značnému posolstvu ma tento film poriadne rozčuľoval a hlavných hrdinov by som ....... ani nenachádzam slušný výraz čo. Absolútne nesympatické životy luxusnej, až patologicky nešťastenej a unudenej paničky - hlavnej hrdinky, a na druhej strane úplne nemožného hlavného hrdinu. Filmársky kvalitne odvedená práca, človeka stále drží v napätí a očakávaní, postavička šerifa a veľmi kladne musím ohodnotiť všetky negatívne postavy vo filme. To sa mi ešte nestalo. Ale celkový pocit z filmu a jednania hlavných postáv - takto by to vôbec nemalo byť, proste všetko zlé. A koniec bol len nepodarenou bodkou. V konaní hlavných postáv sa stratila inak úžasná kvalita prevedenia a precedenie filmu. Bohužiaľ, palec dole, ale treba vidieť aj takýto počin. Môj odkaz: zabite Edwarda hneď na začiatku!!

Červená želva (2016)

Nádherná graficky nesmierne podmanivá a upokojujúca animačka. Bez slov a rušivých podnetov sa človek môže kochať jednoduchou, a predsa úžasnou grafikou. Neviem plnohodnotne hodnotiť tento film, ale hlboko sa ukotvil v mojej mysli. Veľmi odporúčam. Podľa mňa ide o silný vnútorný zážitok s ktorým sa len ťažko dá podeliť, treba si ho prežiť. Palec hore!!!

Týpci a zbraně (2016)

"Vojnový" film s viac krát videnou pointou, a pomerne predvídateľným dejom. Vcelku ale natočené dobre, film nenudí, výber hercov je skvelý, niektoré pasáže na 5*. Koniec ma ale potešil menej, ale ostal mi v pozadí odkaz, že takto asi funguje podnikanie v USA. Ide o pravdivý príbeh a vďaka tomu dávam 4*. Ale i tak by som si to kvôli niektorým scénam pozrel kľudne ešte raz.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Dokument ku nerealizovanému koncertu, kastingy, rozhovory, ale najmä príprava choreografie pod vedením Michaela Jacksona. Pre fanúšikov je to určite ultimátna záležitosť, množstvo monemtov je fascinujúcich. Michael je stále skvelý tanečník, i keď som mal niekoľkokrát pocit že nestíha s dychom, alebo má deň blbec. Bolo to cítiť priamo z dokumentu, takže to hodnotím vysoko. I keď názov by som asi zmenil na This is the end ......

The Boy (2016)

Zaujímavý počin, hneď na úvod slušná ľakačka, atmosféra ešte lepšia keď film pozeráte so ženou. Dej je pomalší, ale vtiahne do deja a ovzdušie hustne. Dej graduje, režisér sa vyvaroval prehnanému hrdinstvu alebo naopak nervovému zrúteniu hlavnej postavy. To dáva filmu ešte uveriteľnejší a tým pádom strašidelnejší podtón. Všetko až do času, teda asi do 3/4 filmu, kedy nastane nelogický zvrat a celý film ide o 2-3 hviezdy dole. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, škoda, že koniec filmu vzal celej vydarenej 3/4 filmu mrazivý zážitok. Po filme tým pádom ostáva pocit nemastný, neslaný..... Začiatok a stred som ale fakt užil.

Zkurvená noc (2003)

Zaujímavo, vtipne a chaoticky nakombinované "zhody náhod", ktoré spájajú niekoľko úplne rozdielnych osudov teenager-ov, dospelých, rodičov, milencov atď. V niektorých momentoch trochu absurdné a vcelku veľmi vtipné. V jednom momente mi nejako nesedela dejová spojitosť, ale ináč to bolo ľahké, osviežujúce a vtipné. Nechýbali dosť drastické scény. Odporúčam na večerné pobavenie pri pivku či víne.

Marťan (2015)

Po množstve drám a hororov na tému Mars a prežívanie vo vesmíre je tu príbeh poňatý komediálne aj napriek "ťažkej" téme. Matt Damon veľmi príjemne prekvapil, dáva filmu šťavu a ľahkosť, Ridley Scott pripravil vizuálne nádherné divadlo. V HD kvalite som si pripadal ako na prechádzke po Marse, v 3D to musí byť super zážitok. Stopáž bola primeraná. Vrelo doporučujem, sám si tento film pozriem určite zas.

Ant-Man (2015)

Posledná Marvelovka ma fakt dostala. Výborne som sa bavil, nevedel som od filmu odtrhnúť oči, narážky na Avengerov boli vtipné (vlastne ftipné), herci mi krásne pasovali, hlavne Michael Douglas mi tam pasoval ako riť na šerbel. Ostatný boli naozaj spoko. Príbeh dobrý, priebeh predvídateľný, ale nič z toho nezráža skvelý pocit z filmu. Ako som videl a počul v dokumente ku výročie Marvelu, držia sa presne svojej politiky a vychádza im na 100%. Držia v tomto smere absolútny prim a nedá sa len tešiť, že sa jedná o plne rozbehnitý vlak. Dávam všetkých 5 prstov hore.