Animal Homes (2016) (TV film)

Krásne zábery, veľa zvierat typckých aj pre našu prírodu, jemne a romanticky ladené. Špeciálne vhodné pre sledovanie z deťmi (u mňa 5 a 10 ročné). Vrelo odporúčam.

Baahubali 2: The Conclusion (2017)

Zaujímavá retrospektíva, kde sa v druhej časti vracia príbeh o jednu generáciu hrdinského "dvojeposu" späť, aby vysvetlil podstatu veci. Napriek pomerne dlhej stopáži a pomerne nezrozumiteľnému jazyku sme spolu s deťmi (10 a 5 rokov) sedeli ako pribitý a hltali scénu za scénov. Čím viac takých filmov!!!!

Baahubali: The Beginning (2015)

Nádherný bollywood epos s prekrásnymi efektmi. Vizuálne dokonale prevedené, hodne odlišné od našej kultúry, ale kto mal rád staré grécke povesti a príbehy hrdinov, ten si bude slinky utierať.

Temná věž (2017)

Vydarený sci-fi príbeh, excelentný záporák, možno až veľmi temné pre mladších divákov. Chlapec to zahral úplne presvedčivo, nechýbaj westernový pištolník, prechody cez teleporty do iných svetov. Privítal by som aj dlhšiu stopáž a priestor na rozpovedanie príbehov postáv. Za mňa silné 4 hviezdy.

Tomb Raider (2018)

Lara ako chudinka pretĺkajúca sa životom bez peňazí, niečo na štýl Peter Parker, ale bez prevleku. A pritom dedička multimilonárskeho impéria po nezvestnom otcovi. Dievča však dobre bicykluje a rada sa mláti v ringu a neskôr aj mimo neho. Vadí mi bitkárska brutalita, asi mali miesto Lary najať J. Stathema. Nerád vidím ako niekto trieska ženy a neváhu ich rozkopať alebo rozstrieľať. Po suverénnej Lare Croft v podaní Angeliny Jolie stratil tento film gráciu a elegantnosť. Aj hrobku najtemnejšej japonskej čarodejnice som si nepredstavoval vysvietenú a poupratovanú ako muzeálnu expozíciu. Jedna hviezda je za efekty a slušný koniec (bohužiaľ posledných 5 minút). Tuším si ešte raz pozriem staršiu verziu Lary Croft.

Zabít Gunthera (2017)

Akčný killer film na štýl Johnny English, Béčko plné smiešno-trapných momentov, niekoľko naozaj vydarených scén. Arnie si to užíva z ľahkosťou Ačkového zabijáka a dvíha kvalitu o 3*. Dole hviezdy za to, že sa tam Arnold priplichtí až ku koncu filmu a pre fanúšika ostane bolesť v srdci za to, že vidí nesmrteľnú legendu takto zostarnúť. Na ľahký večer v spoločnosti piva a kamošov celkom môže byť.

Anihilace (2018)

Úžasné sci-fi s úžasným nápadom a vo väčšine aj prevedením. A tu je háčik, nedočahuje to na Avatara, hoci potenciál tam je. Zbytočne prekombinované, očakával som viac mimozenskej "divočiny", aj keď vysoko oceňujem originálne nápady, ale menej psychovŕtania sa v osobe hlavnej postavy, chýba mi nejaké vysvetlenie, zámer a pokiaľ nepríde pokračovanie, nápad zaľahne popolom bez hlbokej pamäťovej stopy. Aj tak si milovník E.T. príde na svoje.

Maudie (2016)

Zaujímavý životopisný príbeh s dosť (na prvý pohľad) nesympatickými osobami v hlavných aj vedľajších úlohách. Napriek tomu som vo filme nenašiel hluché alebo prázdne miesto. Nechýbali smiešne aj citlivé chvíle, herci boli skvelý a kostýmy a masky bez chyby. Príbeh na míle vzdialený od geniálnych športovcov, pretekárov a atlétov, kde je krásne vykreslená neobyčajnosť nájdená v tej najmenej očakávanej osobe. Vrelo odporúčam.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Piráti z Karibiku bola totál pecka a všetkých pobavila. Ďalšie časti išli podľa mňa od 10-tim k 5-tim. Táto časť jednoznačne najlepšia. Efekty suprové, nápady stále vynikajúce a herci (až na pár výnimiek) perfektný. Palec hore! Pozriem si to ešte raz, alebo dvakrát.

68 Kill (2017) odpad!

Kill Road movie plná hnusných scén a neskutočne hlúpeho hlavného hrdinu. Ženská postava je nechutne zvrhlá sadistická kočka, hlavný hrdina mi príde skôr do filmu "blbý a najblbší". Film plný zvrátených postáv z úplného dna spoločnosti. Jediná útecha, že sa dej odohráva za veľkou mlákou. Poteší finálna scéna ako bodka za ozaj uleteným filmom. Film poteší každého správneho sado-masochistu, ja som ho pozeral s otvorenými ústami a veľkými otáznikmi v očiach.