Nejlepší je to na sněhu (2003)

Nejlepší je na to vůbec nekoukat. Je to ještě tak o dvě tři patra níž než Snowborďáci.

Gándhí (1982)

Jelikož je film spíše oslavou než skutečným portrétem člověka, nevyhnu se hodnocení ztvárněné osobnosti. Někdo už tu psal, čeho že to vlastně Gándhí dosáhl, mě s tím nezbývá než souhlasit, podívejme se na Indii dnes a za dob britské "hrůzovlády". Nad větou pronesenou Gándhím, ve smyslu, že každá země bude mít radši špatnou vlastní vládu než dobrou cizí, by stálo za to se zamyslet. Mimochodem jeho rada Československu, aby nacistické okupaci vzdorovalo nenásilím, byla také povedená. Film jako takový je velmi dobře natočen a zahrán, jen mi to celé přijde jako využití vhodné látky k opětovnému pronášení "velkých pravd" a "hlubokých humanistických myšlenek" (´= Oscar)

Batman začíná (2005)

Hrozně vážně míněný Batman se snahou o realistické pojetí, což mi přijde u komiksu trochu zbytečné. Vlastně mi ten příběh ve finále připadal přitažanější za vlasy než jeho předchůdci. Navíc tvůrci kašlou ostatní díly série, Takže to vlastně není Batman začíná ale Batman jinak. Herecké obsazení je samozřejmě prvotřídní, ale většinou hrají dost rutinně, nejvíc se mi líbil asi Liam Neeson. Christian Bale hraje slušně, ale v masce Batmana na mě působí trochu směšně a Katie Holmes nehraje vůbec. Po dlouhé době velmi dobrý český dabing

...a bude hůř (2007)

Kniha ...a bude hůř byla, alespoň pro mně, kultovní hlavně mírou naturalismu, místy to bylo i dost vtipné, ale o nějaké myšlence nebo výpovědi podle mě nemůže být řeč, celé to zavání těžkou pózou a snahou dokázat "JÁ nebyl jako vy všichni ostatní" Film je v podstatě stejně schematický, ale naštěstí tu chybí Olinova(Pelcova) sebestředná ich-forma vyprávění. Hlavním kladem filmu je jeho vizuální stránka, tak nějak si představuju atmosféru té doby, herci - neherci jsou celkem sympatičtí (i když ten občasný patos jim dává zabrat). Mimochodem těšil jsem se na postavu Josefa v podání Pavla Zajíčka a buď jsem nedával pozor, nebo jsem ho tam zahlédl akorát asi tak na 2 sekundy při koncertu, to je trochu málo.

Tristram Shandy (2005)

Nějak mi unikl smysl celého filmu, vtipné mi to taky moc nepřišlo, ale zase jsem se v podstatě vůbec nenudil. Asi bych film ocenil více, kdybych znal knihu. Jo a ti herci mi přišli nějací divní, vůbec nedokážu říct, jestli hráli dobře nebo špatně. Takže celkové hodnocení filmu dvě až čtyři hvězdičky, záleží na rozpoložení.

Naqoyqatsi (2002)

Bohužel oproti Koyaanisqatsi jde autor s kvalitou dost dolů(Powaqqatsi jsem ještě neviděl(. Jako destiminutový klip by to bylo vynikající, hudba je opět nádherná, ale to je asi tak všechno. Žádné další sdělení se nekoná.

Interview (2007)

Docela zklamání, poprvé se mi stalo, že jsem Stevovi Buscemimu jeho roli moc nevěřil, což je asi dáno i slabším scénářem (i když konec mnohé zachraňuje). Je to celé moc natahované a hrdinové jsou mi příliš lhostejní (i když Sienna Miller je vynikající) Škoda.

40 let panic (2005)

Tak koukám podle hodnocení, že nás asi není mnoho s tímto smyslem pro humor, ale to mi vůbec nevadí, protože si nepamatuju, kdy bych se u nějaké komedie tak skvěle bavil, je to hlavně zásluha naprosto uvolněných herců (což je podle mně základ dobré komedie), kteří ze sebe zcela bez zábran sypou ty největší chlívárny a nechuitnosti. Dokonce bych si troufl tvrdit, že má ten film i sem tam nějakou tu myšlenku.

Temný úsvit (2006)

Vůbec nic nového film nepřinesl, jen pár scén, které jsem příliš nepochopil a velmi se snažícího a o to více přehrávajícího Christiana Balea. Steve Zahn a Jeremy Davies zde hrají velice slušně.