Útěk ze Sibiře (2010)

Nebyť Colina Farrella a Eda Harrisa, bol by film o poznanie nudnejší a hodnotenie nižšie. --60%--

Mezi vlky (2011)

"Vlci sú jediné zvieratá, ktoré sa vedia pomstiť". Vďakabohu, že som sa nenechal odradiť slabými hodnoteniami a zariskoval som. Oplatilo sa! Takto nejak si predstavujem namakaný survival film, so všetkým, čo k nemu patrí a ešte niečím naviac. Hutná atmosféra, napätie, uveriteľní herci, hlášky, čierny humor, silné momenty a digivlci (vôbec mi nevadilo, že neboli trikovo dokonalí). Proste boj o holé životy v lone nevyspytateľnej matky prírody. Veľkým kladom filmu sú hudobný doprovod a namakané zvukové efekty, ktoré si vychutnáte jedine v kine, alebo s veľmi dobrým domácim ozvučením. Iste, našlo by sa aj pár výčitiek smerom k správaniu sa vlkov ako takých, ale tu ide o nefalšovane surovú, filmovú survival zábavu a nie o nejaký BBC dokument! Aby som to ukončil, Liam Neeson je drsňák prvej triedy a Joe Carnahan je pán. Enjoy it!

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Plusy: veľkolepé a dychberúce efekty, epické akčné scény, zeleňáci, humorné scénky, kamera, strih, vzhľadom na typ filmu dobre zvolené hlavné postavy...a "psíček". Mínusy: neoriginalita, nudné rozhovory - dĺžka filmu, hudobná stránka, asi narýchlo zbúchaný scenár, občasná nelogickosť. V celku fajn blockbuster a solídna zábava. A áno, aj ja by som chcel takého havkáča :D.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Veľmi slabý film, ktorý ničím nezaujme. Slabé efekty, scenár a zlá, zlá réžia. Za pár svetlých momentov a za nádhernú Oliviu 2*.

Barbar Conan (2011)

K tomuto filmu som pristupoval s nevôľou. Možno za to mohli zlé recenzie a odporúčania známych, ale pozrel som si to nech si urobím vlastný názor. A veruže prvú polhodinu som si myslel: "Čo tým ľuďom drbe? Veď je to Conan aký má byť. Je tam krv? Je. Je tam násile a brutalita? Je. Sú tam cecky? Sú. Tak čo všetci pindajú?" Lenže potom sa to akosi začalo kaziť. Tempo ostalo, krv tiež, ale pribodol nehorázne blbý strih, množstvo nelogickostí a debilný príbeh. Nádejal som sa, že možno to ešte zachráni záver filmu, nejaké kurevsky parádne finále. No zbytočne. Nispel to nezvládol, aj keď začiatok bol za 5*. Lenže ako celok film pôsobí dosť nevyrovnane. --60%--

Oheň a led (1983)

Na svoju dobu perfektnou a krásnou animáciou strhujúci film. Má trochu slabší príbeh, ale aj tak som sa skvele bavil. Nikde inde som nevidel rajcovnejšiu animovanú ženskú . Vrátane Hentai :D

Sekretářka (2002)

Nechápem tak kladné hodnotenie. Veľmi divný film s nesympatickými hercami, aj keď niektoré scény boli fajn /plácanie po zadku :)/. A k Maggie mám averziu od Temného rytiera.--31%--

Poslední pevnost (2001)

Videné niekoľkokrát, a zakaždým ma to bavilo. Tento film má niečo do seba. --78%--