• Pohádka

Iron Maiden: Death On The Road (2006)

Nemůžu si pomoci,ale pražský koncert tohoto turné byl mnohem lepší.A opravdu nepříjemný je brutální střih,který po pár minutách začne být tak otravný,že se člověk víc soustředí na to,aby ho nebolely oči než na muziku.Naštěstí hudba všechny neduhy přebije a nejde jen o staré fláky.Dance of Death,No More Lies nebo Paschendale jsou hudební skvosty!

Iron Maiden: Donington Live 1992 (1993) (koncert)

Tak zcela jistě to není žádný hudební skvost.Což o to,koncert je fajn,byť v kapele to už v tu dobu skřípalo,ale horší je to technicky.Pořád to ale vypadá dost dobře ve srovnání s CD záznamem tohoto koncertu,kde je třeba "slyšet" i tříminutová pauza před přídavky!Nevím,zdá se mi,že si s tím tentokrát nikdo moc nevyhrál.

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

Vynikající dílo!Maiden se už před časem rozhodli vydávat záznamy z každého svého turné,což potěší fanoušky a koneckonců i konta členů kapely.V době,kdy se téměř vše stahuje si musí každý své ortodoxní fandy hýčkat,protože pouze oni jsou zárukou odbytu originálních nosičů.Iron Maiden to dělají dobře a na Flight 666 to vyšperkovali ještě dokumentem ze zákulisí.Hudební část malinko ruší to,že se nejedná o jeden koncert,ale aspoň zase člověk pozná atmosféru celého turné.Suma sumárum 95 procent a povinnost pro každého fanouška si tuhle věc pořídit.

Iron Maiden: Live After Death (1985) (koncert)

Skutečnost,že jsme v té době neměli možnost tohle vidět naživo řadím mezi zločiny komunismu!Live After Death je podle mnohých,včetně mě,nejlepším živákem všech dob.Víc nemá smysl se rozepisovat.100 procent!!!

Iron Maiden: Maiden England (1989) (koncert)

Famózní!!!Steve se sice po čase vyjadřoval dost odmítavě k příliš bombastické scéně,ale ta právě přesně vyjadřovala postavení kapely v tomto období.Na tomto turné byli Iron Maiden na absolutním vrcholu /poprvé,další měl přijít o dvě desetiletí později/ a z tohoto záznamu je to naprosto jasné.Výborný setlist,kapela ve skvělé pohodě a Bruce zpívající jako Bůh a Ďábel v jedné osobě.100 procent!!!

Iron Maiden: Raising Hell (1993)

Naprosto příšerný zvuk,ale v tomto případě to snad ani nevadí.Rozlučkovou show Bruce Dickinsona z poloviny ovládl Simon Drake a jeho hororové triky a kouzla.Působivé,ale stačí mi to takhle,naživo jdu přece jenom raději za muzikou.Zajímavostí je,že tento koncert vysílala dokonce i TV Nova,čemuž už dnes málokdo věří.

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

Spolu s Live After Death nejlepší živý záznam všech dob,nejen tím co se děje na pódiu a pod ním,ale i kvalitou.Famózní představení,které má určitě velký podíl na tom,že kapela se rozhodla pokračovat v normální činnosti.Původní záměr byl po skončení tour už jezdit pouze velké festivaly,zaplaťpánbů,že to dopadlo tak,jak to dopadlo.

Iron Maiden - The Early Days (2004) (koncert)

Perfektní dokument,který musí každý fanda vlastnit.Vyžaduje to sice jistou znalost angličtiny,ale stojí to rozhodně za to,stejně jako raritní koncertní záznamy,které jsou součástí DVD.Škoda jen,že se to nějak zadrhlo a pokračování je v nedohlednu.