• Pohádka

Godzilla vs. Kong (2021)

Amíci si myslí, že stačí velkolepý vizuál a lidi to sežerou, i když dějově to bude hovadina. A zdá se, že si to myslí správně. Bohužel.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Na nějaká velká hodnocení je po pilotu brzy a na udílení odpadů pochopitelně taky.Já na tyhle novácké nesmysly nekoukám,ale tentokrát mě zaujala herecká sestava a část scénáristického týmu.V podstatě zklamán jsem,ale asi si za to můžu sám,čekal jsem víc než na co Nova stačí.Zatím tedy padesát procent a pár dílů to ještě zkusím sledovat,především kvůli Libušce....... Tu trojku tomu nechám,už se to nezlepší,ale ani to určitě nebude horší.Dost tomu pomohla Tereza Nvotová a babky okolo Libušky..... Tvůrci se museli nutně zbláznit! Vyhazovat ze seriálu oblíbené postavy a místo nich dodávat další a další nové, až se člověk přestává orientovat kdo je kdo, to je opravdu krok, nad kterým zůstává rozum stát. Mimochodem, kdo vymyslel, že pošle českou učitelku stavět školku do Tibetu /!!!/, tomu by mělo být soudně zakázáno psát scénáře! No a třetí série tomu nasadila korunu, ze seriálu, který začal jako komediální je najednou něco, kde se řeší téměř výhradně vztahy, rozvody, rozchody, schody, neshody, shody atd., zkrátka než se vystřídají všichni na všech, má Nova asi tak na pět let vystaráno.

Hexenšus (2013) (TV film)

Párkrát jsem se zasmál, nejvíc hned na začátku,kdy piloti nad Srí Lankou zjistili, že je zemětřesení a otočili letadlo zpátky do Prahy.

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Očekávání stejně velké jako zklamání. Mimochodem, proč se ve francouzských filmech během šermířských soubojů rozmlouvá nebo vtipkuje a v českých se pořád jenom řve?

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Tak úplná hrůza to zase nebyla a pro začátek budu shovívavý a dám tři hvězdy, i když je to asi nadsazené. Vadí mi hudba, která je místy otravná a velmi často se nehodí k ději. Vadí mi, že Isteník mluví jako mutující puberťák. A vadí mi celkem nesmyslný závěr, ale třeba to nelogické chování místního mafiána v dalších dílech vysvětlí. Jestli ne, možná jednu hvězdičku sundám.

Hlídač č. 47 (2008)

Velmi přeceňovaný film,na čemž má zásluhu jako obvykle skvělý Roden a V.Dlouhý.Nebýt těchto dvou lidí,zbylo by jen jedno nafouknuté nic,byť technicky velmi dobře zpracované.

Hněv Titánů (2012)

Jedna hvězda za provedení,ostatní je naprostá tragédie!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Takže pohádku Hobit a dvanáct trpaslíků máme slavně za sebou. Do Pána prstenů tomu chybělo dost, ale upřímně se přiznám, že jsem to čekal horší. Peter Jackson je ovšem klasa! Třetí díl byl důstojným vyvrcholením celé ságy a z mého pohledu nejlepší částí trilogie, za níž i jako za celek dávám pět hvězd.